Chára odohral 1400. zápas v NHL. Som vďačný za každý moment, vraví

04.02.2018 10:06
Zdeno Chára
Zdeno Chára. Autor: ,

Slovenský hokejista Zdeno Chára odohral zápas s poradovým číslom 1400 v NHL. Známy poctivec a obor na korčuliach sa k nemu dopracoval po 20 rokoch v profilige a oslávil ho asistenciou v zápase proti Torontu, desiatou v sezóne a 426. v kariére v základnej časti NHL. Boston zvíťazil 4:1.

„Je to míľnik a som šťastný, že mám za sebou toľko zápasov. Nechcem sa však obzerať dozadu. Zaujíma ma najbližší zápas, aby som bol pripravený predviesť koncentrovaný a požadovaný výkon,“ vravel Chára po rozkorčuľovaní pred súbojom s Torontom pre portál weei.com.

Po zápase čoskoro 41-ročný trenčiansky odchovanec (nar. 18. 3. 1977) pridal ďalšie pocity, tentoraz pre telegram.com. „Som vďačný za každý moment. Som šťastný, že môžem robiť, čo ma baví tak dlho a ešte si to aj užívať. Nie, nechystám sa ešte skončiť. Budem hrať tak dlho, ako sa len bude dať.“

O tom, že reči o jeho dlhovekosti nie sú len frázy, svedčí Chárov finálny produkt v súboji proti Torontu: 24:00 min na ľade, 1 asistencia, 2 strely, 5 „hitov“: 2 zablokované strely, 2 plusové body. Slovenský obranca je aj v tejto sezóne lídrom Bostonu v dĺžke pobytu na ľade v zápasoch s priemerom 23:21 min

Zámorské médiá zaťažené na štatistiky pripomínajú, že Chára má za sebou 1400 zápasov v NHL a zostávajúcich sedem obrancov Bostonu dokopy len o 77 viac ako ich slovenský kapitán. Najbližšie k nemu má Adam McQuaid so 437 zápasmi.

Proti Torontu si Chára zahral vo dvojici s Charlie McAvoyom, ktorý len v decembri oslávil 20 rokov. McAvoy sa narodil až mesiac po tom, čo Chára odohral svoj prvý zápas v NHL v drese New Yorku Islanders koncom roka 1997. Americký mladík z Long Beach sa vrátil do zostavy Bruins po drobnom operačnom zákroku na úpravu abnornálneho srdcového rytmu z 22. januára.

„Som rád, že je späť, lebo je dôležitá súčasť nášho tímu. Je opäť zdravý a to je najdôležitejšie,“ komentoval Chára návrat McAvoya.

#Boston Bruins #Zdeno Chára
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
43,99
Flower box biela kocka "S" červené ruže

Flower box biela kocka "S" červené ruže

35,99
Lady zelená orchidea

Lady zelená orchidea

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk