Zasiahla ho Chárova delovka s rýchlosťou 123 km/h. Danault sa už zotavuje doma

15.01.2018 07:34
Phillip Danault
Phillip Danault z Montrealu leží na ľade po zásahu pukom od Zdena Cháru. Autor: ,

Hokejista severoamerickej NHL Philip Danault je po zásahu pukom do hlavy od Slováka Zdena Cháru v poriadku a už ho aj prepustili z nemocnice, kde bol na pozorovaní.

Útočníka Montrealu trafil Chára priamo do hlavy v 39. min sobotňajšieho zápasu Montreal – Boston (3:4 po sam. nájazdoch). Dvadsaťštyriročný center okamžite spadol na ľad, z ktorého ho odniesli na nosidlách. Duel na niekoľko minút prerušili, Chára pálil z prvej údajne rýchlosťou 123 km/h.

Po chvíli začal zasiahnutý hráč komunikovať so zdravotníckym personálom a nasledovala cesta do nemocnice s podozrením na otras mozgu, ktoré sa nepotvrdilo.

„Danaulta už prepustili z nemocnice a bude pokračovať v domácom odpočinku,“ napísali na twitteri zástupcovia tímu Montreal Canadiens. Zatiaľ nie je známe, či sa Danault ihneď vráti do tréningového procesu aj do zostavy Canadiens.

„Také veci sa, žiaľ, v hokeji stávajú. Phil je na tom dobre a veríme, že sa k nám čoskoro opäť pridá,“ uviedol obranca Montrealu Jordie Benn po nedeľňajšom tréningu.

Danault sa v 43 zápasoch aktuálnej sezóny dosiaľ prezentoval 7 gólmi a 15 asistenciami.

Hráči Montrealu a Bostonu sledujú ošetrovanie...
Hráči Montrealu a Bostonu sledujú ošetrovanie Phillipa Danaulta po tom, ako ho zasiahol puk z hokejky Zdena Cháru. Autor: SITA/AP, Graham Hughes
#Zdeno Chára #Philip Danault #Montreal Canadiens #Boston Bruins
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Perla modré irisy

Perla modré irisy

34,99
Kytica Zimona 19

Kytica Zimona 19

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk