Halák hviezdil aj po Vianociach. Bol náš veliteľ, nadchýnal sa tréner Islanders

Jaroslav Halák mal výrazný podiel na triumfe hokejistov New Yorku Islanders nad Buffalom Sabres 3:2 po predĺžení po Vianociach v NHL.

28.12.2017 07:13
Jaroslav Halák Foto: ,
Jaroslav Halák kryje puk v zápase proti Winnipegu.

Slovenský brankár pustil za svoj chrbát len dva z 37 streleckých pokusov hosťujúcich hráčov a stal sa treťou hviezdou zápasu. V 37. sekunde predĺženia Halák chytil Evanderovi Kanovi tutovku, keď jeho pokus z dobrej pozície vyrazil ramenom. Vzápätí domáci útočník Matthew Barzal rozhodol strelou pomedzi betóny Robina Lehnera.

Nováčik v drese Islanders Barzal skóroval už po trinásty raz v sezóne a natiahol produktívnu sériu na 9 zápasov, kapitán „ostrovanov“ John Tavares si dvoma asistenciami predĺžil bodovú šnúru na 8 stretnutí.

„Ostrovanom“ patrí v tabuľke Východnej konferencie ôsma priečka a teda pozícia s voľnou kartou pre play-off a trojbodovým náskokom pred Carolinou Hurricanes. Halák v 22. zápase v sezóne (20. štart od začiatku) dosiahol 11. víťazstvo a v priemere inkasovaných gólov sa dostal pod číslo 3 (2,96).

"Musíme zbierať body a šplhať sa po rebríku. Snažíme sa oddeliť od konkurentov,“ prezradil Jaroslav Halák podľa webu NHL.

"Jaro podal neskutočný výkon. Predviedol niekoľko ozaj veľkých zákrokov a tiež dobre kontroloval odrazené puky. Bol naším veliteľom v tomto stretnutí,“ nadchýnal sa tréner Islanders Doug Weight na klubovom webe.

"Na tomto víťazstve má obrovský podiel. Niekoľkokrát aj mňa zachránil,“ pochválil Haláka spoluhráč Josh Bailey, ktorého gól 1:09 min pred koncom tretej tretiny znamenal predĺženie.

Hokejisti Bostonu Bruins s kapitánom Zdenom Chárom triumfovali na domácom ľade nad hráčmi Ottawy Senators jednoznačne 5:1. Slovenský bek odohral 18:10 min a pripísal si jeden mínusový bod, 2 bodyčeky a zablokoval 2 strelecké pokusy súpera.

Dva góly a asistencia – to je vizitka Rileya Nasha, ktorý tým pomohol Bostonu k piatemu víťazstvu po sebe. Hráči Sens nebodovali vo štvrtom stretnutí v sérii.

„Momentálne nehráme na takej úrovni, na akú sme zvyknutí a myslím si, že to všetci vedia. Nepoznám príčinu, prečo sa tak deje. Musíme hrať oveľa lepšie, najmä v úvode zápasu,“ hromžil podľa nhl.com kapitán Senators Erik Karlsson.

Tomáš Tatar absolvoval takmer 19 minút pri prehre Detroitu Red Wings na ľade New Jersey Devils 1:3. Dvadsaťsedemročný krídelník duel opustil s jednou „mínuskou“, súperovho brankára ohrozil štyrmi strelami. Na triumfe „diablov“ sa dvoma presnými zásahmi podieľala jednotka ostatného draftu Nico Hischier.

„Nico je dôležitá súčasť nášho tímu a hoci doteraz mu v dobrých príležitostiach chýbal kúsok šťastia, konečne sa dočkal odmeny vo forme dvoch gólov,“ povedal tréner New Jersey John Hynes. „Nesmieme byť frustrovaní. Musíme pokračovať v hľadaní tej správnej cesty k víťazstvu,“ poznamenal gólman Detroitu Jimmy Howard, ktorý si pripísal 29 úspešných zákrokov.

Devils predĺžili sériu triumfov už na päť duelov, Red Wings prehrali trikrát po sebe.

Andrej Sekera odohral viac ako 20 a pol minúty pri tesnom neúspechu Edmontonu proti domácemu Winniegu 3:4. Rodák z Bojníc nazbieral dva mínusové body, ale pripísal si aj 3 „bloky“. Hráči Edmontonu neuspeli po štyroch víťazstvách.

Winnipeg síce triumfoval, ale prišiel o elitného centra Marka Scheifeleho, ktorý utrpel zranenie v hornej časti tela po strete s obrancom Oilers Brandonom Davidsonom.

„Viac informácii budeme mať zajtra. Momentálne môžem povedať iba to, že to nevyzerá veľmi dobre,“ uviedol kouč Jets Paul Maurice

Sumáre NHL – streda

Boston – Ottawa 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 6. K. Miller (Backes, Riley Nash), 9. Heinen (Spooner, Grzelcyk), 22. Riley Nash, 35. Riley Nash (Bjork), 59. Backes (Grzelcyk, Heinen) – 24. Chabot (Mark Stone, Brassard) Zdeno Chára (Boston) 18:10 min, –1, 2 „hity“, zablokoval 2 strely súpera

Carolina – Montreal 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 4. T. Teräväinen (Faulk), 50. Aho (E. Lindholm, J. Staal), 59. Aho (Slavin, Pesce) – 26. Galchenyuk (Petry)

New Jersey – Detroit 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 16. Hischier (Santini, Hall), 19. Hischier (Hall, Bratt), 60. Vatanen (Coleman) – 29. Abdelkader (Bertuzzi, D. Larkin)
Tomáš Tatar (Detroit) 18:57 min, –1, 4 strely na bránku

New York Islanders – Buffalo 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 24. Chimera (Clutterbuck, Cizikas), 59. Josh Bailey (Tavares), 62. Barzal (Josh Bailey, Tavares) – 30. Girgensons (Eichel), 52. Okposo (E. Kane)
Jaroslav Halák (New York Islanders) zastavil 35 z 37 striel súpera (94,60 % úspešnosť zákrokov), tretia hviezda

Pittsburgh – Columbus 5:4 po sam. nájazdoch (0:2, 1:1, 3:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 26. Sheary (Rust, Sheahan), 44. P. Kessel (Hörnqvist, Malkin), 55. Malkin (P. Kessel, Crosby), 59. Guentzel (Hörnqvist, Malkin), rozhod. sam. nájazd: Malkin – 10. Milano (S. Jones, Nutivaara), 15. Jenner (Bjorkstrand, N. Foligno), 37. Panarin (Calvert, D. Savard), 50. Panarin (J. Anderson, Dubois)

Minnesota – Dallas 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Góly: 20. Spurgeon (Coyle, Ennis), 26. E. Staal (Coyle, Brodin), 34. Mikael Granlund (Zucker, M. Koivu), 60. Zucker (Mikael Granlund, Suter) – 13. Seguin (Lindell, D. Shore), 31. Janmark (Seguin, Jamie Benn)

New York Rangers – Washington 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Rozhod. sam. nájazd: Zuccarello

St. Louis – Nashville 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 54. Sobotka (Brodziak, Pietrangelo) – 11. C. Smith (Josi), 37. Järnkrok (F. Forsberg, Irwin)

Winnipeg – Edmonton 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Góly: 9. Little (Ehlers, Perreault), 15. Armia (Hendricks, D. Kulikov), 21. Connor (Wheeler, Scheifele), 30. Armia – 7. Draisaitl (McDavid, Davidson), 17. Puljujärvi (Russell, McDavid), 31. Khaira (R. Strome, Draisaitl)
Andrej Sekera (Edmonton) 20:40 min, –2, 2 strely na bránku, 1 „hit“, zablokoval 3 strelecké pokusy súpera

Colorado – Arizona 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 4. Rantanen (E. Johnson, Landeskog) – 1. Rieder (Perlini, Chychrun), 31. Goligoski (Keller), 56. Crouse (Archibald, Connauton)

Anaheim – Vegas 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 2. Rakell (Silfverberg, Montour) – 18. Theodore (Nosek, O. Lindberg), 36. Eakin (Bellemare), 41. W. Karlsson (Marchessault), 59. Perron (Haula, Schmidt)

Viac na túto tému: #Jaroslav Halák #Buffalo Sabres #New York Islanders