Halák chytal pri prehre Islanders. Sekera bol opäť na ľade, vrátil sa aj Pánik

Slovenský brankár Jaroslav Halák chytal po troch stretnutiach, v ktorých bol iba náhradníkom, no hokejisti jeho New Yorku Islanders podľahli Anaheimu Ducks 4:5 po predĺžení vo štvrtkovom zápase severoamerickej NHL.

22.12.2017 07:08
Andrej Sekera Foto:
Andrej Sekera pred brankárom St. Louis Blues.

Bratislavský rodák zastavil 35 zo 40 streleckých pokusov súpera a pripísal si 87,50 % úspešnosť zákrokov. O triumfe Anaheimu rozhodol hetrikom švédsky bek Hampus Lindholm, ktorý strelil i víťazný gól 57 sekúnd pred koncom predĺženia. Bol to preňho prvý trojgólový zápis v zámorskej profilige.

„Neviem, momentálne sa necítim nejako špeciálne, som najmä rád, že sme triumfovali. Myslím si však, že keď sa na to pozriem s odstupom času, zistím, že to bolo výnimočné,“ povedal podľa nhl.com rodák z Helsingborgu H. Lindholm.

„Dostať päť gólov je príliš veľa. Musíme hrať lepšie v defenzíve, počnúc mnou. Je frustrujúce, keď sa vrátite do zápasu a v druhej polovici hráte dobre, no aj tak neuspejete,“ uviedol kapitán Islanders John Tavares, ktorý získal tri body za dva góly a asistenciu.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára bol na ľade viac ako 22 a pol minúty pri triumfe svojho tímu na domácom ľade nad Winnipegom Jets 2:1 po samostatných nájazdoch. Slovenský veterán si do štatistík pripísal 3 „hity“ a zablokoval 2 strelecké pokusy súpera. Jediný gól „medveďov“ strelil v 49. min Torey Krug, o necelú minútu vyrovnal Patrik Laine.

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil obranca Bruins Charles McAvoy, ktorý si dal darček k 20. narodeninám. „Nechcel som sklamať. Chcel som pomôcť tímu získať dva body a ukázať, že nebolo zlé rozhodnutie dať mi príležitosť,“ vyhlásil po zápase oslávenec.

Vyznamenali sa najmä brankári, gólman víťazného tímu Tuukka Rask zneškodnil 37 z 38 (97,40 %) striel hostí, jeho náprotivok Connor Hellebuyck zastavil 32 z 33 streleckých pokusov súpera (97,00 %).

„Sme vždy spokojní s bodom, no nerád prehrávam v nájazdoch. Chceli sme viac,“ povedal brankár Winnipegu. „V druhej tretine sme mali slabšie obdobie, keď sme urobili niekoľko chýb v našom obrannom pásme. Nevedeli sme z neho dostať puk a súper mal gólové príležitosti. Okrem toho som však nemal až tak veľa roboty. Súper veľa strieľal, ale bolo to v poriadku,“ zhodnotil T. Rask.

Do zápasového diania sa po sedemmesačnej prestávke spôsobenej zranením vrátil obranca Andrej Sekera, jeho Edmonton zvíťazil nad St. Louis tesne 3:2. Rodák z Bojníc odohral 16:10 min a pripísal si jeden mínusový bod, prezentoval sa aj dvoma bodyčekmi a zablokoval 1 strelu súpera. Všetky góly zápasu padli v tretej tretine, ten víťazný strelil 49 sekúnd pred koncom Drake Caggiula. Hráči Oilers triumfovali tretíkrát po sebe, hokejisti St. Louis už trikrát v sérii neuspeli.

Po troch stretnutiach, ktoré sledoval iba z tribúny, sa Richard Pánik vrátil do zápasového kolotoča profiligy. Útočník Chicaga odohral v súboji na ľade Dallasu 12:43 min, pripísal si jednu strelu a mínusku.

Blackhawks prehrali so Stars hladko 0:4, dva góly víťazov strelil Tyler Seguin. Jeden z najskúsenejších trénerov NHL, 66-ročný Ken Hitchcock dosiahol 800. víťazstvo kariéry. Hitchcock sa tým zaradil k dvojici trénerských legiend Joelovi Quennevillovi (868) a Scottymu Bowmanovi, ktorý je historickým lídrom s 1244 víťazstvami. Kurózne vyznieva fakt, že Hitchcock vo štvrtok zdolal práve Quennevillov tím.

Sumáre NHL – štvrtok:

Boston – Winnipeg 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 49. Krug, rozhod. sam. nájazd: McAvoy – 50. Laine (Ehlers, Little)
Zdeno Chára (Boston) 22:33 min, 3 „hity“, zablokoval 2 strely

New Jersey – New York Rangers 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 8. J. Moore (Hischier, Palmieri), 37. Coleman (Santini), 52. Boyle (Hall, Palmieri), rozhod. sam. nájazd: Boyle – 10. Vesey (Carey, Desharnais), 12. Holden (Kreider, Bučnevič), 42. K. Hayes (Brendan Smith, Zuccarello)

New York Islanders – Anaheim 4:5 po predĺžení (0:2, 2:1, 2:1 – 0:1)
Góly: 26. Barzal (Josh Bailey, Tavares), 37. Tavares (Josh Bailey, Barzal), 46. Tavares (Josh Bailey, Leddy), 48. Leddy (Eberle, Mayfield) – 9. H. Lindholm (Cogliano, Getzlaf), 11. O. Kaše (N. Ritchie, Manson), 33. H. Lindholm (Getzlaf), 59. Rakell (Montour, Getzlaf), 65. H. Lindholm (Getzlaf, O. Kaše)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celé stretnutie a zastavil 35 z 40 streleckých pokusov súpera (87,50 % úspešnosť zákrokov)

Pittsburgh – Columbus 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 43. Hörnqvist (P. Kessel, Letang), 56. Malkin (Crosby), rozhod. sam. nájazd: Letang – 28. Dubois (Panarin, G. Carlsson), 57. Panarin (S. Jones, Dubois)

Tampa Bay – Ottawa 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 32. T. Johnson (Kučerov, Hedman), 36. Gourde (Conacher, Killorn), 52. Namestnikov (Hedman, Kučerov), rozhod. sam. nájazd: B. Point – 7. B. Ryan, 35. Ceci (Brassard, Claesson), 46. Brassard (E. Karlsson, Mark Stone)

Nashville – Carolina 1:4 (1:4, 0:0, 0:0)
Góly: 16. Fiala (P. K. Subban) – 1. D. Ryan (Hanifin, Skinner), 4. E. Lindholm (Skinner, Faulk), 5. Hanifin (Williams, D. Ryan), 7. V. Rask (Hanifin, T. Van Riemsdyk)

Dallas – Chicago 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Góly: 18. Jamie Benn (Elie, Hamhuis), 22. Roussel (Hamhuis, Pateryn), 26. Seguin (Spezza, J. Klingberg), 37. Seguin (D. Shore)
Richard Pánik (Chicago) 12:43 min, 1 strela, 1 „hit“, 1 mínuska

Edmonton – St. Louis 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)
Góly: 51. Cammalleri, 57. McDavid (Draisaitl, Lucic), 60. Caggiula (Nugent-Hopkins, Maroon) – 50. T. Thompson (Parayko, Stastny), 54. Berglund (B. Schenn, Pietrangelo)
Andrej Sekera (Edmonton) 16:10 min, –1, 2 „hity“, zablokoval 1 strelu súpera

Los Angeles – Colorado 2:1 po predĺž. (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 51. Martinez (T. Mitchell, Andreoff), 61. D. Brown (Doughty, Kopitar) – 32. Landeskog (MacKinnon, Rantanen)
Marián Gáborík (Los Angeles) 14:03 min, 2 strely, 1 „hit“

San Jose – Vancouver 5:4 po predĺž. (1:1, 3:2, 0:1 – 1:0)
Góly: 12. J. Thornton (Labanc, Burns), 26. Meier (DeMelo, Labanc), 27. J. Thornton (Pavelski, Labanc), 39. Hertl (Pavelski, J. Thornton), 62. Labanc (Hertl) – 2. B. Gaunce (Gudbranson, Virtanen), 29. Virtanen (Del Zotto, Biega), 37. Boeser (Biega, Gagner), 44. D. Sedin (H. Sedin, L. Eriksson)

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Jaroslav Halák #Andrej Sekera #Edmonton Oilers