Budaj vychytal výhru nad Coloradom, Chára s asistenciou

Slovenský brankár Peter Budaj v bránke hokejovej Tampy Bay síce päťkrát inkasoval, ale jeho spoluhráči strelili na ľade Colorada šesť gólov, pridali siedme víťazstvo v sérii a potvrdili líderský post v NHL.

17.12.2017 07:12
Budaj Tampa Foto: ,
Peter Budaj vychytal výhru nad Coloradom Avalanche.

Budaj oslávil tretí triumf v šiestom zápase v tejto sezóne, v ktorom nastúpil od začiatku. Zároveň si pripísal víťazstvo nad svojím bývalým zamestnávateľom, v drese Avalanche pôsobil v rokoch 2005 – 2011.

Hostia viedli v 43. min už 5:1, ale potom začal úradovať domáci kapitán Gabriel Landeskog. V 48. min dovŕšil hetrik a napokon sa podieľal na všetkých piatich gólov „lavín“. Na víťazstvo to však nestačilo.

Dva body pre hostí v riadnom hracom čase zabezpečil v 52. min ruský obranca Michail Sergačiov. Bol to ôsmy gól a celkovo 23. bod pre 19-ročného mladíka z Nižnekamska v jeho nováčikovskej sezóne.

V sobotňajšom 11-zápasovom programe sa predstavili zo Slovákov už len obranca Zdeno Chára a útočník Marián Gáborík, ich tímy však neuspeli.

Kapitán Bostonu Chára zaznamenal asistenciu (šiestu v sezóne) aj plusový bod pri domácej prehre Bruins s New York Rangers 2:3 po predĺžení. V 62. min rozhodol nórsky útočník Mats Zuccarello.

„Nebol to dobrý zápas, ja som bol pravdepodobne najhorší hráč, ale víťazstvo sa ráta,“ povedal Mats Zuccarello po svojom druhom presnom zásahu v predĺžení v tejto sezóne.

V bránke New York Islanders dostal prednosť Thomas Greiss pred Jaroslavom Halákom a aj vďaka 26 zákrokom nemeckého reprezentanta „ostrovania“ zdolali hráčov Los Angeles Kings 4:3 po predĺžení.

Domáci kapitán John Tavares sa zaskvel gólom a dvoma asistenciami, víťazný zásah v predĺžení si pripísal Jordan Eberle.

„Králi“ s Mariánom Gáboríkom v zostave prehrali tretíkrát v sérii, 35-ročný krídelník po piatkovej oslave tisíczápasového jubilea v NHL (1+1) tentoraz nebodoval a odohral iba niečo vyše 10 minút. Zápas ukončil s mínuskou aj dvoma trestnými minútami.

„Hrali sme dobre a hoci súper tesne pred koncom vyrovnal, v predĺžení sme našli cestu k víťazstvu,“ vravel Jordan Eberle po svojom 13. góle v tejto sezóne.

Hráči Edmontonu zvíťazili 3:2 na ľade Minnesoty. V domácom tíme dvakrát skóroval obranca Mathew Dumba, za hostí boli úspešní útočníci Ryan Nugent-Hopkins, Milan Lucic a Jesse Puljujärvi.

Oilers, ktorí v sobotu ukončili štvorzápasovú víťaznú šnúru Wild, sú stále bez zraneného slovenského obrancu Andreja Sekeru. Ten v tejto sezóne neodohral ešte ani jeden duel.

Sumáre NHL – sobota

Minnesota – Edmonton 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Góly: 34. Dumba (Mikael Granlund), 55. Dumba (Stewart, E. Staal) – 30. Nugent-Hopkins (Kassian), 37. Lucic (Draisaitl, McDavid), 49. Puljujärvi (Lucic)

Boston – New York Rangers 2:3 po predĺž. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 38. Heinen (CHÁRA, Krejčí), 46. Marchand (Pastrňák, Spooner) – 15. Grabner (K. Hayes, Skjei), 23. J.T. Miller (McDonagh, Skjei), 62. Zuccarello (Shattenkirk, Kreider)
Zdeno Chára (Boston) odohral 20:09 min, 1 asistencia, 1 pluska, 1 strela, 1 „hit“, 1 zablokovaná stre­la

Colorado – Tampa Bay 5:6 (0:0, 1:4, 4:2)
Góly: 35. Landeskog (Jakupov, Zadorov), 45. Landeskog (Barrie, MacKinnon), 48. Landeskog (Barrie, Rantanen), 50. Mackinnon (Barrie, Landeskog), 55. MacKinnon (Zadorov, Landeskog) – 30. Kučerov (Hedman, Gourde), 30. Straalman (T. Johnson, Sergačiov), 32. Hedman (Kučerov, Dotchin), 34. Gourde (Killorn, Conacher), 43. Straalman (Gourde, Point), 52. Sergačiov (Palát, Straalman)
Peter Budaj (Tampa Bay) odchytal 59:14 min, 32 zákrokov z 37 striel, úspešnosť 86,5%

St. Louis – Winnipeg 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 10. Tarasenko (Steen, Parayko), 48. Dunn (Tarasenko, B. Schenn)

Ottawa – Montreal 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 35. Pageau (E. Karlsson, Pyatt), 58. B. Ryan, 60. Thompson (Mark Stone)

New York Islanders – Los Angeles 4:3 po predĺž. (1:2, 0:0, 2:1 – 1:0)
Góly: 20. Bailey (De Haan, Tavares), 45. Tavares (Lee, Bailey), 57. Lee (Pulock, Tavares), 62. Eberle (Barzal) – 13. Fantenberg (Pearson, Toffoli), 18. Toffoli (Doughty, Kuemper), 60. Kopitar (D. Brown, Martinez)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 10:11 min, 1 strela, 1 „hit“, 1 mínuska, 1 zablokovaná strela, 2 trestné minúty

Carolina – Columbus 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 4. J. Staal (Williams, McGinn), 33. Hanifin (D. Ryan, Skinner) – 13. Wennberg (Atkinson, Bjorkstrand)

Philadelphia – Dallas 2:1 po predĺž. (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 30. Gostisbehere (Voráček, Giroux), 64. Gostisbehere (Voráček) – 8. G. Smith (Elie, Hanzal)

Washington – Anaheim 3:2 po predĺž. (0:1, 0:1, 2:2 – 1:0)
Góly: 44. Bäckström (Ovečkin, T. Wilson), 48, Kuznecov (Vrána), 62. Ovečkin (Carlson) – 17. Grant (L. Shaw, Manson), 28. Silfverberg (Getzlaf, Fowler)

Arizona – Pittsburgh 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Góly: 40. Cousins (Richardson, Martinook), 50. Domi (Keller) – 35. Rowney (Rust), 39. Malkin (Sheary, Kessel), 60. Määttä (Malkin, Hörnqvist), 60. Crosby

Calgary – Nashville 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 32. Johansen (Arvidsson), 40. Fiala (Turris, P.K. Subban)

Viac na túto tému: #Peter Budaj #Zdeno Chára #Marián Gáborík