Bravúrny Halák privádzal Ovečkina a spol. do zúfalstva. Stal sa prvou hviezdou!

Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili nad hráčmi Washingtonu Capitals 3:1 v pondelňajšom stretnutí zámorskej NHL. V bránke "ostrovanov" sa predstavil Jaroslav Halák. Slovenský gólman odchytal celý duel, inkasoval jeden gól a pripísal si 31 úspešných zákrokov.

12.12.2017 06:48 , aktualizované: 07:10
Jaroslav Halák Foto: ,
Zákrok Jaroslava Haláka pri šanci Alexa Chiassona z Washingtonu.

Za svoj výkon si vyslúžil honor prvej hviezdy zápasu. Aj jeho zásluhou Islanders prestrihli šnúru troch prehier.

„Samozrejme, bolo by pekné vychytať nulu, ale myslím si, že víťazstvo je víťazstvo. Bol to naozaj dobrý zápas s prispením každého, kto bol na ľade. Každý mal svoju rolu a úspešne sa jej zhostil,“ povedal rodák z Bratislavy pre nhl.com.

„Ostrovania“ sa ujali vedenia v 3. min zásluhou Brocka Nelsona. V II. tretine zvýšili dvomi gólmi v rozpätí 58 sekúnd na 3:0, skórovali Andrew Ladd a John Tavares. Dmitrij Orlov v 49. min iba znížil na konečných 1:3 z pohľadu Capitals.

„Halák bol skvelý. Najmä v druhej tretine predviedol plejádu skvelých zásahov. A keď sme mali dvojgólové vedenie, nedovolil súperovi priblížiť sa. Jeho výkon bol fenomenálny,“ pochválil slovenského gólmana jeden zo strelcov gólov Islanders Andrew Ladd.

Zápas NY Islanders - Washington v NHL Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Jaroslav Halák so spoluhráčmi z New Yorku...

Florida aj vďaka 34 úspešným zákrokom Jamesa Reimera zdolala Detroit 2:1 po predĺžení. „Červené krídla“ v zostave s Tomášom Tatarom prehrali už deviaty zápas z ostatných desiatich.

„Musíme zistiť, čo robíme dobre, čo nie a pracovať na zlepšení. Potrebujeme tie dva body,“ poznamenal jediný strelec Red Wings v meraní síl Henrik Zetterberg.

„Vytvárame si šance, ale nedokážeme ich premeniť. Platí to v hre 5 na 5 a rovnako aj v presilovkách. V útočnom pásme sme v posledných dvoch zápasoch hrali dobre, ale strelili sme iba dva góly,“ vyjadril sa aj kouč Detroitu Jeff Blashill.

Tomáš Tatar odohral 17:42 min, nebodoval a vyslal na bránku súpera päť striel. Do zostavy „červených krídel“ sa po desaťzápasovej suspendácii vrátil útočník Luke Witkowski, inkasoval desať trestných minút za dve bitky s Michealom Haleym.

Winnipeg triumfoval nad Vancouverom 5:1. Tromi bodmi (2+1) sa na desiatom domácom víťazstve Jets z posledných jedenástich duelov podieľal útočník Mathieu Perreault.

„Doma sa nám istým spôsobom darí. Nie som si istý, čím to je, ale vyzerá to tak, že v našej aréne sa cítime pohodlne a hráme dobré zápasy. Toto bol ďalší príklad,“ povedal Perreault. Okrem neho skórovali aj Dmitrij Kulikov, Nikolaj Ehlers a Josh Morrissey, jediným strelcom „kosatiek“ bol Brock Boeser. Marko Daňo v zostave „tryskáčov“ opäť nefiguroval.

Sumáre NHL – pondelok:

New York Islanders – Washington 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 3. Nelson (Clutterbuck, Chimera), 21. Ladd (De Haan, Eberle), 22. Tavares (Josh Bailey, A. Lee) – 49. Orlov (Stephenson, Beagle) Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas, 31/32, úspešnosť 96.7%, 1. hviezda zápasu

New York Rangers – Dallas 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 57. Rick Nash (Skjei, Bučnevič) – 27. Honka (Lindell, Jamie Benn), rozhodujúci nájazd Spezza

Pittsburgh – Colorado 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly: 60. P. Kessel (Malkin, Guentzel) – 47. Barberio, 59. Comeau (E. Johnson)

Detroit – Florida 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 19. Zetterberg (Daley) – 51. Trocheck (Huberdeau, Barkov), 63. Matheson (Bjugstad)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 17:42 min, 0+0, 5 striel

Winnipeg – Vancouver 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Góly: 2. Kulikov (Scheifele, Connor), 25. Perreault (Armia, Bryan Little), 35. Ehlers (Myers, Perreault), 52. Morrissey (Lowry, Copp), 60. Perreault (Hendricks) – 7. Boeser (H. Sedin, D. Sedin)

Anaheim – Carolina 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 6. D. Grant (L. Shaw), 40. Silfverberg, 42. L. Shaw (Welinski, Vermette) – 2. Williams (T. Van Riemsdyk, D. Ryan), 58. V. Rask (Skinner, T. van Riemsdyk)

Viac na túto tému: #Jaroslav Halák #Washington Capitals #New York Islanders