Faksova šou vo Vegas. Čech zariadil čistým hetrikom do 7 minút triumf Dallasu

Český hokejový útočník Radek Faksa zaznamenal prvýkrát v NHL hetrik, zariadil Dallasu výhru 3:0 na ľade Vegas a vyhlásili ho za najlepšieho hráča zápasu.

29.11.2017 07:55 , aktualizované: 09:56
Radek Faksa Foto: ,
Radek Faksa oslavuje so svojimi spoluhráčmi z Dallasu jeden z troch gólov na ľade Vegas.

Dvadsaťtriročný center nastrieľal všetky góly v druhej tretine v rozpätí šiestich minút a 46 sekúnd.

Faksa skóroval prvýkrát v čase 32:55, potrestal obranu Vegas, lebo ho nechala osamoteného v medzikruží a strelou z prvej dostal hostí do vedenia.

Ďalšie dva góly pridal počas siedmich sekúnd v poslednej minúte prostrednej časti. Najskôr sa presadil dôrazom pred bránkou priestore a potom zakončil súhru celého útoku.

„Som šťastný, že som dal tri góly, boli dôležité. Užívam si to, ale zo všetkého najviac ma teší, že sme vyhrali. Potrebovali sme to. Hrali sme dobre celých šesťdesiat minút, tak by to malo byť stále,“ uviedol Faksa, ktorý dal piaty najrýchlejší hetrik v klubovej histórii.

Pred zápasom mal na konte päť gólov, v NHL doposiaľ nestrelil v zápase viac ako jeden gól. „Snažím sa bojovať, dobre napádať a chodiť pred bránu. To je moja hra a z toho pramenia šance,“ dodal.

Viac na túto tému: #Dallas Stars #hetrik #Radek Faksa