Tatar bodoval, ale na výhru Detroitu to nestačilo. Halák s prehrou

Hokejisti New Yorku Islanders s Jaroslavom Halákom v bránke prehrali na ľade Caroliny Hurricanes 2:4 v stretnutí severoamerickej NHL. Slovenský gólman odchytal celé stretnutie a zastavil 28 z 32 streleckých pokusov súpera s úspešnosťou zákrokov 87,5%.

20.11.2017 07:04
Halák Foto: ,
Jaroslav Halák v akcii počas zápasu s Carolinou Hurricanes.

Domáci už v 4. min viedli o dva góly. V drese víťazného tímu dosiahol dva presné zásahy fínsky útočník Teuvo Teräväinen, pridal i jednu gólovú prihrávku.

Jeho krajan a spoluhráč Sebastian Aho získal rovnako tri body – za gól a dve asistencie. Brankár Hurricanes Cam Ward zaznamenal 27 úspešných zákrokov.

Slovenský útočník Tomáš Tatar si pripísal asistenciu, no jeho Detroit podľahol doma Coloradu 3:4 po predĺžení. Dvadsaťšesťročný krídelník bol na ľade viac ako 18 a pol minúty a prihral na druhý presný zásah Red Wings Andreasovi Athanasiouovi.

Víťazný gól stretnutia strelil v tretej minúte predĺženia Natan MacKinnon. Detroit nezvíťazil napriek tomu, že dvakrát viedol. V 52. min si hráči Red Wings vypracovali dokonca dvojgólový náskok, zápas do predĺženia poslal 46 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Carl Söderberg.

„Mali sme dostatok energie a dokázali sme sa preniesť cez zopár chýb v úvode stretnutia. Som veľmi šťastný z tohoto víťazstva,“ povedal podľa nhl.com tréner Avalanche Jared Bednar.

„Nemôžeme takto darovať bod súperovi. Je ťažké sa zmieriť s tým, že sme viedli o dva góly, no aj tak sme nezískali dva body,“ uviedol Athanasiou. „Pravdepodobne sme získali viac bodov, ako sme si zaslúžili, pretože sme nehrali dobre. Keď sme mali šancu získať oba body, mali sme ju využiť,“ zhodnotil tréner Detroitu Jeff Blashill.

NHL – nedeľa

New York Rangers – Ottawa Senators 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 25. K. Hayes (Fast, Vesey), 45. Grabner (M. Staal, Zuccarello), 58. Zibanejad (Zuccarello, Kreider)

Carolina Hurriicanes – New York Islanders 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)
Góly: 2. Aho (T. Teräväinen, Faulk), 4. T. Teräväinen (Aho, Hanifin), 18. E. Lindholm (Di Giuseppe, Skinner), 38. T. Teräväinen (Faulk, Aho) – 11. Leddy, 54. Tavares (Leddy, Barzal)
Jaroslav Halák (Islanders) odchytal celé stretnutie a zastavil 28 z 32 striel súpera, úspešnosť zákrokov 87,5%

Vegas Golden Knights – Los Angeles Kings 4:2 (3:0, 0:1, 1:1) Góly: 1. W. Karlsson (R. Smith), 10. Eakin (Leipsic), 12. W. Karlsson (R. Smith), 59. Tuch (Eakin) – 29. Lewis (Iafallo), 52. Pearson (A. Kempe, Doughty)

Detroit Red Wings – Colorado Avalanche 3:4 po predĺžení (1:1, 1:0, 1:2 – 0:1)
Góly: 15. Abdelkader (D. Larkin, Ouellet), 40. Athanasiou (Tatar), 52. Kronwall (Nyquist, Zetterberg) – 20. E. Johnson (Barrie, Toninato), 54. Jakupov (C. Wilson, E. Johnson), 60. Söderberg (MacKinnon, Barrie), 63. MacKinnon (Landeskog)
Tomáš Tatar (Detroit) 18:33 min, 0+1, –1, 2 strely na bránku, 1 „hit“, zablokoval 1 strelu súpera

Anaheim Ducks – Florida Panthers 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 19. Manson, 26. Rakell (Wagner, Perry), 42. Montour (Perry, Vatanen) – 36. Trocheck (Yandle, Barkov), 58. Yandle (Barkov, Trocheck)

Viac na túto tému: #NHL #Tomáš Tatar #Jaroslav Halák