Vyhral boj nad rakovinou. Boyle sa po góle rozplakal

10.11.2017 13:15
Brian Boyle
Brian Boyle sa teší zo svojho gólu do siete Edmontonu Oilers. Autor: ,

Hokejista Brian Boyle si otvoril strelecký účet v tíme severoamerickej NHL New Jersey Devils vo štvrtkovom stretnutí proti Edmontonu Oilers (2:3 po predĺžení). Zároveň sa prvýkrát presadil po prekonaní chronickej myeloidnej leukémie.

„Až dosiaľ som po góle nikdy neplakal,“ povedal dojatý Boyle pre nhl.com. Tridsaťdvaročný útočník strelil prvý gól po prekonaní vážnej choroby už v 6. min v piatom stretnutí po návrate na ľad. Bol to preňho už 109. presný zásah v NHL.

„Po tom všetkom, čím si prešiel, je prvý gól v drese Devils niečím úžasným. Všetci sme vďaka tomu šťastní,“ povedal prvý výber ostatného draftu Nico Hischier.

„Bolo to skvelé. Hral dobrý hokej a vie, ako sa dostať do týchto miest a skórovať. Je dobré vidieť, ako je za to odmenený a ako má veľký úsmev na tvári,“ dodal iný útočník New Jersey Kyle Palmieri.

Tridsaťdvaročnému Boylovi zistili vážnu chorobu pri krvných testoch v úvode predsezónneho kempu NHL, keď výsledky vykazovali nerovnomernosti z minulej sezóny.

„Keď sedíte oproti lekárovi a oznámi vám, že máte leukémiu, musíte zbystriť pozornosť. Bola to skľučujúca správa. Našťastie, prišli na to včas,“ uviedol už dávnejšie hráč, ktorý v júli podpísal s klubom zmluvu na dva roky v hodnote 5,5 milióna dolárov. Od prvých chvíľ veril, že sa vráti na ľad.

#NHL #New Jersey Devils #leukémia #Brian Boyle
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
32,99
Kytica Jesona 6

Kytica Jesona 6

29,99
Prestige červené ruže

Prestige červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk