Krutá diagnóza. Opore Anaheimu hrozí koniec kariéry

24.10.2017 08:04
Patrick Eaves
Patrickovi Eavesovi hrozí koniec kariéry. Autor: ,

Hokejistovi Anaheimu Ducks Patrickovi Eavesovi diagnostikovali Guillain-Barrého syndróm, vzácne ochorenie nervovej sústavy. Tridsaťtriročného útočníka museli dokonca hospitalizovať, ale momentálne je jeho stav stabilizovaný. Je však otázne, kedy sa bude opäť môcť postaviť na ľad.

„Som na ceste k uzdraveniu. V posledných dňoch mi vyjadrilo podporu obrovské množstvo ľudí, najmä moja rodina, moji spoluhráči, kamaráti. Som rozhodnutý naplno sa vyliečiť a vrátiť sa na ľad tak skoro, ako to bude možné,“ stojí v stanovisku rodáka z Calgary, ktoré zverejnil oficiálny web Ducks.

Guillain-Barrého syndróm je zriedkavé ochorenie, keď pacientov imunitný systém napáda nervovú sústavu. Môže byť až smrteľné, ale Eavesovi to diagnostikovali zavčasu, čo je dôležitý faktor pre úspešnú liečbu.

Niekdajší juniorský reprezentant USA odohral v NHL 12 sezón, nastupoval za Ottawu, Carolinu, Detroit, Nashville, Dallas a Anaheim. Ducks ho získali počas uplynulej sezóny, v dvadsiatich zápasoch nastrieľal jedenásť gólov. V lete podpísal kontrakt na tri roky.

#kariéra #NHL #Anaheim Ducks #Guillain-Barré syndróm #Patrick Eaves
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku