V príprave má excelentnú formu. Halák vychytal ďalšiu výhru

Kolotoč prípravných zápasov pred novou sezónou hokejovej NHL pokračoval v noci na sobotu štyrmi zápasmi. Slovensko v nich malo dvojnásobné zastúpenie zásluhou dvojice Jaroslav Halák, Tomáš Tatar.

30.09.2017 08:09
Jaroslav Halák má pred novou sezónou NHL... Foto: SITA/AP, Adrian Kraus
Jaroslav Halák Islanders Jaroslav Halák má pred novou sezónou NHL výbornú formu.

Jaroslav Halák má pred nadchádzajúcou profiligovou sezónou výbornú formu. V zápase na ľade Buffala inkasoval len druhý gól v príprave. Celkovo mal proti Sabres 20 zásahov a ďalším spoľahlivým výkonom doviedol Islanders k výhre.

O góly newyorského mužstva sa postarali Anders Lee, Jordan Eberle a Nikolaj Kuľomin. Jediný presný zásah Sabres zaznamenal Sam Rienhart. Halákov náprotivok Robin Lehner zastavil 19 striel.

Detroitu sa proti Torontu dvakrát podarilo zmazať jednogólové manko, ale Red Wings napokon prehrali 2:4. Víťazný gól strelila v úvode tretej tretiny mladá hviezda Maple Leafs Auston Matthews.

Tomáš Tatar odohral v drese Detroitu 16 minút, bodovo sa však nepresadil. Pripísal si mínusový bod, dve trestné minúty a jednu strelu na bránu.