Chicagu nestačilo na víťazstvo 54 striel, Tatar asistoval

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel jednou asistenciou k vysokému víťazstvu Detroitu nad Bostonom (5:1) v sobotňajšom prípravnom stretnutí pred novou sezónou NHL.

24.09.2017 08:20
Richard Pánik Foto: ,
Akciu Richarda Pánika z Chicaga zastavujú hráči Columbusu.

Tatar v presilovej hre v 43. min prihral českému spoluhráčovi Martinovi Frkovi a ten druhým presným zásahom v stretnutí pečatil na 5:1 pre Red Wings. Pre 26-ročného slovenského krídelníka to bola druhá asistencia v predsezónnej príprave.

V drese Bostonu chýbal kapitán Zdeno Chára. Premiérovo sa hralo v novom stánku Little Caesars Arene, ktorá nahradila Joe Luis Arenu. Tá bola domovom pre hráčov Detroitu od roku 1979.

Premiéra Little Caesars Areny v Detroite Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Fanúšik stojí pred štadiónom Little Caesars...

Až dvaja slovenskí útočníci sa predstavili v súboji Chicaga s Columbusom (2:3), ale k víťazstvu Blackhawks nepomohli. Richard Pánik mal tri a Tomáš Jurčo jeden strelecký pokus, domáci dovedna 54-krát vystrelili na Joonasa Korpisala v bránke hostí, ale ten pustil za chrbát len dva puky.

V sobotu bol v hre aj obranca Martin Marinčin v drese Toronta, ktoré zvíťazilo v Buffale 3:1. Marinčin nebodoval a zápas skončil so 4 trestnými minútami a jednou mínuskou.

Hokejisti Los Angeles bez Mariána Gáboríka v zostave zdolali hráčov Vancouveru 4:3 po nájazdoch v zápase, ktorý sa hral netradične v čínskej metropole Pekingu ešte v sobotu predpoludním stredoeurópskeho času. Rozhodol bekhendový blafák v podaní Jonnyho Brodzinského. Kings uspeli v oboch súbojoch proti Canucks na čínskom zájazde, ktorý sa konal v rámci hokejovej osvety v najľudnatejšej krajine sveta.

V Šanghaji a Pekingu to boli historicky prvé dva predsezónne duely tímov z NHL na čínskom ľade. Medzi zápasmi hráči oboch tímov absolvovali exkurziu na Veľký Čínsky múr. „Bol to zážitok, za ktorý stál aj zmeškaný tréning,“ uviedol Travis Green, tréner Vancouveru, na webe NHL. „Pripomína nám to, akí sme v skutočnosti všetci malí,“ povedal počas návštevy Veľkého Čínskeho múru prezident Los Angeles Kings Luc Robitaille.

Výsledky prípravných zápasov NHL – sobota:

Los Angeles – Vancouver 4:3 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 1:2 – 0:0, 1:0) – hralo sa v čínskom Pekingu Edmonton – Winnipeg 6:2 (2:1, 0:1, 4:0) Arizona – San Jose 4:5 po sam. nájazdoch (3:2, 1:2, 0:0 – 0:0, 0:1) Chicago – Columbus 2:3 (1:1, 0:2, 1:0) Richard Pánik odohral 13:40 min, 3 strely, 3 „hity“, 1 zblokovaná strela, Tomáš Jurčo (obaja Chicago) odohral 11:49 min, 1 strela, 3 „hity“ St. Louis – Dallas 0:4 (0:2, 0:0, 0:2) Buffalo – Toronto 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) Martin Marinčin (Toronto) odohral 16:12 min, 2 strely, 4 trestné minúty, 1 mínusový bod New Jersey – NY Rangers 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Ottawa – Montreal 5:1 (2:0, 2:1, 1:0) Washington – Carolina 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) Detroit – Boston 5:1 (0:1, 4:0, 1:0) Tomáš Tatar (Detroit) odohral 17:05 min, 2 strely, 1 asistencia, 1 „hit“, 2 trestné minúty
Minnesota – Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Detroit Red Wings #Chicago Blackhawks