McDavid: Všetci vieme, kto je najlepší. Ja to nie som

25.08.2017 10:05
Connor McDavid
Connor McDavid. Autor: ,

Kanadský hokejový útočník Connor McDavid odmieta tvrdenie novinárov, že je najlepším hráčom v NHL.

Dvadsaťročný rodák z Richmond Hillu, ktorý 5. júla podpísal s klubom Edmonton Oilers luxusnú osemročnú zmluvu na sto miliónov dolárov, a stal sa tak jedným z najlepšie zarábajúcich hráčov v lige, si myslí, že najlepším je niekto iný.

„Na konci dňa všetci vieme, kto ním v NHL je a ja to nie som,“ povedal pre kanadskú stanicu TSN McDavid. Reagoval tak na to, že ho prestížny magazín The Hockey News označil v predsezónnej ročenke za Top hráča najprstížnejšej hokejovej ligy sveta.

Mladučký kapitán Edmontonu McDavid zosadil po deviatich rokoch z trónu hviezdu Pittsburghu Penguins Sidneyho Crosbyho.

To najlepšie od McDavida z minulej sezóny.

„Nesúhlasím s tým, takže to pre mňa veľa neznamená. Je to milá pocta, ale stále mám pred sebou veľa práce,“ pokračoval víťaz Art Ross Trophy pre najproduktívnej­šieho hráča základnej časti NHL a držiteľa Hart Memorial Trophy pre najužitočnejšieho hokejistu ligy podľa Asociácie profesionálnych hokejových novinárov z uplynulej sezóny.

Prestížny magazín minulý rok tipoval McDavida na číslo 9, no mladý Kanaďan mal skvelú sezónu. V základnej časti strelil 30 gólov, pridal 70 asistencií a všetkým súperom sa výrazne vzdialil v kanadskom bodovaní.

Crosby sa musel uspokojiť v poradí najproduktívnejších s druhým miestom s 89 bodmi, ale so 44 gólmi sa stal najlepším kanonierom dlhodobej časti súťaže.

„Sidney hľadá cestu ako strieľať góly rôznymi spôsobmi – zblízka, tečovaním, rýchlymi strelami – a to je vec, v ktorej ja stagnujem. Rád by som získal tento recept a naučil sa to tiež, no on je v tom momentálne najlepší,“ vysvetlil McDavid prečo by mal byť na prvom mieste v ročenke práve kapitán Pittsburghu a nie on.

#Connor McDavid #Sidney Crosby
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

46,21
Perla ruža tulip color

Perla ruža tulip color

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk