McDavid: Všetci vieme, kto je najlepší. Ja to nie som

25.08.2017 10:05
Connor McDavid
Connor McDavid. Autor: ,

Kanadský hokejový útočník Connor McDavid odmieta tvrdenie novinárov, že je najlepším hráčom v NHL.

Dvadsaťročný rodák z Richmond Hillu, ktorý 5. júla podpísal s klubom Edmonton Oilers luxusnú osemročnú zmluvu na sto miliónov dolárov, a stal sa tak jedným z najlepšie zarábajúcich hráčov v lige, si myslí, že najlepším je niekto iný.

„Na konci dňa všetci vieme, kto ním v NHL je a ja to nie som,“ povedal pre kanadskú stanicu TSN McDavid. Reagoval tak na to, že ho prestížny magazín The Hockey News označil v predsezónnej ročenke za Top hráča najprstížnejšej hokejovej ligy sveta.

Mladučký kapitán Edmontonu McDavid zosadil po deviatich rokoch z trónu hviezdu Pittsburghu Penguins Sidneyho Crosbyho.

To najlepšie od McDavida z minulej sezóny.

„Nesúhlasím s tým, takže to pre mňa veľa neznamená. Je to milá pocta, ale stále mám pred sebou veľa práce,“ pokračoval víťaz Art Ross Trophy pre najproduktívnej­šieho hráča základnej časti NHL a držiteľa Hart Memorial Trophy pre najužitočnejšieho hokejistu ligy podľa Asociácie profesionálnych hokejových novinárov z uplynulej sezóny.

Prestížny magazín minulý rok tipoval McDavida na číslo 9, no mladý Kanaďan mal skvelú sezónu. V základnej časti strelil 30 gólov, pridal 70 asistencií a všetkým súperom sa výrazne vzdialil v kanadskom bodovaní.

Crosby sa musel uspokojiť v poradí najproduktívnejších s druhým miestom s 89 bodmi, ale so 44 gólmi sa stal najlepším kanonierom dlhodobej časti súťaže.

„Sidney hľadá cestu ako strieľať góly rôznymi spôsobmi – zblízka, tečovaním, rýchlymi strelami – a to je vec, v ktorej ja stagnujem. Rád by som získal tento recept a naučil sa to tiež, no on je v tom momentálne najlepší,“ vysvetlil McDavid prečo by mal byť na prvom mieste v ročenke práve kapitán Pittsburghu a nie on.

#Sidney Crosby #Connor McDavid
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku