Jágr je legenda. Pomohol nám vyrásť, ale ideme inou cestou, znie z Floridy

02.07.2017 12:58

Generálny manažér hokejistov Floridy Dale Tallon potvrdil, že Panthers už ďalej nepočítajú so službami Jaromíra Jágra.

Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr. Autor: SITA/AP, Paul Chiasson

Ocenil jeho obrovský prínos pre klub a vysvetlil, že pretrhnutie väzieb súvisí so snahou klubu vydať sa iným smerom.

Štyridsaťpäťročný český útočník tak zostáva v NHL po prvom dni od otvorenia trhu s voľnými hráčmi medzi najzaujímavejšími menami, ktoré sú k dispozícii.

Tallon dal najavo veľký rešpekt, ktorý má k Jágrovi. „Nemôžem to dostatočne vyjadriť slovami. Bolo poctou pracovať s legendou a mať ju takto nablízku. Nemôžem mu dostatočne poďakovať za to, čo urobil pre našich mladých hráčov, pre mňa osobne a vôbec pre celý klub. Je to niečo nemerateľné,“ vyhlásil Tallon pre floridský denník Sun Sentinel.

Pripustil, že išlo o veľmi ťažké rozhodnutie. „Bol som z toho rozpoltený. Boli to ťažké týždne a mesiace. Je to však celé len o tom, že sa chceme vydať iným smerom. Rozhodnutie, ktoré súvisí len s hokejom a obchodom, ale zároveň vás bolí. Je teraz na jadre tímu našich mladých hráčov, aby ho prevzalo viedlo ďalej,“ dodal Tallon, ktorý je v klube zároveň prezidentom hokejových operácií.

Práve pre nich bol Jágr mentorom. Pomohol tomu, aby hráči ako Aleksander Barkov, Jonathan Huberdeau, Vincent Trocheck alebo Aaron Ekblad dozreli z veľkých talentov na tímových lídrov. Po jeho boku mali možnosť vidieť, čo všetko obnáša stať sa legendou a nielen zažiariť v pár sezónach. Vlani Jágr dokonca ako prvý Čech v histórii získal Bill Masterton Trophy, ktorú vedenie súťaže udeľuje za vytrvalosť, oddanosť hokeju a športový prístup.

„On nie je typickým štyridsaťpäťročným hráčom, akého by ste si mohli predstavovať. On je veľkým hráčom. A stále tiež neuveriteľným. Milujem spôsob, akým hrá. A strašne rád hrám práve s ním. Každý by samozrejme uvítal, keby u nás pokračoval,“ priblížil Barkov, čo pre neho znamenala prítomnosť druhého najproduktívnej­šieho hráča histórie NHL, ktorý bol navyše jeho spoluhráčom v jednej útočnej formácii.

Najkrajšie akcie Jaromíra Jágra v drese Floridy

Jágr si vlani vrátane bonusov zarobil vyše päť a pol milióna dolárov. Nevynechal ani jeden z 82 zápasov základnej časti a bol vďaka 46 bodom za 16 gólov a 30 asistencií štvrtým najproduktívnejším hráčom mužstva. Panthers však napriek veľkým ambíciám zostali za bránami play off.

Obe strany mali byť síce dlhodobejšie v kontakte v súvislosti s možnosťou uzatvorenia novej zmluvy, Tallon však priznal, že na prvotné ponuku Jágrovho agenta Petra Svobodu nezareagoval žiadnu protiponukou. Podľa nemenovaného zdroja sa Jágr cítil zneuctený a už v apríli začal zvažovať, že sa vydá inou cestou.

Jeho čísla v drese Floridy sa tak zastavili na 181 odohraných zápasoch v základnej časti a 130 bodoch za 49 gólov a 81 asistencií. V šiestich súbojoch play off pridal dve prihrávky.

„Jágr nám pomohol vyrásť. Jeho vplyv je obrovský. Je to legenda a hviezda, pri ktorej aj príležitostný fanúšik vie, o koho ide,“ podotkol klubový prezident Matthew Caldwell.

#Jaromír Jágr #Florida Panthers #Dale Tallon
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

46,21
Perla ruža tulip color

Perla ruža tulip color

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk