Stretnú sa opäť v jednom klube? Floridu povedie bývalý Jágrov spoluhráč

12.06.2017 21:31
Bob Boughner
Nový tréner Floridy Bob Boughner. Autor: ,

Novým trénerom hokejistov Floridy sa stal Bob Boughner. Meno nástupcu Toma Rowea, ktorý tím naposledy viedol a zároveň zastával post generálneho manažéra, oznámili Panthers na klubovom webe.

Po Boughnerovom príchode možno očakávať, že sa vyjasní aj situácia okolo českej legendy Jaromíra Jágra a jeho ďalšieho pôsobenia v tíme.

„Po vyčerpávajúcom hľadaní sme radi, že môžeme privítať Boba ako nášho nového kouča. Má moderný pohľad na hokej a túži pracovať s našimi mladými hráčmi. Počas pohovoru nás úplne dostal svoju prípravou, vášňou, znalosťami a oddanosťou hokeju. Veríme, že ide o správneho lídra, ktorý nás vráti na cestu, po ktorej dorazíme k nášmu cieľu – zisku Stanleyho pohára,“ komentoval príchod niekdajšieho obrancu šéf hokejových operácií Panthers a staronový generálny manažér Dale Tallon.

Štyridsaťšesťročný Boughner si počas hráčskej kariéry v NHL obliekal dres Buffala, Nashvillu, Pittsburghu, za ktorý si zahral spolu s Jágrom, Calgary, Caroliny a Colorada. Je dlhoročným majiteľom Windsor Spitfires, ktorý v juniorskej OHL viedol aj ako hlavný tréner.

Na striedačke v NHL stál prvýkrát ako asistent v Columbuse počas sezóny 2010/11, uplynulé dva ročníky strávil v rovnakej pozícii v San Jose, s ktorým prežil minuloročnú cestu do finále Stanleyho pohára.

Otázkou je, ako bude do Boughnerových plánov zapadať len o rok mladší Jágr. Druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL dal už skôr najavo, že by na Floride rád zostal. Pôvodne sa mali obe strany stretnúť počas májových majstrovstiev sveta, ale rokovania sa podľa správ oficiálneho webu NHL spred týždňa rozbehli až v posledných dňoch.

Štyridsaťpäťročný Jágr sa môže stať 1. júla nechráneným voľným hráčom. Podľa serveru zámorskej ligy je nepravdepodobné, že by s Panthers podpísal zmluvu už pred rozširovacím draftom, v ktorom si bude medzi 17. a 21. júnom vyberať káder nováčik NHL Vegas Golden Knights. To je tiež jediný ďalší klub okrem Floridy, ktorý môže s Jágrom uzavrieť kontrakt pred otvorením trhu s voľnými hráčmi.

#Jaromír Jágr #Florida Panthers #Bob Boughner
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk