Anaheim opäť vyrovnal stav série. Nashville doma padol po dlhom čase

19.05.2017 07:12
John Gibson
Nick Ritchie a brankár John Gibson z Anaheimu sa tečia z víťazstva. Autor: ,

Vlastný gól napokon rozhodol o prehre hokejistov Nashville s Anaheimom vo štvrtkovom štvrtom zápase finále play-off Západnej konferencie NHL.

Hosťujúci krídelník Corey Perry v jedenástej minúte predĺženia za stavu 2:2 od pravého mantinelu nahodil puk pred bránku, kde domáci obranca P.K. Subban hokejkou nešťastne zmenil jeho smer a skončil za chrbtom Pekku Rinneho.

Niektoré zdroje uvádzajú ako strelca rozhodujúceho zásahu Nata Thompsona, ktorý skutočne bol v tom čase pred fínskym gólmanom, ale 32-ročný center podľa severoamerických médií po dueli potvrdil spoluhráčom v šatni, že pred najdôležitejším okamihom sa nedotkol puku. Ducks tak či onak vyrovnali stav série na 2:2 a v sobotu na vlastnom ľade sa môžu prvý raz ujať vedenia. „Nezáleží na tom, kto ten gol dal, dôležité je, že puk skončil v sieti,“ vyhlásil Thompson.

Pre Predators sa skončila desaťzápasová víťazná domáca šnúra v bojoch o Stanleyho pohár. Po dvoch tretinách zaostávali 0:2, kanonier Filip Forsberg 34,5 s pred naplnením riadneho hracieho času ratoval predĺženie. Stal sa prvým hráčom v klubovej histórii, ktorý skóroval v štyroch po sebe nasledujúcich stretnutiach vyraďovacej časti.

„Samozrejme, že sme sklamaní. V prvej tretine sme to neboli my, ale potom prišlo zlepšenie. Anaheim má kvalitný tím, nemôžeme ho pustiť do dvojgólového vedenia,“ zhodnotil Forsberg okrem iného skutočnosť, že v prvej tretine Predators vystrelili na bránku súpera len dvakrát.

Finále play-off NHL – štvrtok (hrá sa na štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Nashville – Anaheim 2:3 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1)
- stav série 2:2
Góly: 54. Subban (C. Wilson, Arvidsson), 60. F. Forsberg (Arvidsson, Neal) – 12. Rakell (Fowler), 31. Ritchie (Thompson, Vatanen), 71. Perry