Sekerov Edmonton viedol tri minúty pred sirénou 3:0, ale nakoniec padol

Domáci hráči St. Louis zvíťazili 2:1 nad tímom Nashvillu v piatkovom domácom piatom stretnutí semifinále play-off Západnej konferencie severoamerickej hokejovej NHL, v sérii hranej na štyri úspechy však zaostávajú 2:3 na zápasy.

06.05.2017 08:54
Hrdina St. Louis Jaden Schwartz. Foto: SITA/AP, Chris Lee
Jaden Schwartz Hrdina St. Louis Jaden Schwartz.

„Predátorov“ delí od postupu do konferenčného finále jedno víťazstvo, vybojovať ho môžu v nedeľu pred vlastnými fanúšikmi. Nashville dosiaľ nikdy neprenikol do konferenčného finále.

Skóre duelu otvoril v 26. min svojím prvým zásahom v play-off český útočník Dmitrij Jaškin, ktorý dorazil do siete strelu obrancu Alexa Pietrangela. Syn bývalého ruského beka Alexeja Jaškina pôvodne ani nemal nastúpiť, pred zápasom sa však zranil Alexander Steen a Jaškin zaujal jeho miesto v druhej formácii vedľa Patrika Berglunda a Davida Perrona.

Manko Nashvillu zmazal o osem minút v presilovke o dvoch hráčov James Neal. Dvadsaťdeväťročný krídelník prevzal prihrávku od P. K. Subbana a prestrelil Jakea Allena v bránke domácich.

Víťazný gól strelil v 41. min Jaden Schwartz; išlo o podobnú situáciu ako pri úvodnom zásahu Blues: strelu Coltona Parayka od modrej čiary doklepol za chrbát Pekku Rinneho. „Oba góly sa zrodili tak, že predo mnou zostal hráč úplne sám. Dva prípady, dve dorážky, dva góly,“ skonštatoval fínsky gólman.

V stretnutí medzi domácim Anaheimom a Edmontonom to dlho vyzeralo na jasné víťazstvo hostí. „Olejári“ zaskočili „káčerov“ v druhej dvadsaťminútovke: postupne sa presadili Leon Draisaitl, Connor McDavid i Drake Caggiula a klub z provincie Alberta viedol 3:0.

Ducks – stále bez streleného gólu – sa tri a pol minúty pred koncom tretej tretiny nadýchli k veľkému obratu. V priebehu 181 sekúnd skórovali Ryan Getzlaf, Cam Fowler a Rickard Rakell; švédsky center vyrovnal na 3:3 pätnásť sekúnd pred klaksónom. O výhre Anaheimu rozhodol v 87. min a druhom predĺžení Corey Perry.

Obranca Edmontonu Andrej Sekera odohral iba necelé dve minúty: vo svojom treťom striedaní inkasoval tvrdý hit od Getzlafa a zamieril do šatne, na ľade sa už neobjavil.

Anaheim v sérii vedie 3:2 na zápasy, Edmonton sa v nedeľu na domácom ľade pokúsi odvrátiť mečbal „káčerov“ a vynútiť si rozhodujúci siedmy duel.

Semifinále play-off NHL – piatok (hrá sa na štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

St. Louis – Nashville 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
- stav série 2:3
Góly: 26. Jaškin (Pietrangelo, Sobotka), 41. Schwartz (Parayko) – 34. Neal (Subban, Josi)

Anaheim – Edmonton 4:3 po druhom predĺžení (0:0, 0:3, 3:0 – 0:0, 1:0)
- stav série 3:2
Góly: 57. Getzlaf (Silfverberg), 58. Fowler (Silfverberg, Perry), 60. Rakell (Perry, Fowler), 87. Perry (Getzlaf, Rakell) – 21. Draisaitl (Klefbom, A. Larsson), 23. McDavid (Letestu, Nugent-Hopkins), 33. Caggiula (McDavid, Russell)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 1:54 min.

Viac na túto tému: #Anaheim Ducks #St. Louis Blues #Edmonton Oilers #Nashville Predators