St. Louis aj Pittsburgh sú na prahu postupu vďaka Jakom - Allenovi a Guenztelovi

Hokejisti St. Louis vedú nad Minnesotou vo štvrťfinále play-off Západnej konferencie NHL už 3:0 na zápasy predovšetkým vďaka brankárovi Jakovi Allenovi.

17.04.2017 07:54
Jake Allen Foto: ,
Brankár St. Louis Blues Jake Allen.

Dvadsaťšesťročný Kanaďan totiž v troch dueloch zneškodnil dovedna 114 zo 117 streleckých pokusov hráčov Wild, z nich rovných 40 v tom nedeľňajšom znamenajúcom víťazstvo 3:1.

„Nie som zástanca veľkých slov, ale chytá fantasticky. Vyžaruje z neho vzadu pokoj. Vždy, keď nám vie pomôcť zákrokom, je na svojom mieste. To od neho budeme potrebovať aj po zvyšok našej play-offovej púte,“ poznamenal kapitán Blues Alex Pietrangelo na webe nhl.com. Jeho tím môže postúpiť do konferenčného semifinále, ak skrotí „divochov“ v stredu aj štvrtýkrát.

Famózne chytá tiež Cam Talbot, vďaka ktorému Edmonton zvíťazil v nedeľu na ľade San Jose 1:0 a v sérii vedie 2:1. Dvadsaťdeväťročný kanadský gólman kryl 23 striel Sharks a dosiahol druhé čisté konto po sebe. O jediný gól stretnutia sa v tretej tretine postaral Zack Kassian. Do zostavy „žralokov“ sa po zranení ľavého kolena z 2. apríla vrátil center Joe Thornton. Slovenský obranca Andrej Sekera odohral za hostí takmer dvadsať minút.

Pittsburgh v sérii s Columbusom nezaváhal ani v treťom zápase, ktorý na súperovom ľade vyhral 5:4 po predĺžení. Nezačal tam však vôbec dobre, od jedenástej sekundy prehrával 0:1 a už v siedmej minúte 1:3. Obhajcu Stanleyho pohára však spasil Jake Guentzel, ktorý sa stal prvým nováčikom v klubovej histórii s hetrikom v zápase play-off.

Dvadsaťdvaročný americký útočník po dvoch góloch v riadnom hracom čase strhol v štrnástej minúte predĺženia víťazstvo na stranu Penguins, keď zužitkoval prihrávku od Sidneyho Crosbyho. „Jedinečný večer. Puk sa odrážal mojím smerom, mal som aj celkom šťastie,“ konštatoval hrdina stretnutia.

Štvrťfinále play-off NHL – nedeľa (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Columbus – Pittsburgh 4:5 po predĺžení (3:1, 0:2, 1:1 – 0:1)
- stav série 0:3
Góly: 1. Atkinson (Dubinsky, N. Foligno), 6. Atkinson, 7. Werenski (Gagner, N. Foligno), 56. Dubinsky (J. Johnson, Bjorkstrand) – 4. Guentzel (Hainsey, Crosby), 26. Rust (Dumoulin, Malkin), 34. Malkin, 52. Guentzel (Malkin, Kessel), 74. Guentzel (Crosby)

New York Rangers – Montreal 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
- stav série 1:2
Góly: 58. Skjei (Klein, Zibanejad) – 38. Lehkonen (Gallagher, Plekanec), 48. Sh. Weber (Galchenyuk, Radulov), 56. Radulov (Danault)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

St. Louis – Minnesota 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
- stav série 3:0
Góly: 4. Parayko (Berglund, Perron), 36. Schwartz (Steen, Tarasenko), 59. Steen (Berglund, Sobotka) – 33. Coyle (Parise, Suter)

San Jose – Edmonton 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 51. Kassian
Andrej Sekera (Edmonton) 19:57 min, 1 strela, 1 „hit“, 3 zblokované stre­ly