mapa tratevíťazThomas1. etapavíťazKittel2. etapavíťazSagan3. etapavíťazDémare4. etapavíťazAru5. etapavíťazKittel6. etapavíťazKittel7. etapavíťazCalmejan8. etapavíťazUrán9. etapavíťazKittel10. etapavíťazKittel11. etapavíťazBardet12. etapavíťazBarguil13. etapavíťazMatthews14. etapavíťazMollema15. etapavíťazMatthews16. etapavíťazRoglič17. etapavíťazBarguil 18. etapa21.7.zvlnená, 222 km19. etapa22.7.indiv. čas., 22,5 km20. etapa23.7.rovinatá, 103 km21. etapa

Daňo utŕžil dva tvrdé nárazy od hráčov Nashvillu, zrejme bude pauzovať

15.03.2017 09:15
Marko Daňo
Zranený Marko Daňo. Autor:

Marko Daňo nebude v dobrom spomínať na pondelkový zápas NHL, v ktorom jeho Winnipeg podľahol na ľade Nashvillu 4:5 po predĺžení.

Nevysoký útočník sa nedočkal konca stretnutia, keďže si ho vzali do parády hneď dvaja tvrdí muži Predators. Náraz hlavou o plexisklo utŕžil už v 3. min zápasu od Codyho McLeoda, ktorý si vzápätí šiel posedieť na 2 minúty za hrubosť. Daňo zamieril do šatne na vyšetrenie, ale ešte sa vrátil na ľad. V tretej tretine však už „nerozchodil“ tvrdý bodyček na otvorenom ľade od Ryana Ellisa a záverečných 10 minút riadneho hracieho času plus predĺženie už boli bez neho.

Podľa portálu cbssports.com 22-ročný rodák z rakúskeho Eisenstadtu utrpel zranenie v hornej časti tela a klub ho s vysokou pravdepodobnosťou zaradí na listinu zranených hráčov s dobou návratu do niekoľkých dní. V tejto súvislosti mu zrejme prišiel vhod odklad utorkového zápasu medzi tímami New Jersey Devils a Winnipeg Jets pre snehovú búrku. Náhradný termín duelu v Prudential Center stanovili o dva týždne na utorok 28. marca.

Zraneniami sužovaný Daňo nazbieral v 34 zápasoch tejto sezóny 11 bodov za 4 góly a 7 asistencií a v priemere strávil na ľade v zápase niečo vyše 11 minút.