Hossa získa štvrtý Stanleyho pohár, tvrdí analytik NHL

Marián Hossa získa na konci sezóny 2016/2017 so Chicagom už štvrtý raz Stanleyho pohár, jeho slovenský spoluhráč Richard Pánik premiérový vo svojej hokejovej kariére - aspoň podľa analytika NHL Dana Rosena, ktorý sa zahral na Sibylu.

19.01.2017 11:25
Marián Hossa, Stanelyho pohár Foto:
Marián Hossa z Chicaga bozkáva Stanley Cup.
debata

„Generálny manažér Blackhaws Stan Bowman s blížiacim sa koncom prestupového obdobia nemusí príliš fušovať do zostavy, ale získa obrancu a pravdepodobne aj útočníka, aby posilnil káder. Jonathan Toews zvýši svoju produktivitu, Mariánovi Hossovi vydrží terajšia. Artemij Panarin, Patrick Kane a Arťom Anisimov budú ako formácia naďalej oslňovať. Marcus Krüger, Ryan Hartman, Tyler Motte a Dennis Rasmussen budú pokračovať v solídnych minútach na ľade. Obrancovia Duncan Keith, Niklas Hjalmarsson, Brent Seabrook a Brian Campbell to budú zozadu istiť a brankár Corey Crawford bude v druhej polovici základnej časti a play-off chytať ako MVP,“ nazdáva sa Rosen, podľa ktorého sa finálovým súperom Chicaga stane obhajca trofeje Pittsburgh.

Toronto podľa Rosena postúpi do play-off, Detroit po nepretržitých 25 rokoch účasti v ňom tentoraz už nie. Jednotka draftu Auston Matthews získa Calderovu trofej určenú najlepšiemu nováčikovi. Kapitán Edmontonu Connor McDavid sa stane laureátom Trofeje Arta Rossa pre najproduktívnej­šieho hráča ligy, Sidney Crosby z Pittsburghu si tretíkrát v kariére prevezme Hartovu trofej ako najužitočnejší hráč súťaže a bude aj najlepším strelcom základnej časti a dostane Rocket Richard Trophy. Brankárska pýcha Vezinova trofej poputuje prvý raz do rúk Devana Dubnyka z Minnesoty.

debata chyba
Viac na túto tému: #Stanley Cup #Marián Hossa #Chicago Blackhawks
Flowers