Chárov 1300. zápas nebol víťazný, odohral vyše 27 minút

Zdeno Chára v stredu odohral 1300. zápas v Národnej hokejovej lige a veľa nechýbalo, aby bol víťazný. Boston prehral na ľade Pittsburghu 3:4 po predĺžení a skúsený slovenský obranca strávil na ľade úctyhodnú porciu 27:07 min, štyrikrát vystrelil a pridal aj dva hity a dve zblokované strely.

15.12.2016 07:06
Zdeno Chára Foto: ,
Zdeno Chára.

Tridsaťdeväťročný Chára hrá v NHL od sezóny 1997/1998 a počas tzv. regular season doteraz nazbieral 179 gólov a 402 asistencií (v tejto sezóne 1+5). V predĺžení rozhodol o siedmom triumfe Pittsburghu v sérii Bryan Rust. Stretnutie bolo aj konfrontáciou dvoch najlepších strelcov NHL.

Zatiaľ čo Sidney Crosby k 21 gólom ďalší nepridal, mladý Čech David Pastrňák elegantným bekhendom po chybe súperovho brankára poslal zápas do predĺženia a predviedol 19. zásah v sezóne. Na druhej strane bol pohotový bekhend Rusta v predĺžení zároveň víťazným gólom.

„Ľad v predĺžení už nebol kvalitný. Snažil som sa zastihnúť Raska nepripraveného a podarilo sa mi to,“ uviedol Bryan Rust na webe NHL. „Našli sme spôsob ako zvíťaziť, ale klobúk dolu pred Bostonom. Bol nesmierne náročným súperom,“ zdôraznil kouč obhajcu Stanley Cupu Pittsburghu Mike Sullivan. „Odviedli sme dobrú prácu a tvrdo bojovali. Sklamanie teda nie je namieste,“ zhodnotil tréner Bostonu Claude Julien Jeho zverenci z ostatných piatich zápasov sa tešili z viťazstva iba raz.

Aj ďalší stredajší zápas musel do predĺženia a dokonca aj do nájazdov. Hráči San Jose zvíťazili v Ottawe 4:3 zásluhou víťazného nájazdu nováčika Kevina Labanca, ktorý prekonal Mika Condona vo štvrtej sérii. Naznačením strely ho oklamal a potom rýchlo zakončil pomedzi betóny. Sharks tretím víťazstvom v rade prerušili Senators sériu piatich triumfov nad nimi. „Je pekné ísť posledný a rozhodnúť. Počkal som si, čo urobí brankár,“ uviedol 21-ročný Labanc.

Stredajšie sumáre NHL:

Pittsburgh – Boston 4:3 po predĺž. (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 13. Schultz (Crosby, Sheary), 30. Bonino (Daley, M. Murray), 50. Sheary (Dumoulin, Schultz), 62. Rust (Malkin, Schultz) – 11. Marchand (Backes, P. Bergeron), 27. Krejčí (Schaller, Pastrňák), 54. Pastrňák
Zdeno Chára (Boston) odohral 27:07 min, 4 strely, 2 „hity“, 2 zblokované stre­ly

Ottawa – San Jose 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 8. B. Ryan (Dzingel, Phaneuf), 18. Turris (Mark Stone, Hoffman), 57. Phaneuf (E. Karlsson, Mark Stone) – 6. Pavelski (Couture, J. Thornton), 12. Burns (Dillon), 58. Tierney (Burns, Schlemko), rozhodujúci nájazd Labanc

Calgary – Tampa Bay 3:6 (1:2, 0:2, 2:2)
Góly: 4. Brouwer (Monahan, Brodie), 44. Brodie (J. Gaudreau, Brouwer), 44. Ferland (Stajan, Bouma) – 11. B. Boyle (Hedman, T. Johnson), 14. B. Boyle (Filppula, Hedman), 25. Coburn (Killorn, Namestnikov), 39. Šustr (Filppula, Hedman), 41. Killorn, 60. Killorn (Filppula)

Colorado – Philadelphia 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Góly: 33. R. Bourque (Söderberg), 37. Duchene (Zadorov, Landeskog), 56. Duchene (Rantanen, Grigorenko) – 25. Del Zotto (C. Giroux, Voráček), 37. Simmonds (Gudas, Konecny), 44. Ľubimov, 46. B. Schenn (MacDonald, Gostisbehere)