Na ľade bolo šesť Slovákov, bodovali iba obrancovia Sekera s Marinčinom

V deviatich sobotňajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL sa predstavilo 6 slovenských hokejistov a dvaja sa zapísali do štatistik produktivity.

09.10.2016 08:36
Andrej Sekera Foto: ,
Andrej Sekera.

Obrancovia Andrej Sekera (Edmonton) a Martin Marinčin mali po jednej asistencii, ale ich tímy prehrali. Edmonton doma podľahol Vanccouveru 2:3 a Sekera druhou asistenciou prispel k presilovkovému gólu domáceho kapitána Connora McDavida na 2:1. To sa udialo v 25. min, víťazný gól hostí zaznamenal v 58. min fínsky útočník Markus Granlund.

V zápase Detroit – Toronto (4:3) sa domáci útočník Tomáš Tatar do štatistík nezapísal, ale obranca hostí Marinčin áno. V 37. min asistoval pri góle Zacha Hymana na 1:2 z pohľadu Maple Leafs. Víťazstvo pre Red Wings v poslednom predsezónnom zápase oboch tímov zabezpečil v 52. min Anthony Mantha.

Pri triumfe Bostonu nad Philadelphiou 1:0 po predĺžení domáci kapitán Zdeno Chára strávil na ľade 23:17 min, najviac spomedzi všetkých aktérov, a zblokoval 2 strely. Jediným strelcom bol v predĺžení Ryan Spooner. Pri prehre Winnipegu v Minnesote (1:5) bol útočník Marko Daňo a pri prehre Chicaga v St. Louis (1:2) nechýbal Richard Pánik. Ani jeden nezabodoval.

Pittsburgh – Columbus 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Boston – Philadelphia 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Zdeno Chára (Boston) odohral 23:17 min, 2 zblokované stre­ly

Detroit – Toronto 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 16:27 min, 1 strela, 1 mínuska, 1 zblokovaná strela – Martin Marinčin (Toronto) odohral 18:01 min, 1 asistencia, 1 mínuska

Tampa Bay – Nashville 5:3 (0:0, 2:2, 3:1)

Florida – New Jersey 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Minnesota – Winnipeg 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
Marko Daňo (Winnipeg) odohral 10:53 min, 1 mínuska, 3 hity, 1 zblokovaná stre­la

St. Louis – Chicago 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Richard Pánik (Chicago) odohral 17:39 min, 2 strely, 1 hit

Edmonton – Vancouver 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 20:14 min, 1 asistencia, 1 mínuska, 2 strely, 1 hit

Los Angeles – Colorado 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

Viac na túto tému: #Martin Marinčin