Sekera asistoval McDavidovi na prvý kapitánsky gól

Slovenský obranca Andrej Sekera sa jednou asistenciou podieľal na víťazstve Edmontonu vo štvrtkovom zápase s Winnipegom pred začiatkom nadchádzajúcej sezóny hokejovej NHL.

07.10.2016 08:50
Connor McDavid Foto: ,
Connor McDavid v tréningovom drese Edmontonu Oilers.

Slovenský obranca v 6. min úvodnej tretiny vybojoval v strednom pásme puk, posunul ho Jordanovi Eberlemu, ten zadovkou našiel Connora McDavida a jednotka vlaňajšieho draftu prekonala svojho menovca v bránke Jets Connora Hellebuycka – 1:0.

Bol to jeho prvý gól s kapitánskym céčkom na drese Oilers. V tretej tretine pridal najmladší líder kabíny v histórii NHL aj druhý presný zápas na 3:1 a Edmonton dotiahol zápas do víťazného konca – 5:2.

Sekera bol vo štvrtok jediný Slovák v akcii. Marko Daňo za Winnipeg nenastúpil, opory Bostonu na čele s kapitánom Zdenom Chárom oddychovali, Bruins zvíťazili v Columbuse 2:1 aj bez nich.

V Montreale sa hneď vo svojom prvom zápase za Canadiens uviedol gólom obranca Shea Weber, ktorý prišiel pred sezónou výmenou za P.K. Subbana z Nashvillu. V druhej tretine kanadského súboja s Torontom zvýšil už na 4:1.

Canadiens zvíťazili napokon rozdielom triedy 6:1, domáceho brankára Careyho Pricea prekonala iba tohtoročná draftová jednotka Auston Matthews. Stredný útočník dosiahol prvý gól v príprave na svoju nováčikovskú sezónu strelou švihom z ľavého kruhu v presilovej hre.

Výsledky štvrtkových prípravných zápasov
Columbus – Boston 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
New York Rangers – Philadelphia 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Montreal – Toronto 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Edmonton – Winnipeg 5:2 (1:0, 1:1, 3:1) // – Andrej Sekera (Edmonton) 0+1, odohral 20:38 min, 2 strely, 2 „hity“, 1 zblokovaná strela//
Vancouver – Calgary 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)