Pánik dal prvý gól v príprave, Hrivík nebodoval

Richard Pánik si otvoril gólový účet v príprave pred začiatkom nadchádzajúcej sezóny hokejovej NHL, útočník Chicaga sa podieľal jedným presným zásahom na vysokom utorkovom víťazstve 6:1 nad Detroitom.

05.10.2016 07:54
Richard Pánik Foto: ,
Richard Pánik z Chicaga Blackhawks.

Jediný Slovák v zostave Blackhawks v 24. min zvýšil na 3:0 pre domácich, celkovo odkorčuľoval 14:08 min, brankára Jimmyho Howarda ohrozil iba raz. Jeho tím vrátil súperovi nedeľňajšiu prehru 3:6.

V deviatich stretnutiach utorňajšieho programu zasiahol z jeho krajanov do hry už iba Marek Hrivík. V newyorskom derby v drese Rangers strávil na ľade 9:26 min, do štatistík sa nezapísal.

Slovenskí hokejisti, ktorí sa predstavili na Svetovom pohári a s výberom Európy senzačne postúpili až do finálovej série, zatiaľ oddychujú. V Saskatoone nenastúpil proti Ottawe ani obranca Toronta Martin Marinčin, ktorý na prestížnom podujatí chýbal.

Prvý zápas od zranenia a následnej operácie brušného svalstva odohral kapitán Dallasu Jamie Benn. Asistenciou sa podieľal na víťazstve 2:1 nad Floridou po samostatných nájazdoch.

Výsledky utorňajších prípravných zápasov
Buffalo – Carolina 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Montreal – Boston 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
New York Islanders – New York Rangers 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0) // – Marek Hrivík (Rangers) odohral 9:26//
Nashville – Columbus 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)
Dallas – Florida 2:1 po samost. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Chicago – Detroit 6:1 (2:0, 2:1, 2:0) // – Richard Pánik (Chicago) – odohral 14:08, 1 gól, 1 strela na bránku, 2 trestné minúty, 1 zblokovaná strela, 1 pluska//
Colorado – Minnesota 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Edmonton – Anaheim 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Ottawa – Toronto 3:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 – 1:0)

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Chicago Blackhawks