Boston zdolal Detroit, Marinčin a Daňo asistovali

Hokejisti Bostonu zvládli štvrtkový mimoriadne dôležitý zápas s priamym konkurentom v boji o play-off NHL a zdolali Detroit 5:2. Už v 3. min mali Bruins dvojgólový náskok, za stavu 3:1 potom v úvodných desiatkach sekúnd tretej tretiny dvoma presnými zásahmi definitívne zlomili súperov odpor.

08.04.2016 07:20
Tomáš Tatar Foto: ,
Sklamaný Tomáš Tatar z Detroitu v tretej tretine zápasu proti Bostonu.

„Myslím si, že toto bol jeden z našich lepších výkonov v poslednom čase. Od úvodu až do konca sme sa usilovať prevýšiť súpera na oboch koncoch ľadu, tak isto aj v strednej tretine klziska eliminovaním jeho rýchlosti. Čiže chlapci odviedli skutočne dobrú robotu,“ potešilo trénera Claudea Juliena.

Slováci Zdeno Chára na jednej ani Tomášovia Tatar s Jurčo na druhej strane nebodovali. Oba tímy majú na konte po 93 bodov a pred sebou posledný zápas v základnej časti – Boston v ňom hostí Ottawu, Detroit bojujúci o dvadsiatu piatu účasť vo vyraďovačke v neprerušenom slede sa predstaví na ľade New Yorku Rangers. „Vďaka stredajšiemu víťazstvu nad Philadelphiou máme osud stále vo vlastných rukách. Poďme teda v sobotu vyhrať,“ vraví tréner Red Wings Jeff Blashill.

O bod menej než Detroit s Bostonom má na konte tretia „namočená“ Philadelphia, ktorá vo štvrtok podľahla Torontu 3:4 po predĺžení. Otvárací gól duelu peknou prihrávkou pripravil Williamovi Nylanderovi slovenský obranca Martin Marinčin, bol to jeho siedmy bod v ročníku (1+6).

Chicago bez Mariána Hossu zraneného v dolnej časti tela podľahlo St. Louis 1:2 po predĺžení. Duel veľmi nevyšiel druhému Slovákovi v drese Black Hawks Richardovi Pánikovi – odsedel si štyri trestné minúty a skončil s jedným mínusovým bodom bez strely na bránku. Oba góly hostí strelil ruský kanonier Vladimir Tarasenko.

Presný zásah s poradovým číslom 749. v kariére dosiahol český útočník Jaromír Jágr, neodvrátil však prehru Floridy na ľade Ottawy 1:3. Prvý hetrik v kariére zaznamenal Mikael Backlund z Calgary, ktorý prispel k demontáži vancouverskej obrany 7:3.

Sumáre:

Boston – Detroit 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly: 2. Pastrňák (Liles, C. Miller), 3. Marchand (Krug, P. Bergeron), 26. Krug (Eriksson, Krejčí), 41. Stempniak (Krug, Marchand), 41. Eriksson (Krejčí, Spooner) – 27. Marčenko (Zetterberg, Nyquist), 59. Athanasiou (Marčenko, Quincey)
Zdeno Chára 24:02 min, 2 strely, +1 bod – Tomáš Tatar 14:46 min, 0 striel, –1 bod, Tomáš Jurčo 10:31 min, 0 striel, +1 bod

Carolina – Montreal 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 2. Riley Nash (Skinner, V. Rask), 26. Hanifin (J. Staal, Nordström) – 20. Dietz (Pacioretty, Gallagher), 34. Pacioretty (A. Markov), 37. Carr (Plekanec), 56. Eller (Dietz, Plekanec)

New Jersey – Tampa Bay 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 28. S. Kalinin (J. Moore, S. Gionta), 50. S. Kalinin (Farnham, S. Gionta) – 6. Condra (Šustr, B. Boyle), 35. Paquette (Filppula, Carle), 44. Drouin (Namestnikov), 60. Filppula (Kučerov, Carle)

New York Rangers – New York Islanders 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 58. Klein (Stepan, Yandle) – 34. Sh. Prince (Židlický, Bernier), 39. Cizikas (Sh. Prince, Nelson), 40. Nielsen (Tavares, Okposo), 60. Tavares (Okposo)

Philadelphia – Toronto 3:4 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 – 0:1)
Góly: 21. B. Schenn (Couturier, Gagner), 49. MacDonald (Bellemare, VandeVelde), 60. Simmonds (Streit, Gostisbehere) – 6. W. Nylander (MARINČIN, Greening), 16. Greening (W. Nylander, Lindberg), 30. Grabner, 63. Gardiner (Parenteau, W. Nylander)
Martin Marinčin (Toronto) 24:20 min, 0+1, 0 striel, 2 tr. min

Washington – Pittsburgh 3:4 po predĺžení (0:1, 1:2, 2:0 – 0:1)
Góly: 38. M. Johansson (Carlson, Burakovsky), 51. M. Johansson (Niskanen, Kuznecov), 54. Burakovsky (Carlson, J. Williams) – 1. Matt Cullen (Kühnackl), 21. Matt Cullen, 30. Sheary (Sundqvist, Sestito), 64. Crosby (Letang)

Ottawa – Florida 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 19. Zibanejad (Ch. Wideman, E. Karlsson), 31. Robinson (Ceci, Neil), 55. Ceci – 45. Jágr (Barkov, Petrovic)

Nashville – Arizona 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)
Góly: 48. Sh. Weber (C. Smith, F. Forsberg), 60. F. Forsberg (Josi, Johansen), 61. Josi (Neal, Johansen) – 7. Vermette (Z. Michálek, Ekman-Larsson), 30. Doan (Richardson, Ekman-Larsson)

Dallas – Colorado 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Góly: 16. Dickinson (Ničuškin), 24. Sceviour (Sharp, Klingberg), 29. Jordie Benn (Hemský, Faksa), 57. Roussel (Hemský, Faksa) – 51. Beauchemin (Landeskog, J. Mitchell), 59. Matthias (Iginla, J. Mitchell)

Chicago – St. Louis 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 33. Toews (P. Kane, T. van Riemsdyk) – 59. Tarasenko (Shattenkirk, Steen), 64. Tarasenko (Pietrangelo, P. Stastny)
Richard Pánik (Chicago) 14:45 min, 0 striel, 4 tr. min, –1 bod

Calgary – Vancouver 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)
Góly: 3. M. Backlund (Nakládal, Brodie), 19. Hamilton (Ferland, Jokipakka), 22. M. Backlund (Stajan, Colborne), 32. Colborne (Hamilton, Gaudreau), 40. M. Backlund (Stajan, Giordano), 56. Engelland (Stajan, Colborne), 57. Bennett (Jooris) – 7. Triamkin (H. Sedin, Hutton), 18. Horvat (Tanev, Hamhuis), 27. Etem (Hutton, Horvat)

Los Angeles – Anaheim 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 21. Lucic (Pearson, Kopitar), 23. Versteeg (McNabb, Clifford) – 17. Kesler (Silfverberg)

San Jose – Winnipeg 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)
Góly: 12. Pavelski (J. Thornton, Hertl), 32. J. Thornton (Marleau, Couture), 36. P. Martin (J. Ward), 48. Marleau (M. Karlsson, Spaling) – 30. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 38. Copp (Byfuglien, Petan), 40. Wheeler (Scheifele, Byfuglien), 53. Scheifele (Ehlers, Petan), 60. Byfuglien (Stafford, DAŇO)
Marko Daňo (Winnipeg) 13:53 min, 1 strela, 0+1, +1 bod