Tichý Marinčin upútal výkonmi. Babcocka aj Cígera

31.03.2016 09:30
Martin Marinčin
Martin Marinčin. Autor: ,

Najskôr bojoval o miesto v zostave Toronta Maple Leafs i o pozvánku na reprezentačný zraz. Teraz je situácia úplne odlišná.

Jeden z najlepších trénerov NHL, rázny Mike Babcock, sa z tichého Košičana snaží vyprofilovať kvalitného obrancu. Pozitívna reakcia mladého Slováka prišla okamžite. Martin Marinčin (24) hráva v prvej obrannej dvojici viac ako 20 minút a po kabíne chodí so vztýčenou hlavou.

Tradičný kanadský klub síce nepostúpi do play off, no výkony 192-centimetrového obrancu zaujal Babcocka aj Zdena Cígera, ktorý s ním v príprave na majstrovstvá sveta v Rusku pôvodne nepočítal.

Naposledy ste v utorkovom zápase zvíťazili na ľade Floridy presvedčivo 5:2. Ste spokojný s výkonom tímu?
Máme mladé mužstvo s veľkou chuťou zlepšovať sa. To nám pomáha, aby sme hrali naplno až do konca.

Toronto nepostúpi do play off. Čo rozhodlo o tom, že končí pred jeho bránami?
Mali sme nových hráčov aj trénera. Na začiatku sme sa chceli chytiť, no nešlo to. Ešte sme sa zoznamovali s iným systémom hry. Dlho nám trvalo, kým sme si na to zvykli a ušiel nám vlak.

Zlepšili sa výkony Maple Leafs v porovnaní so začiatkom sezóny?
Určite. Babcockov systém je výborný. Keď ho dodržiavame, víťazíme. Ak sa nám to nedarí, prehráme – a v tom je najväčší rozdiel oproti začiatku ročníka. Sme omnoho lepšie organizovaní ako v prvých zápasoch.

Postupne ste si získali dôveru jedného z najlepších trénerov v NHL Mika Babcocka. Aký je to pocit?
Sám som z toho príjemne prekvapený. Rastie mi sebavedomie, je to veľké pozitívum pre moju kariéru. Snažím sa vždy hrať čo najlepšie a splatiť trénerovi dôveru, ktorú do mňa vkladá.

Z tribúny ste sa prepracovali až do prvej obrany. Čo bolo kľúčom k vášmu úspechu?
Z tímu v období trejdov odišli Roman Polák či Dion Phaneuf. Vybojoval som si väčší priestor na ľade a som za to rád. Dúfam, že to potiahnem až do konca sezóny.

V ktorých herných činnostiach ste sa najviac zlepšili?
Určite v hre v obrannom pásme. Tréner mi dáva viac defenzívnych úloh a to mi pomáha napredovať.

Kde to ešte podľa vás škrípe?
V streľbe mám isté rezervy. Musím sa jej v tréningoch venovať ešte viac.

Babcock povedal, že potrebujete nabrať viac svalovej hmoty. Čaká vás náročná silová letná príprava?
To, že musím pribrať, sa so mnou ťahá každý rok. Snažím sa makať na sebe a udržiavať si váhu. Počas leta určite chcem niečo nabrať.

Ako to vyzerá s vašou budúcnosťou v Toronte?
Stále nie je nič jasné. Ohľadom predĺžení zmlúv je tu ticho. Uvidíme, čo bude po sezóne.

Do tímu by po sezóne mal pribudnúť aj hviezdny ruský útočník Alexander Radulov. Taký hráč by mohol Torontu pomôcť, čo myslíte?
Vážne? To počujem prvýkrát… Každopádne, každý takýto šikovný hráč je platný, najmä v presilovkách.

Svojimi výkonmi ste zaujali aj reprezentačného trénera Zdena Cígera, ktorý s vami na MS nepočítal. Čaká vás teraz tvrdý boj o miestenku na šampionáte. Tešíte sa?
Som rád, že ma generálny manažér Róbert Švehla kontaktoval. Zatiaľ na to však nemyslím, sezóna sa nám ešte neskončila. Nepozerám sa do budúcnosti, ale na najbližší zápas NHL.

Už približne viete, kedy sa objavíte na Slovensku?
Po klubovej sezóne si vybavím nejaké veci tu v Kanade a potom odletím na Slovensko. Chcem sa k mužstvu pripojiť čo najskôr a zabojovať o miestenku na MS. Rád by som rodnú krajinu reprezentoval na šampionáte.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #Martin Marinčin