Sekerov gól na body nestačil, Gáborík zbieral jednu mínusku za druhou

Ani zásah obrancu Andreja Sekeru nestačil Edmontonu v sobotňajšom súboji zámorskej hokejovej súťaže NHL na ľade Colorada.

19.12.2015 22:31 , aktualizované: 20.12.2015 08:57
Marián Gáborík Foto: ,
Marián Gáborík pri jednom z gólov Toronta.

Ku slovenskému bekovi sa totiž nepridal ani jeden jeho spoluhráč a Oilers prehrali 1:5. Sekera v úvode III. tretiny skorigoval na 1:3 svojím štvrtým gólom v aktuálnej sezóne, keď po prihrávke od Taylora Halla trafil spomedzi kruhov aj s pomocou bránkovej konštrukcie.

Brankár Jaroslav Halák z tímu New York Islanders inkasoval v sobotu na klzisku Arizony iba raz, keď zneškodnil 28 z 29 striel domácich hráčov. Prekonal ho iba „kojot“ Oliver Ekman-Larsson, no aj to stačilo Arizone na triumf. Islanders totiž nenašli recept na domácu defenzívu a gólman Louis Domingue si pripísal premiérové čisté konto v profiligovej kariére. Pre Haláka je to druhá prehra za sebou, Islanders utrpeli tretí neúspech v rade. Newyorské mužstvo v ostatných desiatich tretinách dalo len dva góly, oba dosiahol Brock Nelson.

Vzájomný duel zadáka Martina Marinčina a útočníka Mariána Gáboríka vyznel úspešne pre prvého menovaného, jeho Toronto totiž doma triumfovalo nad Los Angeles Kings hladko 5:0. Ani jeden zo Slovákov nebodoval, skúsenejší krídelník hostí Gáborík si však pripísal až štyri mínusové body.

Hokejisti Chicaga zvíťazili na ľade Buffala Sabres 3:2 po samostatných nájazdoch, hrdinom zápasu bol Patrick Kane. Ten najprv v poslednej minúte riadneho hracieho času vyrovnal a poslal duel do predĺženia. V samostatných nájazdoch potom rozhodol o triumfe Blackhawks. Slovenský krídelník Marián Hossa sa v drese hostí bodovo nepresadil, pripísal si jeden mínusový bod a jednu strelu na bránku.

Buffalo – Chicago 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 27. Franson (Eichel, E. Kane), 57. O'Reilly (Reinhart, J. McCabe) – 7. Rasmussen (Rozsíval), 60. P. Kane (Panarin, Keith), rozh. sam. nájazd P. Kane
Marián Hossa (Chicago) odohral 16:50 min, pripísal si jeden mínusový bod a jednu strelu na bránku.

St. Louis – Calgary 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Góly: 2. Tarasenko (Gunnarsson, Steen), 4. Parayko (Tarasenko), 35. Lehterä (Steen, Tarasenko) – 44. Monahan (Giordano, Jooris), 57. Giordano (M. Backlund, D. Jones)

Toronto – Los Angeles 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
Góly: 6. Komarov (Hunwick, Grabner), 44. Grabner (Kadri, Hunwick), 54. Grabner (Kadri, Komarov), 57. Komarov (Rielly, Grabner), 58. Froese (B. Boyes, Matthias)
Martin Marinčin (Toronto) 13:07 min, 1 strela
Marián Gáborík (Los Angeles) 18:06 min, 4 mínusové body, 8 striel

New Jersey – Anaheim 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 56. Cammalleri (Stempniak, Severson) – 8. Stewart (Bieksa), 20. Kesler (Perry)

Pittsburgh – Carolina 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 22. Malkin (Daley, Crosby) – 5. J. Staal (Faulk, V. Rask), 16. Liles (Pesce)

Columbus – Philadelphia 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 15. Saad (Dubinsky, Connauton), 39. Murray (N. Foligno, Hartnell), rozh. sam. nájazd Dubinsky – 46. Laughton (Read, N. Schultz), 55. Voráček (Couturier, Gostisbehere)

Dallas – Montreal 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Góly: 2. Spezza (Hemský), 22. Jamie Benn, 24. Sharp (Seguin, Spezza), 34. Seguin (Goligoski, Jamie Benn), 41. Jamie Benn (Sharp, Spezza), 45. Eaves (Fiddler) – 32. Carr (Fleischmann, P. K. Subban), 45. P. Byron (Flynn)

Nashville – Minnesota 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 1. F. Forsberg (S. Weber, Ribeiro), 15. Ribeiro (S. Weber, Josi), 29. J. Neal (Järnkrok, V. Arvidsson) – 29. Parise (Scandella, Mikael Granlund), 49. Zucker (M. Koivu)

Arizona – New York Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 18. Ekman-Larsson (Duclair, Rieder)
Jaroslav Halák (Islanders) odchytal celý zápas a zneškodnil 28 z 29 striel sú­pera

Colorado – Edmonton 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Góly: 2. Comeau (Söderberg, E. Johnson), 17. Barrie (MacKinnon, Landeskog), 35. Holden (J. Mitchell), 48. Iginla (Tanguay), 57. Skille (McLeod, Barrie) – 43. SEKERA (T. Hall, Draisaitl)
Andrej Sekera (Edmonton) 23:26 min, 1+0, 1 plusový bod, 1 strela

Viac na túto tému: #Chicago Blackhawks #Andrej Sekera #Buffalo Sabres #Edmonton Oilers