Sekera v predĺžení rozhodol o výhre, Jurčo nepremenil trestné strieľanie

Päť slovenských hokejistov sa predstavilo v piatich zápasoch pondelkovej noci v NHL a najväčší dôvod na úsmev mal Andrej Sekera. Skúsený obranca rozhodol o víťazstve Edmontonu na horúcom ľade v Bostone 3:2 po predĺžení. Domáci kapitán Zdeno Chára asistoval pri prvom góle Bruins.

15.12.2015 07:13
Andrej Sekera strieľa rozhodujúci gól v... Foto: SITA/AP, Charles Krupa
Andrej Sekera Andrej Sekera strieľa rozhodujúci gól v predĺžení na ľade Bostonu.

Z predĺženia súboja Boston – Edmonton ubehlo niečo vyše pol minúty, keď sa Sekera dostal do palebnej pozície pred modrou čiarou. Jeho prvý pokus Jonas Gustavsson vyrazil pred seba. Slovenský obranca to využil a jeho druhá strela z bližšej vzdialenosti už skončila za chrbtom švédskeho gólmana Bruins.

Bol to tretí gól a dvanásty bod v sezóne v podaní 29-ročného rodáka z Bojníc, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Celkovo v ňom odkorčuľoval 23:21 min, viac času strávil na ľade iba obranca Bostonu Torey Krug (23:58). Zdeno Chára sa v domácom tíme počas 23:06 min prezentoval 4 strelami a 2 zblokovanými pokusmi.

Edmonton natiahol sériu víťazných zápasov na šesť a v Pacifickej divízii Západnej konferencie poskočil na tretie miesto. Z víťazstva v Bostone sa jeho hráči tešili prvýkrát od 6. novembra 1996 napriek tomu, že v počte striel domáci dominovali 49:24. „Hráči súpera boli všade, pálili na nás a nedali nám dýchať. Nie sme naivní, aby sme si mysleli, že sme dnes boli lepším tímom ako Boston. Zvíťazili sme však, lebo máme inteligentných hráčov, ktorí verili, že si niečo z ľadu súpera ukradnú. A samozrejme, výkon nášho brankára bol ohromujúci,“ povedal tréner Oilers Todd McLellan pre server NHL.

Videosumár zápasu Boston - Edmonton

"Cam Talbot bol dôvodom toho, prečo sme dnes zvíťazili. Predviedol niekoľko skvelých zákrokov,“ zdupľoval trénerove slová Andrej Sekera v interview na serveri Oilers. K svojmu rozhodujúcemu gólu povedal: "Keď som zbadal vyrazený puk po mojej prvej strele, priskočil som k nemu a urobil druhý pokus. Vyšlo to.“

Hráči Detroitu si zrejme nepripúšťali, že o svoju sériu 13 zápasov s minimálne bodom na konte prídu v domácom zápase proti Buffalu. Stalo sa. Hostia zvíťazili 2:1, keď skóre otočili za 1:01 min tri a pol minúty pred koncom tretej tretiny. Rozhodol mladý švédsky útočník Johan Larsson prvým zásahom v sezóne. Slovenskí útočníci v drese Red Wings nebodovali, hoci Tomáš Jurčo bol tentoraz bližšie ku gólu ako Tomáš Tatar.

Päť minút pred koncom druhej tretiny bol Jurčo v nájazde zastavený nedovolene Mikom Weberom a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Slovenský mladík po rôznych pohybových kreáciách napokon skúsil strelu švihom, ale brankár Chad Johnson puk skryl v lapačke. „Urobil, čo mohol, ale nevyšlo to. Pri trestnom strieľaní cítite, že to musíte dať, ale často to práve preto nevyjde, že veľmi chcete. Tá percentuálna úspešnosť nie je vysoká,“ zareagoval tréner Detroitu Jeff Blashill na serveri Red Wings na margo nepremeneného pokusu Jurča. "Je sklamaním, že sme v tomto zápase nezabodovali,“ povedal kapitán Detroitu Henrik Zetterberg.

Videosumár zápasu Detroit - Buffalo

V súboji Ottawa – Los Angeles (5:3) rozhodli domáci o svojom triumfe vydarenou druhou tretinou so skóre 4:1. slovenský útočník hostí Marián Gáborík trikrát vystrelil počas 16:48 min na ľade, ale nič z jeho pokusov neprešlo za Graiga Andersona. Domácim hrdinom bol najmä Mike Hoffman s 2 gólmi a 1 asistenciou. "Štyri z piatich gólov domácich prišli po našich chybách. To sa nesmie stávať,“ skonštatoval namrzene slovinský center v službách Los Angeles Anže Kopitar.

Sumáre pondelňajších stretnutí zámorskej NHL:

Pittsburgh – Washington 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Góly: 14. Malkin (Lovejoy, Kessel) – 4. Nicklas Bäcsktröm (Oshie, Alzner), 8. Carlson (Chimera, Beagle), 49. Oshie (Nicklas Bäckström), 60. Oshie (Nicklas Bäckström, Carlson)

Videosumár zápasu Pittsburgh - Washington

Boston – Edmonton 2:3 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 34. Beleskey (Krejčí, CHÁRA), 56. Marchand (Ferraro, Bergeron) – 9. Eberle (Gryba, Davidson), 14. Nugent-Hopkins (Eberle, Nikitin). 61. SEKERA (Eberle, Nugent-Hopkins)
Zdeno Chára (Boston) odohral 23:06 min, 4 strely, 1 asistencia, 2 zblokované strely – Andrej Sekera (Edmonton) odohral 23:21 min, 1 gól, 2 strely, 1. hviezda zápasu

Columbus – Tampa Bay 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 37. Dubinsky (Calvert, N. Foligno) – 32. Marchessault, 47. B. Boyle (Killorn)

Videosumár zápasu Columbus - tampa Bay

Detroit – Buffalo 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 25. B. Richards (Daciuk, Helm) – 56. O'Reilly (Reinhart, Ristolainen), 57. J. Larsson (M. Weber)
Tomáš Tatar odohral 13:56 min, 2 strely, 2 trestné minúty, 1 mínusový bod, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 5:26 min, 1 strela

Ottawa – Los Angeles 5:3 (0:1, 4:1, 1:1)
Góly: 23. Hoffman (Zibanejad), 24. Turris (E. Karlsson, Mark Stone), 27. Karlsson (Zibanejad), 35. Hoffman (Lazar), 53. Zibanejad (Ryan, Hoffman) – 15. J. McBain (J. Carter, Lucic), 38. Toffoli (Martinez, Quick), 50. Muzzin (Lucic, Kopitar)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:48 min, 3 strely, 2 trestné minúty

Videosumár zápasu Ottawa - Los Angeles
Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Zdeno Chára #Tomáš Jurčo #Marián Gáborík #Andrej Sekera