Gáborík strelil gól, Haláka vyhlásili za druhú hviezdu zápasu

Ani presný zásah Marián Gáboríka nepomohol hokejistom tímu Los Angeles Kings k triumfu 2:1 po predĺžení nad domácim Buffalom v sobotňajšom programe duelov zámorskej NHL.

13.12.2015 08:40
Marián Gáborík Foto:
Marián Gáborík z Los Angeles strieľa na bránku Buffala.

"Králi“ viedli zásluhou šiesteho tohtosezónneho gólu slovenského krídelníka od piatej minúty, no onedlho v presilovke Sabres vyrovnali a to boli jediné zásahy v riadnom hracom čase. Výhru domáceho kolektívu zariadil v 63. minúte Ryan O'Reilly, pre ktorého to bol jubilejný stý gól v NHL. Zakončením z krkolomnej pozície prerušil šesťzápasovú víťaznú šnúru Kings. "Pri páde som sa len snažil poslať puk smerom k bránke. A vyšlo to,“ poznamenal po súboji spokojný O'Reilly.

Brankára Jaroslava Haláka vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia Columbus – New York Islanders, v ktorom hostia triumfovali 3:2 po predĺžení. Tridsaťročný Bratislavčan pochytal 28 z 30 striel súpera, víťazný presný zásah "ostrovanov“ zaznamenal v sobotu dvojgólový Kyle Okposo. Islanders vyhrali siedmy duel z ostatných deviatich a v tabuľke Východnej konferencie im patrí 4. miesto.

Hokejisti Bostonu zvíťazili na domácom ľade nad hráčmi Floridy 3:1. „Medvede“ otvorili skóre v 12. minúte zásahom Spoonera a ten istý hráč strelil gól aj v polovici duelu, čím zabezpečil svojim spoluhráčom potrebné upokojenie. Šesť minút pred koncom riadneho hracieho času ešte dal „panterom“ nádej kontaktným gólom Reilly Smith, no posledné slovo patrilo domácemu Bradovi Marchandovi, ktorý strelou do prázdnej bránky uzavrel gólový účet zápasu. Zdeno Chára v tomto súboji nebodoval.

Výsledky – sobota:

Boston – Florida 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 12. Spooner (Krug), 29. Spooner (Bergeron, Krejčí), 59. Marchand (Bergeron) – 54. R. Smith (Ekblad, Pirri)
Zdeno Chára (Boston) 23:25 min, 1 strela, 2 bloky

Buffalo – Los Angeles 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 8. McGinn (O'Reilly, Reinhart), 64. O'Reilly (Jake McCabe) – 5. GÁBORÍK (Kopitar, Pearson)
Marián Gáborík (Los Angeles) 19:34 min, 1+0, 4 strely

Montreal – Ottawa 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Góly: 3. Flynn (Beaulieu, Hudon), 20. Pacioretty (Plekanec, Weise), 26. Petry (Weise, Galchenyuk) – 32. Pageau (Chiasson, Dziurzynski)

Tampa Bay – Washington 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 49. Kučerov (Stralman, Stamkos) – 3. Beagle (Galiev), 32. Kuznecov (J. Carlson)

Columbus – New York Islanders 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 26. Saad (Jenner, Dubinsky), 49. Atkinson (D. Savard, Hartnell) – 16. Okposo, 28. F. Nielsen (Okposo, Leddy), 63. Okposo (Bailey)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý duel, zneškodnil 28 z 30 striel sú­pera

St. Louis – Dallas Stars 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 2. Backes (Steen, Shattenkirk), 51. Tarasenko (Backes), 56. Reaves (Upshall)

Nashville – Colorado 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Góly: 20. Salomäki (R. Ellis, Sissons), 41. C. Smith (R. Ellis, Ekholm) – 9. Beauchemin (MacKinnon, M. Duchene), 15. Holden (Tanguay, J. Mitchell), 50. Martinsen (Soderberg, Beauchemin)

Arizona – Carolina 4:5 po predĺžení (0:2, 1:1, 3:1 – 0:1)
Góly: 39. Duclair (Domi), 42. Duclair (Tichonov, Domi), 44. Chipchura (Grossmann), 60. C. Murphy (Duclair) – 9. Versteeg (J. Faulk, Lindholm), 20. Nestrašil (J. Staal, Pesce), 36. Di Giuseppe (Skinner, Slavin), 41. Faulk (Lindholm, V. Rask), 61. V. Rask (Lack, Lindholm)

Calgary – New York Rangers 5:4 po predĺžení (0:1, 2:0, 2:3 – 1:0)
Góly: 38. Gaudreau, 38. M. Raymond (Michael Frolík), 43. Gaudreau (D. Jones, Monahan), 45. Colborne (Stajan, K. Russell), 63. Brodie (K. Russell, Gaudreau) – 11. J. T. Miller (Stalberg, Hayes), 46. T. Glass (Moore), 56. D. Boyle (Kreider, J. T. Miller), 59. Zuccarello (D. Boyle, Brassard)

San Jose – Minnesota 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 45. Parise (Mikael Granlund, Pominville), 60. M. Koivu (Parise, Spurgeon)

Viac na túto tému: #Marián Gáborík #Buffalo Sabres