Chárov gól a prihrávka na výhru nestačili. Zariadil to mladík Gaudreau

V sobotňajších dueloch zámorskej hokejovej NHL sa zo Slovákov bodovo presadil iba kapitán Bostonu Zdeno Chára, no ani jeden gól a asistencia nestačili Bruins na víťazstvo na ľade Calgary.

05.12.2015 10:28 , aktualizované: 12:04
Zdeno Chára Foto: ,
Obranca Bostonu Zdeno Chára sa prizerá gólovým oslavám hráčov Calgary.

Slovenský obranca sa prihrávkou podieľal na presnom zásahu Beleskey na 1:2 z pohľadu hostí, v 23. min potom vyrovnal na 3:3 svojim piatym gólom v aktuálnej sezóne profiligy. Dovedna má na svojom konte už 14 kanadských bodov. Bostonu prehral v Calgary 4:5 po predĺžení. Triumf Flames spečatil v nadstavenom čase Johnny Gaudreau svojim tretím presným zásahom v zápase.

„Je zaujímavý pocit sledovať množstvo šiltoviek na ľadovej ploche. Je pritom jedno, či dám hetrik ja alebo niekto iný. Dnes sme previedli výborný kolektívny výkon,“ povedal Gaudreau pre portál NHL.com.

Edmonton beka Andreja Sekeru v domácom prostredí zdolal Dallas 2:1 po predĺžení, slovenský obranca odohral takmer 24 minút a mal 4 strelecké pokusy. Stars sú napriek zaváhaniu stále lídrom celej profiligy, na svojom konte majú o jeden bod viac ako Washington.

Pri triumfe NY Islanders nad St. Louis 2:1 po samostatných nájazdoch nechytal Jaroslav Halák, šancu v domácej bránke dostal Nemec Thomas Greiss. „Ostrovania“ neokúsili trpkosť prehry už v štyroch súbojoch za sebou.

Florida uspela na ľade Columbusu a pripísala si už piaty triumf v rade, Philadelphia má po víťazstve v Newarku nad New Jersey na svojom konte už štyri úspechy za sebou.

Zaujímavosťou piatkových výsledkov je, že v riadnom hracom čase sa o víťazovi rozhodlo iba v dvoch dueloch a ďalších päť súbojov sa muselo predlžovať.

Výsledky piatkových duelov zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo – Arizona 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Góly: 28. Reinhart (Ristolainen, Gorges), 34. McGinn (Eichel, Colaiacovo), 43. E. Kane (Girgensons), 52. M. Foligno (Deslauriers, Legwand), 60. E. Kane (Franson, O'Reilly) – 15. Domi (Hanzal, S. Elliott), 47. Domi

Columbus – Florida 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 33. Chaput (Bodnarchuk, G. Campbell) – 22. Trocheck (B. Campbell, Kampfer), rozhodujúci sam. nájazd Barkov

New Jersey – Philadelphia 3:4 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)
Góly: 7. Matteau, 42. Palmieri (Eliáš, Cammalleri), 59. Cammalleri (Stempniak, Kennedy) – 10. Simmonds (Voráček, C. Giroux), 28. C. Giroux (Voráček, Gostisbehere), 50. Bellemare (VandeVelde, J. Medvedev), 64. Matt Read (Del Zotto)

New York Islanders – St. Louis 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 47. Grabovskij (Strome, Kuľomin), rozhodujúci sam. nájazd Nielsen – 20. Shattenkirk (Tarasenko, Stastny)
Jaroslav Halák (NY Islanders) nechytal

Calgary – Boston 5:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 1:1 – 1:0)
Góly: 1. Gaudreau (D: Jones), 16. Giordano (Brodie, Gaudreau), 22. Gaudreau (Hudler, Wideman), 60. Hudler (Monahan, Colborne), 64. Gaudreau (Hamilton, Brodie) – 18. Beleskey (CHÁRA, L. Eriksson), 22. Marchand (Connolly, Trotman), 23. CHÁRA (Beleskey, Eriksson), 59. Marchand
Zdeno Chára (Boston) 24:37 min, 1+1, 2 trestné minúty, 4 strely

Edmonton – Dallas 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 15. T. Hall, 61. Eberle (Draisaitl) – 39. Janmark (Oleksiak, Fiddler) Andrej Sekera (Edmonton) 23:44 min, 4 strely

Anaheim – San Jose 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 43. Santorelli (N. Thompson, Ch. Stewart)

Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Boston Bruins #Andrej Sekera #Edmonton Oilers