Gáborík a Jurčo asistovali, tri plusky Cháru, Jágr sa zranil

Dvaja slovenskí hokejisti si v utorkových zápasoch zámorskej NHL obohatili individuálne štatistiky o jednu asistenciu.

28.10.2015 06:59
Marián Gáborík, Adam Lowry Foto: ,
Slovenského útočníka Los Angeles Mariána Gáboríka zastavuje pred prázdnou bránkou Adam Lowry z Winnipegu.

Marián Gáborík sa prihrávkou podieľal na víťazstve Los Angeles vo Winnipegu 4:1, čo bol pre Kings už šiesty úspech v sérii a 33-ročnému Trenčanovi priniesol druhý kanadský bod v ročníku (1+1).

„V prvých troch zápasoch sezóny sme pôsobili zmäteno. Trochu nás to prekvapilo, lebo sme si mysleli, že to bude jednoduchšie. Potom sme si však jednotlivci aj celý tím položili kľúčovú otázku, či sa skutočne prezentujeme správnym spôsobom. Od brankárov cez všetkých dvadsať hráčov korčuľujúcich šesťdesiat minút. A vyšvihli sme sa na úroveň potrebnú pre víťazstvá,“ povedal strelec víťazného gólu z 56. min Milan Lucic.

Svoj vôbec prvý kanadský bod v ročníku dosiahol Tomáš Jurčo, ktorý nastúpil v drese Detroitu na tretí zápas v sezóne. Jeho asistencia na vyrovnávajúci gól Jakuba Kindla však iba zmiernila domácu prehru Red Wings s Carolinou Hurricanes 1:3.

Zdeno Chára pri presvedčivom víťazstve Bostonu nad Arizonou 6:0 dosiahol tri plusové body za takmer 25 minút na ľade. „V posledných štyroch zápasoch sa napriek jednej prehre v predĺžení naša hra natoľko zlepšila, že bolo iba otázkou času, kedy sa dočkáme prvého domáceho víťazstva v sezóne. Doteraz sa u nás hosťujúce tímy cítili pohodlne, čo sa teraz snažíme zmeniť,“ podotkol tréner Bruins Claude Julien.

Tretiu prehru po sebe utrpeli hokejisti Edmontonu – v utorok v Minnesote 3:4. Andrej Sekera absolvoval takmer 22 minút, súperovho brankára ohrozil štyrmi strelami a mal aj jeden mínusový bod.

Rekordný štart do ročníka sa napokon nevydaril Montrealu, ktorý po víťazstvách v riadnom hracom čase v úvodných deviatich dueloch podľahol v utorok vo Vancouveri 1:5. Najlepší úvod sezóny mali v minulosti Toronto a Buffalo, keď dosiahli po desať víťazstiev, nie vždy sa im to však podarilo po šesťdesiatich minútach.

Najstarší hokejista v NHL Jaromír Jágr sa zranil v zápase proti Coloradu, v ktorom jeho Florida zvíťazila 4:1. Štyridsaťtriročný český útočník odohral v prvej tretine iba 2:30 min a odstúpil pre problémy v dolnej časti tela. „Myslím si, že pôjde o slabiny alebo bok. Snáď bude zajtra v poriadku,“ citoval server nhl.com trénera Gerarda Gallanta.

Jágr je s desiatimi bodmi (6+4) najproduktívnejším hráčom Panthers v tejto sezóne. V utorok ho skvele zastúpil o 21 rokov mladší americký center Vincent Trocheck, ktorý sa na víťazstve Floridy podieľal dvoma gólmi a asistenciou. Prihrávku – okrem 31 zákrokov – dosiahol aj brankársky veterán Roberto Luongo.

Sumáre:

Boston – Arizona 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Góly: 18. Krejčí (Eriksson, Krug), 27. Hayes (Beleskey, Spooner), 38. J. Morrow (Beleskey), 51. B. Connolly (Marchand, P. Bergeron), 54. Marchand (C. Miller, Hayes), 60. Krejčí (Hayes, Eriksson)
Zdeno Chára (Boston) 24:57 min, +3 body, 1 strela

New Jersey – Columbus 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Góly: 58. Palmieri (Tlustý, Zajac) – 50. Jenner (D. Clarkson, G. Campbell), 50. Atkinson (Dubinsky, Hartnell), 55. Hartnell

Philadelphia – Buffalo 3:4 po predĺžení (1:2, 0:0, 2:1 – 0:1)
Góly: 15. VandeVelde (R. White, L. Schenn), 49. B. Schenn (Laughton, L. Schenn), 50. B. Schenn (Giroux, Streit) – 7. Ennis (O'Reilly), 11. McGinn (Larsson, B. Gionta), 50. J. McCabe (Franson, Larsson), 63. Girgensons (Colaiacovo)

Detroit – Carolina 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 38. Kindl (JURČO) – 33. V. Rask, 45. Hainsey, 60. E. Staal (Riley Nash, Faulk)
Tomáš Tatar 12:55 min, –1 bod, 2 tr. min, 1 strela, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 9:10 min, 0+1, 1 strela

Florida – Colorado 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Góly: 20. Trocheck (B. Campbell, Luongo), 43. Trocheck (Kulikov, B. Campbell), 50. R. Smith (J. Jokinen, Trocheck), 55. B. Campbell (R. Smith, MacKenzie) – 60. Landeskog (Zadorov)

Minnesota – Edmonton 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Góly: 8. Suter (Zucker), 10. Scandella (Vanek), 49. Suter (M. Koivu, Niederreiter), 50. Coyle (Vanek, Fontaine) – 12. Hall (Jakupov, McDavid), 25. Pakarinen (Hall), 44. Nurse (Klefbom, Pouliot)
Andrej Sekera (Edmonton) 21:49 min, –1 bod, 4 strely

St. Louis – Tampa Bay 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 16. Gomez (Parayko, Brouwer), 60. Brouwer (Pietrangelo)

Winnipeg – Los Angeles 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Góly: 29. Ehlers – 36. Muzzin (D. Brown, Doughty), 56. Lucic (Toffoli, J. Carter), 60. Toffoli (GÁBORÍK), 60. T. Lewis (J. Carter, Doughty)
Marián Gáborík (LA) 16:24 min, 0+1, 2 strely

Dallas – Anaheim 4:3 (0:3, 3:0, 1:0)
Góly: 28. Sharp (Benn, Spezza), 36. Eakin (Benn), 38. Klingberg (Seguin, Benn), 59. Roussel (Fiddler, Oleksiak) – 15. Santorelli (Fowler, Sekáč), 19. Horcoff (Cogliano, Silfverberg), 20. Hagelin (Perry, Kesler)

Vancouver – Montreal 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Góly: 3. McCann (Prust, Dorsett), 10. Sbisa (Bärtschi), 16. McCann (Prust), 48. Vrbata (D. Sedin), 51. Dorsett (Virtanen, Sutter) – 43. T. Mitchell (Jemelin, Smith-Pelly)

Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Tomáš Jurčo #Marián Gáborík