Daňo skóroval, Columbus však prehral a zastavil sériu

Slovenský hokejista Marko Daňo skóroval v pondelkovom stretnutí NHL, ale jeho Columbus prehral na ľade New Yorku Rangers 3:4 po predĺžení.

07.04.2015 07:20
Marko Daňo Foto: SITA/AP, Jonathan Hayward
Marko Daňo Marko Daňo

Pre slovenského útočníka to bol ôsmy gól v sezóne. Blue Jackets prehrali prvý raz po deviatich zápasoch, od výhry ich delilo len 28 sekúnd. Na 3:3 však vtedy vyrovnal Derek Stepan a ten istý hráč potom rozhodol o osude zápasu 50 sekúnd pred koncom predĺženia. Rangers so 109 bodmi vedú tabuľku celej NHL a majú šancu získať tretí raz v histórii klubu Prezidentskú trofej.

„Bol by to veľký úspech,“ povedal kapitán Rangers Ryan McDonagh. Daňo bodoval v druhom zápase po sebe, vo svojej nováčikovskej sezóne zaznamenal zatiaľ v 32 stretnutiach osem gólov a 11 asistencií. Blue Jackets už však nemôžu postúpiť do play-off.

Marián Gáborík nepremenil svoj samostatný nájazd a jeho tím Los Angeles Kings prehral v dôležitom súboji o play-off s Vancouverom 1:2. Kým Canucks si upevnili druhú priečku v tabuľke Pacifickej divízie, Kings sú teraz na nepostupovom deviatom mieste v Západnej konferencii s rovnakým počtom bodov ako ôsme Calgary (93). O bod viac má siedmy Winnipeg, ktorý vyhral 2:0 na ľade Minnesoty. Tá si mohla víťazstvom definitívne zabezpečiť postup do bojov o Stanleyho pohár.

Zo slovenských hokejistov nastúpil aj Andrej Meszároš, ktorý bol pri výhre Buffala 4:3 nad Carolinou. Odohral viac ako 21 minút, Buffalo však stále ostáva na chvoste tabuľky celej NHL.

Buffalo – Carolina 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
Góly: 6. Grigorenko (B. Gionta, Bogosian), 16. B. Gionta, 22. Larsson (Ennis, Bogosian), 37. Ennis (Larsson, Moulson) – 39. Dwyer (McClement, Liles), 43. Siomin (E. Staal, Liles), 55. E. Staal
Andrej Meszároš (Buffalo) 1 strela, odohral 21:20 min

New York Rangers – Columbus 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 6. St. Louis (Hayes), 21. Giradi (Stepan, Kreider), 60. Stepan (Kreider, J.T. Miller), 65. Stepan (Yandle) – 18. Calvert (Morin), 35. DAŇO (Anisimov, Wennberg), 49. Dubinsky (Foligno, Goloubef)
Marko Daňo (Columbus) 1 gól, 2 strely, 2 tr. minúty, odohral 12:34 min

Minnesota – Winnipeg 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 5. Wheeler (Ladd, Perreault), 40. Stafford (Myers, Scheifele)

Vancouver – Los Angeles 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 50. D. Sedin (H. Sedin, Edler), rozhodujúci sam. nájazd Higgins – 2. King (J. Carter, Toffoli)
Marián Gáborík (LA) odohral 17:49 min, –1

San Jose – Dallas 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Góly: 34. J. Thornton (Tierney) – 1. Sceviour (Demers, Fiddler), 18. Eaves (Jamie Benn, Spezza), 28. Jamie Benn (Seguin, Spezza), 56. Jamie Benn (Seguin), 58. Garbutt (Deley)