Pánik a Meszároš v súboji Slovákov nebodovali, z výhry sa tešilo Toronto

Richard Pánik a Andrej Meszároš nastúpili proti sebe v stredajšom stretnutí hokejovej NHL, no ani ani jeden z nich sa nezapísal do kanadského bodovania.

12.03.2015 07:31 , aktualizované: 07:45
Andrej Meszároš, Alex Killorn Foto: ,
Obranca Buffala Andrej Meszároš (vpravo) v súboji s útočníkom Tampy Alexom Killornom.

Z víťazstva 4:3 po samostatných nájazdoch sa tešil útočník Toronta Pánik, ktorý zaznamenal počas takmer 18 minút strávených na ľade jeden mínusový bod. Meszároš, ktorý dostal v sobotňajšom zápase pukom do hlavy a vynechal pondelkový tréning, odohral takmer 20 minút.

Alexander Ovečkin strelil svoj 45. gól v sezóne, ale Washingtonu to nestačilo a prehral s New Yorkom Rangers 1:3. Rangers sa triumfom dostali o bod na čelo Metropolitnej divízie pred mestského rivala Islanders. Rangers majú navyše tri zápasy k dobru. Ovečkin sa stal piatym hráčom histórie NHL, ktorý dosiahol v siedmich sezónach minimálne 45 gólov. Ďalšími sú Wayne Gretzky, Mike Bossy, Mario Lemieux a Marcel Dionne.

V treťom stredajšom súboji mal Anaheim šancu dostať sa na čelo tabuľky celej súťaže, ale prehral s Calgary 3:6. Flames sa výhrou udržali v boji o play-off, v Pacifickej divízii im chýba na druhý Vancouver len bod, Los Angeles zaostáva za Calgary o dva body.

Sumáre NHL:

Toronto – Buffalo 4:3 po sam. nájazdoch (2:2, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 15. Kozun (J. Lindström, MacWilliam), 15. Komarov (Booth, T. Smith), 57. Bozak (Kessel, Rielly), rozhodujúci sam. nájazd Bozak – 7. Larsson (Ennis, Moulson), 17. Ennis (Moulson, Larsson), 32. Moulson (Larsson, Ennis)
Richard Pánik (Toronto) –1, odohral 17:43, Andrej Meszároš (Buffalo) 2 strely, odohral 19:45 min

Washington – New York Rangers 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 12. Ovečkin (Kuznecov, J. Ward) – 9. Hagelin (Hayes, Boyle), 17. J.T. Miller (Hayes), 58. St. Louis (Kreider)

Calgary – Anaheim 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
Góly: 11. Stajan (D. Jones, Russell), 16. Gaudreau (Jooris, Russell), 28. Stajan (Ferland, Bollig), 29. Monahan (Wideman), 34. Gaudreau (Wideman, Russell), 56. Hudler (Backlund, Wideman) – 1. Getzlaf, 3. Getzlaf (Kesler, Palmieri), 39. Lindholm