Hossa a Meszároš prispeli asistenciami k výhram svojich tímov

Marián Hossa prispel asistenciou k víťazstvu hokejistov Chicaga 3:2 po samostatných nájazdoch nad Floridou. Slovenský útočník bol pri úvodnom góle zápasu Jonathana Toewsa v presilovke. Blackhawks zastavili trojzápasovú sériu prehier.

25.02.2015 07:36
Chicago Blackhawks, Marián Hossa Foto: ,
Marián Hossa v zápase proti Floride.

Do zostavy Floridy sa nezmestil Tomáš Kopecký, Chicago prišlo o Patricka Kana. Najproduktívnejší hráč doterajšieho priebehu sezóny nedohral duel pre zranenie po krosčeku Alexa Petrovica pri mantineli v prvej tretine. „Určite vynechá istý čas. Uvidíme koľko,“ povedal tréner Joel Queneville. Práve Petrovicovo vylúčenie potrestal po akcii Hossu kapitán Toews.

Okrem Hossu bodoval zo slovenských hokejistov aj Andrej Meszároš, ktorý sa rovnako jednou prihrávkou podieľal na výhre Buffala 4:2 na ľade Columbusu. Meszároš mal prsty v otváracom góle Codyho Hodgsona, ktorý prekorčuľoval celé ihrisko a ľahkou strelou prekvapil nováčika Anton Forsberga. Buffalo však ostáva aj naďalej najhorším mužstvom v tejto sezóne, v posledných siedmich zápasoch vyhralo len raz a v piatich z nich nestrelilo viac ako jeden gól. Marko Daňo odohral v drese Columbusu viac ako 13 minút a zaznamenal dva strelecké pokusy.

Jaroslava Haláka zastúpil v bránke New Yorku Islanders náhradník Chad Johnson a počínal si skvele. V stretnutí proti Arizone inkasoval z 28 striel len raz a priviedol Islanders k víťazstvu 5:1. K rozuzleniu prišlo až v tretej tretine, keď New York v priebehu šiestich minút strelil štyri góly.

Pri výhrach svojich tímov boli aj Andrej Sekera, Martin Marinčin a Marián Gáborík. Sekera odohral pri triumfe Caroliny 4:1 nad Philadelphiou takmer 20 minút, Marinčin strávil v súboji proti Minnesote (2:1) na ľade 17 minút.

Gáboríkovo Los Angeles si poradilo najtesnejším rozdielom 1:0 s Detroitom, za ktorý nastúpili aj Tomáš Tatar s Tomášom Jurčom. Kings vyhrali ôsmy duel po sebe. Najviac priestoru na ľade dostal zo Slovákov Tatar, ktorý odohral takmer 20 minút.

Boston – Vancouver 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Paille (L. Eriksson, Söderberg) – 4. Stanton (Hansen), 47. Kassian (D. Sedin, H. Sedin)
Zdeno Chára (Boston) odohral 20:50 min, 0+0, 3 strely

Columbus – Buffalo 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Góly: 22. Calvert (Dubinsky, J. Johnson), 28. Connauton (Wisniewski, Johansen) – 10. Hodgson (MESZÁROŠ, Bogosian), 15. Girgensons, 22. Pysyk (Flynn, Foligno), 25. C. Stewart (Girgensons)
Marko Daňo (Columbus) odohral 13:17 min, 0+0, 2 strely, Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 19:59 min, 0+1, +1, 4 strely

Carolina – Philadelphia 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 8. Faulk (E. Staal, Lindholm), 23. Skinner (Siomin, Bellemore), 36. J. Staal (Siomin, Faulk), 55. McClement (Malone) – 18. Grossmann (Voráček, Read)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 19:30 min, 0+0, 1 strela

New York Rangers – Calgary 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 43. Hayes (Brassard)

New York Islanders – Arizona 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Góly: 21. Lee (Hamonic, Nelson), 44. M. Martin (Kuľomin, Mouillierat), 45. Boychuk (Tavares, Strome), 48. Mouillierat (C. McDonald, Kuľomin), 50. Nelson (Bailey, C. McDonald) – 36. Arcobello (Erat, Moss)
Ľubomír Višňovský (NYI) odohral 18:55 min, 0+0, 3 strely

Minnesota – Edmonton 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Góly: 16. Vanek (Schroeder, Coyle) – 12. Pouliot (Eberle, Klefbom), 16. Pouliot (Eberle, Nugent-Hopkins)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 17:08 min, 0+0

Nashville – Colorado 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 5. Järnkrok, 25. C. Smith (Fisher), 32. Josi (Cullen), 41. F. Forsberg (Ribeiro), 49. Nyström (Josi) – 4. MacKinnon (R. O'Reilly, Stuart), 59. J. Mitchell (Duchene)

St. Louis – Montreal 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Góly: 27. Backes (Tarasenko, Oshie), 38. Oshie (Pietrangelo, Bouwmeester) – 14. Galchenyuk (Subban, A. Markov), 24. Galchenyuk (Plekanec), 36. Gallagher, 37. Bournival (Galchenyuk, Eller), 56. Gallagher (A. Markov, Subban)

Winnipeg – Dallas 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 6. Little (Scheifele, Ladd), 35. Lowry (Pardy), 46. Byfuglien (Trouba), 57. Frolík – 32. E. Cole (Spezza), 59. Demers (Jamie Benn, Jordie Benn)

Chicago – Florida 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 10. Toews (MARIÁN HOSSA, Seabrook), 35. Versteeg (Sharp, B. Richards), rozhodujúci sam. nájazd Toews – 53. J. Jokinen (Boyes, Barkov), 57. Trocheck (Fleischmann, Kampfer)
Marián Hossa (Chicago) odohral 19:14 min, 0+1, 2 strely, 4 tr. min

Los Angeles – Detroit 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 3. Justin Williams (Kopitar, Muzzin)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:34 min, 0+0, 4 strely, 2 tr. min, Tomáš Tatar odohral 19:50 min, 0+0, 1 strela, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 11:44 min, 0+0