Florida s navrátilcom Kopeckým dostala šestku

Tomáš Kopecký sa v pondelkovom stretnutí hokejovej NHL vrátil do zostavy Floridy, no jeho tím prehral na ľade New Yorku Rangers 3:6.

03.02.2015 07:27 , aktualizované: 08:07
Chris Thorburn, David Jones Foto: ,
Jráč Winnipegu Jets Chris Thorburn (vpravo) v súboji s Davidom Jonesom z Calgary Flames.

Slovenský útočník, ktorý v tejto sezóne skóroval len dvakrát, sa v predchádzajúcom zápase nezmestil do zostavy, proti Rangers odohral 12 minút a pripísal asi dve trestné minúty. O triumf newyorského klubu sa najviac zaslúžil kanonier Rick Nash, ktorý strelil svoj 30. a 31. gól v sezóne a dobehol tak Alexandra Ovečkina z Washintonu na čele tabuľky strelcov. Rangers rozhodli o výsledku v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0. „V tretej tretine sme neponúkli súperovi prečíslenia ako v prvých dvoch a to rozhodlo,“ povedal Nash, ktorý vyrovnal v 9. minúte na 1:1 v oslabení. V početnej nevýhode tak dosiahol v tejto sezóny už štyri góly.

Videosumár zápasu NY Rangers - Florida

Brandon Bollig a Raphael Diaz skórovali prvý raz v sezóne a pomohli Calgary k triumfu 5:2 nad trápiacim sa Winnipegom. Kým Calgary vyhralo sedem z posledných deviatich zápasov, Winnipeg prehral štvrtý raz po sebe. Asistenciu zaznamenal vo svojom 500. zápase kapitán Flames Mark Giordano, ktorý vedie so 43 bodmi (11+32) produktivitu obrancov.

Až 13. séria samostatných nájazdov rozhodla o výhre najslabšieho tímu tejto sezóny Edmontonu 5:4 na ľade San Jose. Rozhodujúci nájazd premenil Rob Klinkhammer, pred ním v nich skórovali v 5. sérii na strane Sharks Brent Burns, ale vzápätí aj Ryan Nugent-Hopkins.

Videosumár zápasu San Jose - Edmonton

Sumáre pondelkových stretnutí zámorskej NHL:

New York Rangers – Florida 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Góly: 9. Rick Nash, 23. Hayes (Zuccarello, McDonagh), 30. M. Staal (J. Fast, Hagelin), 49. Boyle, 56. Zuccarello (Kreider, Brassard), 59. Rick Nash (Stepan) – 5. Barkov (Boyes), 33. Bolland (Bergenheim, J. Jokinen), 36. Pirri (Bolland, Boyes)
Tomáš Kopecký (Florida) 2 strely, 2 tr. min, odohral 12:05

Calgary – Winnipeg 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Góly: 5. Jones (Giordano), 22. Raymond (Bärtschi), 45. Diaz (Bouma, Colborne), 48. Bollig (Colborne, Byron), 58. Monahan (Gaudreau, Russell) – 2. Wheeler (Little, Ladd), 49. Little (Ladd, Chiarot)

Videosumár zápasu Calgary - Winnipeg

San Jose – Edmonton 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 0:2, 3:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 12. Pavelski (Marleau, J. Thornton), 43. Hannan (J. Thornton, Pavelski), 44. Tennyson (Kennedy, Nieto), 50. Pavelski (Burns, J. Thornton) – 19. Eberle (Hall, Klefbom), 21. Eberle (Schultz, Nugent-Hopkins), 30. D. Roy (Jakupov), 58. Schultz (Purcell, Lander), rozhodujúci sam. nájazd Klinkhammer