Pánik dal gól, no tešil sa Kopecký s asistenciou

Siedmy gól sezóny slovenského hokejistu Richarda Pánika nepomohol Torontu k víťazstvu na ľade Floridy v nedeľňajšom súboji NHL. Domáci zvíťazili 6:4 a na záverečný gól do prázdnej bránky prihrával Scottiemu Upshallovi Tomáš Kopecký. Bola to jeho piata asistencia v tomto súťažnom ročníku.

29.12.2014 07:39
Richard Pánik, Toronto Maple Leafs Foto: ,
Spoluhráči z Toronta gratulujú Richardovi Pánikovi ku gólu na ľade Floridy.

Pánik v 27. min strelou švihom otvoril skóre zaujímavého zápasu, v ktorom Maple Leafs ešte na začiatku tretej tretiny viedli 4:2, ale napokon po štvorgólovom obrate Panthers prehrali 4:6. "Neuspeli sme, lebo sme porušili základné pravidlo hokeja – prestali sme korčuľovať a kontrolovať puk,“ povedal tréner Toronta Randy Carlyle podľa NHL. com.

"Medzi druhou a treťou tretinou sme sa v kabíne rozprávali s hráčmi o tom, že sa musíme vrátiť k svojej hre, zjednodušiť prechod do útoku a pokúsiť sa o obrat. Mali sme aj šťastie, keď sa nám dobre odrazilo pár pukov a vyšlo niekoľko protiútokov. Tvrdo sme však pracovali a víťazstvo sme si podľa môjho názoru zaslúžili,“ uviedol tréner Floridy Gerard Gallant.

Videosumár zápasu Florida - Toronto

V druhom nedeľňajšom zápase NHL Anaheim na domácom ľade zdolal Vancouver 2:1 po predĺžení, keď rozhodnutie prišlo v 63. min z hokejky obrancu Cama Fowlera. Ducks si s 54 bodmi udržali líderskú pozíciu nielen v Západnej konferencii, ale celej súťaži.

Sumáre nedeľných stretnutí zámorskej NHL:

Anaheim – Vancouver 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 47. Beauchemin (Getzlaf), 63. Fowler (Smith-Pelly, Getzlaf) – 23. Y. Weber (Hansen, Burrows)

Videosumár zápasu Anaheim - Vancouver

Florida – Toronto 6:4 (0:0, 2:4, 4:0)
Góly: 29. Huberdeau (B. Campbell, Bjugstad), 31. Hayes (Bergenheim), 43. Kulikov (J. Jokinen), 51. W. Mitchell (Huberdeau), 57. Boyes (Kulikov, J. Jokinen), 59. Upshall (KOPECKÝ, MacKenzie) – 27. PÁNIK (Rielly, Clarkson), 35. Polák (Lupul, Gardiner), 38. J. van Riemsdyk (Franson, Bozak), 39. Kadri (Lupul, J. van Riemsdyk)
Tomáš Kopecký (Florida) 14:08 min, 1 strela, 1 asistencia, 1 plusový bod – Richard Pánik (Toronto) odohral 7:20 min, 1 gól, 1 strela, 1 plusový bod