Gaborík strelil dva góly a pridal aj asistenciu, skóroval i Sekera

Obranca Andrej Sekera strelil prvý gól v tejto sezóne v zámorskej hokejovej NHL. Opora Caroliny si vo víťaznom súboji s Torontom (4:1) pripísala aj jedenástu asistenciu v ročníku.

19.12.2014 07:16 , aktualizované: 10:41
Carolina, Andrej Sekera Foto: ,
Radosť hráčov Caroliny po góle Andreja Sekeru (vľavo).

Carolina aj vďaka Prievidžanovi, ktorý strávil na ľade takmer 23 minút, ukončila šesťzápasové čakanie na víťazstvo. V drese Toronta odohral rovných šesť minút Richard Pánik.

Štvrtú gólovú prihrávku v sezóne dosiahol Tomáš Kopecký z Floridy, Panthers vyhrali na ľade Philadelphie 2:1 po samostatných nájazdoch. Brankár Floridy Roberto Luongo zaznamenal 385. víťazstvo kariéry, čím sa dostal na dvanástu priečku historických štatistík vedľa Mikea Vernona.

Marián Gáborík dosiahol v zápase Los Angeles so St. Louis dva góly a pridal jednu asistenciu. Pôvodne jeho meno figurovalo aj pri víťaznom zásahu Jakea Muzzina, po posúdení videozáznamu mu však štatistici asistenciu odobrali. V tejto sezóne má zatiaľ na konte štrnásť kanadských bodov (9+5). Gáborík mal v Staples Centre vo štvrtok stopercentnú streleckú bilanciu, keď oba jeho pokusy skončili za chrbtom Martina Brodeura.

Trenčana vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Blues prehrali po sérii piatich výhier, poslednú (5:2) dosiahli práve proti obhajcom Stanleyho pohára. Gáborík sa v druhej tretine posunul do formácie k Anžemu Kopitarovi a Jeffovi Carterovi a táto spolupráca začala naplno fungovať. Kopitar dosiahol päť bodov (1+4), Jeff Carter štyri (1+3). „Toto víťazstvo dodá nášmu tímu trocha sebavedomia. Predchádzajúce stretnutie sme stratili v poslednej tretej tretine. Teraz nás teší, že sme v nej strhli výsledok na našu stranu. Išli nám presilovky a hrali sme naplno celých šesťdesiat minút,“ vyhlásil pre nhl.com Gáborík.

Do zostavy Pittsburghu sa vrátil po mumpse Sidney Crosby, jeho Penguins zdolali Colorado 1:0 po predĺžení. V 63. min rozhodol o futbalovom víťazstve favorita Blae Comeau po asistencii Jevgenija Malkina. Už šiesty shutout sezóny vychytal Marc-Andre Fleury, ktorý v stredu vynechal tréning pre podozrenie na mumps. „Napokon som ho nedostal. Cítil som sa dobre, išiel som preto chytať. Dnes mi výrazne pomohli spoluhráči, smerom dozadu podali skvelý výkon,“ uviedol pre NHL.com Fleury.

Súboj Montrealu s Anaheimom (1:2) nedohral Max Pacioretty, ktorého museli počas tretej tretiny s nešpecifikovaným zranením v hornej časti tela previezť do nemocnice. Dvadsaťosemročnú hviezdu Canadiens tvrdo narazil na mantinel Clayton Stoner.

Carolina – Toronto 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly: 12. Terry (E. Staal, Gerbe), 14. Faulk (Dwyer, SEKERA), 52. SEKERA (Faulk, Gerbe), 59. Lindholm (E. Staal, Hainsey) – 37. Phaneuf (Holland, Franson)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 22:58 min, 1+1, 1 strela, Richard Pánik (Toronto) odohral 6:00 min

Columbus – Washington 4:5 po predĺžení (0:2, 2:0, 2:2 – 0:1)
Góly: 29. J. Johnson (Foligno, Wisniewski), 32. Foligno (Connauton, Johansen), 41. Foligno (Morin, Gibbons), 56. Chaput (Boll, Calvert) – 10. J. Ward (Fehr, Alzner), 20. Chimera (Latta, Orpik), 48. Alzner (Latta, Chimera), 57. Brouwer (M. Green), 61. Fehr (M. Green)

Philadelphia – Florida 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 25. Voráček (Bellemare, Grossmann) – 10. Upshall (T. KOPECKÝ, Olsen), rozhodujúci sam. nájazd Bolland
Tomáš Kopecký (Florida) 0+1, odohral 12:42 min, 2 strely, +1

Pittsburgh – Colorado 1:0 po predĺžení
Gól: 63. Comeau (Malkin, Scuderi)

Montreal – Anaheim 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 46. Desharnais (A. Markov, Galchenyuk) – 9. Lindholm (Getzlaf), 49. Beleskey (Rakell, Smith-Pelly)

Los Angeles – St. Louis 6:4 (1:3, 2:1, 3:0)
Góly: 18. GÁBORÍK (J. Carter, Kopitar), 27. Kopitar (GÁBORÍK, J. Carter), 36. GÁBORÍK (Doughty, Kopitar), 41. J. Carter (Kopitar), 49. Muzzin (Kopitar, J. Carter), 53. D. King (Stoll) – 14. Backes (Bouwmeester, Pietrangelo), 15. Jaškin (Lindbohm, Berglund), 16. Shattenkirk (Steen, P. Stastny), 37. Lehterä (Tarasenko)
Marián Gáborík (LA) 2+1, odohral 17:13 min, +1, 2 strely

San Jose – Edmonton 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Góly: 26. Sheppard (Goodrow, M. Karlsson), 28. Couture (Dillon), 49. Tennyson (Wingels, Vlasic), 50. Goodrow (Burns, M. Karlsson) – 15. Gordon (Perron, Petry), 29. Pinizzotto (Hendricks, J. Schultz), 30. Nugent-Hopkins (Eberle, Perron)