Handzuš vrátil Chicagu nádej. Gólom rozhodol piaty zápas až v 82. minúte

Hokejisti Chicaga majú stále šancu na obhajobu Stanleyho pohára. V piatom zápase finále Západnej konferencie zdolali Los Angeles 5:4 v druhom predĺžení a znížili stav série na 2:3. Rozhodujúci gól strelil v 83. minúte Michal Handzuš.

29.05.2014 06:44 , aktualizované: 07:30
Michal Handzuš Foto: ,
Michal Handzuš a jeho veľká radosť po víťaznom góle.
debata (3)

Blackhawks viedli po necelých štyroch minútach zápasu už 2:0, potom ešte 3:1, Kings však v druhej tretine dokázali skóre aj zásluhou Mariána Gáboríka otočiť na 3:4. O vyrovnanie sa postaral v úvode tretej tretiny Ben Smith a potom strelecké dostihy na viac ako 40 minút ustali.

Čakanie na ďalší gól ukončil na radosť 21-tisíc fanúšikov v United Center až v tretej minúte druhého predĺženia Handzuš. Tridsaťsedemročný rodák z Banskej Bystrice si nakorčuloval pred bránku na prihrávku od Brandona Saada a gólmana Jonathana Quicka prekonal rýchlou strelou bekhendom pod hornú tyčku.

Handzuš na poste centra v treťom útoku Blackhawks odohral len 14:30 min a gólová strela bola jeho jedinou v celom stretnutí. Aj vďaka nej sa stal treťou hviezdou stretnutia. V celom play-off má defenzívny stredný útočník na konte dva góly a jednu asistenciu. Jeho krajan Marián Hossa odohral na krídle prvého útoku 25:48 min, ale ani jeden z jeho 6 streleckých pokusov sa neujal.

Gáborík vylepšil svoju produktivitu v play-off na 11 gólov a 7 asistencií. Je stále lídrom medzi kanoniermi a v tabuľke produktivity mu patrí 3. priečka. Na čele je Gáboríkov kolega z útoku Anže Kopitar s 23 bodmi.

Druhú šancu zabezpečiť si postup do finále Stanley Cupu budú mať Los Angeles v piatok na domácom ľade v Staples Center, kde je na programe zápas číslo šesť. Prípadné siedme stretnutie by sa potom hralo v nedeľu opäť v Chicagu.

Chicago – Los Angeles 5:4 po dvojnásobnom predĺžení (3:2, 0:2, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 2. Seabrook (Toews, P. Kane), 4. Oduya (P. Kane, Shaw), 12. Saad (Shaw, P. Kane), 42. B. Smith (Saad, Oduya), 83. HANDZUŠ (Saad, P. Kane) – 10. Stoll (King), 14. GÁBORÍK (Kopitar, D. Brown), 32. D. Brown (GÁBORÍK), 34. Pearson (J. Carter, M. Richards)
Marián Hossa odohral 25:48 min, 6 striel na bránku a 1 mínusový bod, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 14:30 min, víťazný gól, 1 strela, 2 zblokované strely a 27% úspešnosť na vhadzovaní (4 z 15) – 3. hviezda zápasu – Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 24:19 min, 1 gól, 1 zblokovaná strela, 2 plusové body