Chicago prišlo o výhru 6,4 sekundy pred koncom, Slováci s mínuskami

Hokejisti Chicaga stratili takmer vyhraný zápas a v sobotňajšom druhom stretnutí 1. kola play off o Stanleyho pohár prehrali v St. Louis 3:4 po predĺžení.

20.04.2014 07:23 , aktualizované: 11:18
zväčšiť Útočník Chicaga Marián Hossa (vpravo) v súboji... Foto: SITA/AP, Bill Boyce
Marián Hossa, Jay Bouwmeester Útočník Chicaga Marián Hossa (vpravo) v súboji s Jayom Bouwmeesterom zo St. Louis.

Blues vedú v sérii Západnej konferencie hranej na štyri víťazstvá 2:0. Blackhawks prehrávali po prvej dvadsaťminútovke 0:2, potom však dokázali otočiť na 3:2. Domácim Blues sa podarilo vyrovnať až 6,4 sekundy pred koncom zásluhou Vladimira Tarasenka, ktorý sa presadil počas power-play spojenej s presilovkou po vylúčení Brenta Seabrooka.

V 66. min pred bránkou tienil Maxim Lapierre a strela Barreta Jackmana prešla popod betóny Coreyho Crawforda. Obaja Slováci v drese Chicaga Michal Handzuš a Marián Hossa mali v štatistikách mínusový bod, Hossa bol s ôsmimi streleckými pokusmi najaktívnejším hráčom súboja. "Je to frustrujúce, ale čo už. Nebudem teraz plakať, že sme dostali gól tesne pred koncom. Musíme pracovať ešte tvrdšie, aby sa to najbližšie už nestalo,“ poznamenal gólman Crawford.

Columbus prvýkrát v klubovej histórii zvíťazil v play off. V Pittsburghu výhrou 4:3 v druhom predĺžení vyrovnal stav série na 1:1. Zatiaľ čo v predchádzajúcom zápase Blue Jackets premárnili vedenie 3:1, tentoraz rovnakým výsledkom po úvodnej tretine prehrávali a napriek tomu uspeli. Dramatický duel rozhodol v 82. minúte svojim druhým gólom v stretnutí Matt Calvert, prvá hviezda zápasu. "Vždy snívate o tom, že sa stanete hrdinom predĺženia. Bojovali sme a nebolo to jednoduché. Prehrávali sme, no dokázali sme sa zdvihnúť a teraz sa cítime vynikajúco,“ poznamenal Calvert.

Hokejisti Colorada zdolali na svojom ľade Minnesotu 4:2 a v sérii vedú po dvoch zápasoch 2:0. Avalanche získali kľúčový náskok v prostrednej tretine, kedy dvoma gólmi Gabriela Landeskoga odskočili súperovi z 1:1 na 3:1. K víťazstvu Colorada pomohlo aj 30 úspešných zásahov brankára Semiona Varlamova. "Jeho zákroky boli skvelé, no presne to od neho očakávame. Trochu nás mrzí, že sme súperovi dovolili streliť druhý gól,“ povedal po súboji Paul Stastny, autor jedného gólu a troch asistencií. Rovnakú bilanciu zaznamenal aj jeho spoluhráč Nathan MacKinnon.

Play off Stanleyho pohára – 1. kolo:

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

St. Louis – Chicago 4:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 1:2 – 1:0) – stav série: 2:0
Góly: 8. Porter (Leopold, Shattenkirk), 20. Shattenkirk (J. Schwartz, Sobotka), 60. Tarasenko (Pietrangelo, Shattenkirk), 66. Jackman (Polák, Sobotka) – 38. Keith (Versteeg, Seabrook), 45. Seabrook (Saad, Oduya), 47. Rozsíval (Saad)
Michal Handzuš odohral 17:00 min, mal 1 mínusový bod, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 21:41 min, mal 1 mínusový bod a 8 streleckých pokusov

Colorado – Minnesota 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) – stav série: 2:0
Góly: 7. MacKinnon (Stastny, Holden), 23. Landeskog (MacKinnon, Stastny), 32. Landeskog (Stastny, MacKinnon), 60. Stastny (MacKinnon) – 5. Coyle (Koivu, Suter), 59. Scandella (Koivu, Parise)

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Pittsburgh – Columbus 3:4 po dvojnásobnom predĺžení (3:1, 0:1, 0:1 – 0:0, 0:1) – stav série: 1:1
Góly: 4. Gibbons (Niskanen, Crosby), 5. Gibbons (Martin, Orpik), 18. Niskanen (Martin, Crosby) – 6. Johansen (Savard, Murray), 28. Calvert (Anisimov, Savard), 54. Johnson (Johansen, Jenner), 82. Calvert (Atkinson, Dubinsky).

Viac na túto tému: #Michal Handzuš #Marián Hossa #Chicago Blackhawks #St. Louis Blues