Zahrá si Halák play off? Buffalo ho vraj plánuje predať do Minnesoty

03.03.2014 12:07
Jaroslav Halák, St. Louis
Zákrok Jaroslava Haláka ešte v drese St. Louis. Autor: ,

Piatková nečakaná výmena dvojice Jaroslav Halák, Chris Stewart zo St. Louis do Buffala neznamená, že títo skvelí hokejisti zostanú hráčmi momentálne jedného z najslabších účastníkov NHL

Tri dni pred stredajšou uzávierkou prestupov má o silovo hrajúceho krídelníka Stewarta záujem Ottawa a slovenský brankár Halák by zasa mohol skončiť v Minnesote. Podľa Star-Tribune majú Wild eminentný záujem o Haláka, keďže pri dlhodobej neúčasti zranených Niklasa Bäckströma a Josha Hardinga ich momentálne zachraňuje v bránke nováčik Darcy Kuemper.

„Nedeľa bola možno jediným dňom, keď Halák a Stewart absolvovali tréning s ich novými spoluhráčmi vo First Niagara Center,“ píše The Buffalo News. „Som tu a som šťastný. Uvidíme, čo prinesie najbližšie obdobie. Máme tri dni do uzatvorenia prestupov. Stať sa môže čokoľvek,“ komentoval svoju súčasnú pozíciu Halák. Jeho nový a možno len dočasný klub od Niagarských vodopádov už oznámil, že v pondelkovom súboji proti Dallasu sa slovenský reprezentant do bránky nepostaví. Možno predzvesť skorej výmeny.

Odchovanec bratislavského hokeja Halák odchytal vo farbách St. Louis od svojho príchodu z Montrealu v roku 2010 159 zápasov, z toho 83 víťazných. Z 20 zápasov bez inkasovaného gólu pridal štyri v aktuálnej sezóne. Keď opúšťal spoluhráčov v ambicióznom tíme Blues, nebolo mu všetko jedno, ale o svojej nečakanej situácii hovoriť nahlas nechcel.

Po niekoľkých dňoch predsa len zámorským médiám prezradil: „Keď niečo budujete, chcete sa dočkať aj toho, ako sa to celé skončí. Mne sa to nepodarilo. Ako som však už povedal, svojmu nástupcovi Ryanovi Millerovi želám s tímom v play off len to najlepšie. Je to skvelý brankár.“ Na otázku, čo môže očakávať dlhoročná opora Buffala Miller v novom pôsobisku v bránke St. Louis, Halák vtipne poznamenal: „Pravdepodobne menej striel.“

Podľa CBS Sports sa generálny manažér Buffala Tim Murray pokúsi predať Haláka do Minnesoty a získať za neho viacerých mladých hráčov. Tento obchod sa však nemusí zrealizovať. „Wild si to môžu rozmyslieť v obave z toho, prečo sa St. Louis pred play off zbavili práve Haláka. On je totiž produktom defenzívneho systému hry Blues a najmä preto zapadá jeho nástupca Miller do skladačky tímu v nadchádzajúcich bojoch o Stanley Cup lepšie,“ analyzuje CBS Sports.

Zatiaľ čo St. Louis je jedným z hlavných adeptov na zisk Stanley Cupu v tejto sezóne (momentálne druhá priečka v celej NHL za Anaheimom), Minnesota potrebuje na 7. pozícii v Západnej konferencii ešte pár víťazstiev na to, aby potvrdila svoj postup do play off. Buffalo je na Východe zrejme beznádejne posledné.

#Jaroslav Halák #Buffalo Sabres #Chris Stewart #Minnesota Wild
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku