Súboj Tomášov pre Tatara a Jurča, Halák vychytal Boston

V súboji troch slovenských Tomášov pôsobiacich v zámorskej hokejovej NHL sa vo štvrtok tešili Tatar a Jurčo z Detroitu.

07.02.2014 06:52
Halák, Polák, Campbell Foto: ,
Brankár St. Louis Jaroslav Halák si aj s pomocou spoluhráča Romana Poláka poradil so šancou útočníka Bostonu Gregoryho Campbella.

Red Wings na ľade Kopeckého Floridy vyhrali 3:1 a z posledných desiatich zápasov uspeli v šiestich a bodovali v ôsmich. Na výhre Detroitu má zásluhu Gustav Nyquist, ktorý strelil svoj deviaty gól v ostatných deviatich stretnutiach. Brankár Jimmy Howard mal 23 úspešných zákrokov, z nich šestnásť v rozhodujúcej tretej tretine.

Kopecký si pripísal v zápase asistenciu, keď prihrával na presný zásah v závere prvej tretiny Scottiemu Upshallovi. V závere druhej časti hry však na ľade chýbal, keďže si odpykával štvorminútový trest za hákovanie Nyquista a nešportové správanie sa. Red Wings vyhrali prvýkrát od 11. januára na klzisku súpera. Tatar i Jurčo si pripísali po mínusovom bode.

Brankár Jaroslav Halák bol oporou St. Louis pri výhre 3:2 po predĺžení nad Bostonom. Ružinovský odchovanec kryl 36 striel hráčov Bruins. V zostave Bostonu už chýbal kapitán Zdeno Chára, ktorý cestoval do dejiska ZOH 2014. O výhre Blues rozhodol v 64. min T. J. Oshie. Predchádzajúce tri zápasy oboch tímov hrané v St. Louis vyhral Boston. Blues majú od sezóny 2010/2011 proti mužstvám z Východnej konferencie bilanciu 42–11–7, čo je najlepšia medzikonferenčná štatistika v lige.

Obranca Ľubomír Višňovský odohral vyše 20 minút v zápase proti Calgary, jeho New York Islanders prehrali 2:4. Višňovský trikrát neúspešne ohrozil bránku súpera a v 45. min putoval na trestnú lavicu za držanie Mikaela Backlunda.

Oslavy 6000. zápasu New York Rangers v základnej časti NHL pokazili hráči Edmontonu a najmä brankár Ben Scrivens, ktorý mal pri výhre 2:1 celkom 35 úspešných zákrokov. O výhre Oilers, v ktorých drese bol na ľade pri oboch góloch Martin Marinčin rozhodol v čase 58:22 Naiľ Jakupov.

Ďalší slovenský obranca Andrej Meszároš sledoval víťazstvo Philadelphie 3:1 nad Coloradom len z tribúny. Flyers vyhrali tretí zápas v rade. Alexander Ovečkin si pripísal 40. gól v sezóne, tentoraz aj víťazný a pomohol Washingtonu k výhre 4:2 nad Winnipegom. Capitals zdolali Jets šiestykrát v rade.

Sumáre NHL: New York Islanders – Calgary 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Góly: 40. Hickey (Bailey, C. McDonald), 48. Dehaan (Tavares, Vanek) – 35. Monahan (Colborne, Russell), 39. Wideman (Backlund, Brodie), 55. D. Jones (Stajan, Wideman), 60. Backlund (Hudler)
Ľubomír Višňovský (New York Islanders) odohral 20:40 min, mal 3 strely a 2 trestné minúty

Philadelphia – Colorado 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 27. Streit (Lecavalier, Couturier), 48. Raffl (Couturier, Downie), 60. Giroux (Simmonds, Coburn) – 58. MacKinnon (R. O'Reilly, Landeskog)

Washington – Winnipeg 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 5. Brouwer (Johansson, Wellman), 44. T. Wilson (Brouillette, Wey), 48. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Alzner), 56. Brouwer (Johansson, Carrick) – 14. B. Little (Ladd), 26. Byfuglien (Setoguchi, O. Jokinen)

New York Rangers – Edmonton 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 21. Brassard (Zuccarello, Pouliot) – 3. R. Smyth (Perron), 59. Jakupov (Gagner, T. Hall)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 20:40 min, mal 1 strelu a 2 plusové body

Florida – Detroit 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 20. Upshall (T. KOPECKÝ, Weaver) – 27. Alfredsson (Abdelkader, N. Kronwall), 34. Nyquist, 60. Lashoff (Helm, N. Kronwall)
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:15 min, 4 minúty sedel na trestnej lavici, mal 1 asistenciu, Tomáš Tatar odohral 16:11 min, mal 1 mínusový bod, 1 strelu, Tomáš Jurčo (Detroit) odohral 13:53 min, mal 1 mínusový bod

Montreal – Vancouver 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Góly: 15. Pacioretty (Subban, A. Markov), 17. R. White (Bournival, Weise), 45. Pacioretty (Desharnais, Gallagher), 49. Plekanec (Desharnais), 59. Pacioretty (Gallagher, Jemelin) – 23. Higgins (Garrison, Schroeder), 53. Edler (Diaz, Burrows)

Tampa Bay – Toronto 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Góly: 51. Palát (St. Louis, T. Johnson) – 28. Raymond (Kuľomin, Rielly), 43. McClement (Clarkson, Lupul), 49. Van Riemsdyk (Gunnarsson, Kessel), 58. Bozak (Kessel)

Ottawa – Buffalo 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Góly: 24. Karlsson (S. Da Costa, Conacher), 41. M. Michálek (Spezza, Zibanejad), 60. M. Michálek (Spezza, Neil) – 51. Ennis (Stafford, Leino), 56. Stafford (Ehrhoff)

Minnesota – Nashville 3:2 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 5. Brodin (Niederreiter), 14. Parise (Heatley, Pominville), 63. Niederreiter (Brodziak, Spurgeon) – 6. C. Smith (Hutton), 28. C. Smith (Bartley)

St. Louis – Boston 3:2 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)
Góly: 16. Steen (J. Schwartz, Bouwmeester), 24. J. Schwartz (Jaškin, Pietrangelo), 64. Oshie – 50. Krejčí (Iginla, Lucic), 52. Marchand (Boychuk, Krug)
Jaroslav Halák (St. Louis) mal 36 úspešných zákrokov.

Los Angeles – Columbus 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 44. Muzzin (Kopitar, Doughty), 63. Regehr (M. Richards, J. Carter) – 2. J. Johnson (Johansen, Wisniewski)