Meszároš vo forme, strelil dva góly. Tatar sa postaral o víťazný nájazd

Andrej Meszároš zažiaril v druhom zápase zámorskej NHL za sebou. Po dvoch kanadských bodoch pri štvrtkovej prehre 2:3 po sam. nájazdoch v Nashville pomohol tentoraz dvoma gólmi k triumfu Philadelphie nad New Yorkom Islanders 6:4.

18.01.2014 23:55 , aktualizované: 19.01.2014 08:49
Tomáš Tatar sa teší z gólu v sieti Los Angeles. Foto: SITA/AP, Carlos Osorio
Tomáš Tatar Tomáš Tatar sa teší z gólu v sieti Los Angeles.

Skúsený slovenský obranca strelil oba góly v prvej tretine. V priebehu necelých štyroch minút vyrovnal stav z 0:2 na 2:2. Boli to jeho tretí a štvrtý gól v sezóne. V zápase stihol za 18:53 min na ľade rozdať dva hity, štyrikrát vystreliť na bránku súpera, nazbierať jeden plusový bod a dve minúty si odsedel aj na trestnej lavici. Vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia.

Zostrih zápasu Philadelphia - NY Islanders

O výhre Detroitu 3:2 po samostatných nájazdoch nad Los Angeles rozhodol krídelník Tomáš Tatar. Dvadsaťtriročný slovenský reprezentant jediný premenil svoj pokus v penaltách, keď brankára Kings Jonathana Quicka prestrelil. V nájazdoch dostal príležitosť aj Tatarov spoluhráč Tomáš Jurčo, ale pri svojej premiére v tejto úlohe v lige neuspel.

Tatar, ktorý rozhodol o triumfe nad Los Angeles aj pred týždňom, strávil na ľade 15:04 min, Jurčo odohral ešte o sedem sekúnd viac,

Zostrih zápasu Detroit - Los Angeles

Ani štyri góly St. Louisa nestačili Tampe na bodový zisk proti San Jose. V tíme hostí sa totiž blysol výnimočným kúskom útočník Joe Pavelski, ktorý strelil hetrik v druhej tretine v priebehu necelých siedmich minút. Za Tampu odohral vyše 11 minút slovenský útočník Richard Pánik.

St. Louis vyrovnal klubový rekord Chrisa Kontosa, ktorý sa strelecky štyrikrát presadil 7. októbra 1992. Útočník Lightning bodoval v siedmom zápase v rade, v tejto sérii strelil osem gólov a pridal tri asistencie.

Zostrih zápasu Tampa - San Jose

V zápase Caroliny s Floridou sa jednou asistenciou na gól predviedol útočník Tomáš Kopecký. Hosťom to však nestačilo a prehrali 2:3. V šlágri soboty medzi St. Louis a Anaheimom dostal v bránke domácich priestor Brian Elliott pred Jaroslavom Halákom a nezabránil prehre Blues 2:3. Anaheim týmto víťazstvom potvrdil pozíciu momentálne najlepšieho tímu NHL. Hráčom St. Louis patrí v Západnej konferencii 3. priečka.

Zostrih zápasu Carolina - Florida

V dobrej forme hrajúci New York Rangers zdolali Ottawu na jej ľade 4:1 a z posledných šiestich duelov vyhrali päť. Senators ukončili svoju osemzápasovú sériu minimálne s jedným bodom. O výhre Winnipegu nad Edmontonom rozhodol v predĺžení obranca Jacob Trouba. Pre nováčika v NHL to bol druhý presný zásah v sobotňajšom zápase. Od nástupu trénera Paula Mauricea vyhral Winnipeg tretí duel. Martin Marinčin z Edmontonu si počas 18:46 min na ľade pripísal mínusový bod.

Zostrih zápasu Edmonton - Winnipeg

Výsledky sobotňajších stretnutí NHL:

Tampa Bay – San Jose 4:5 (3:2, 1:3, 0:0)
Góly: 12. St. Louis (T. Johnson, Purcell), 16. St. Louis (Cote, Bishop), 20. St. Louis (J. Brown, Barberio), 23. St. Louis (Purcell, T. Johnson) – 10. Nieto (Marleau, Wingels), 13. Marleau (Nieto, Wingels), 33. Pavelski (T. Kennedy, J. Demers), 34. Pavelski (D. Boyle, Marleau), 39. Pavelski (Irwin, J. Thornton)
Richard Pánik (Tampa) odohral 11:22 min a mal 2 strelecké pokusy.

Útočník tímu Tampa Bay Lightning Martin St.... Foto: SITA/AP, Chris O'Meara
Martin St. Louis Útočník tímu Tampa Bay Lightning Martin St. Louis a za ním oslavujúci hráči San Jose. St. Louis strelil štyri góly, ale Tampa prehrala 4:5.

Ottawa – New York Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 4. Methot (Ceci, M. Michálek) – 10. B. Richards (Stepan, McDonagh), 33. Rick Nash (Stepan), 40. Stepan, 57. Zuccarello

Winnipeg – Edmonton 3:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)
Góly: 46. Trouba (B. Little), 51. Scheifele (Wheeler, O'Dell), 62. Trouba (Wheeler) – 27. Eberle (Nugent-Hopkins, Hall), 58. Perron (Petry, Gagner)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 18:46 min a mal 1 mínusový bod.

Buffalo – Columbus 3:4 po sam. nájazdoch (2:2, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 1. Myers (Moulson, Ennis), 7. Stafford (Ennis), 60. Myers (Hodgson, Ehrhoff) – 7. Savard (MacKenzie, Letestu), 13. Calvert (Nikitin, Dubinsky), 32. Dubinsky (Atkinson, Wisniewski), rozhododujúci nájazd premenil Johansen

Detroit – Los Angeles 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 30. Zetterberg (Nyquist, B. Smith), 60. Kronwall (Zetterberg, Eaves), rozhodujúci nájazd premenil TATAR – 30. M. Richards (Vojnov), 58. J. Carter (Doughty, Muzzin)
Tomáš Tatar odohral 15:04 min, 1 strela na bránku, 2 zblokované strely, premenený rozhodujúci nájazd, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohraô 15:11 min, 4 strely na bránku, 6 bodyčekov

Philadelphia – New York Islanders 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)
Góly: 15. MESZÁROŠ, 19. MESZÁROŠ (Hartnell, Simmonds), 24. A. Hall (Streit), 48. Voráček (Giroux, Timonen), 56. Raffl (Giroux, Voráček), 60. Read (Couturier, Strait) – 8. Tavares (Vanek, Okposo), 12. Clutterbuck (Nielsen, Strait), 32. Nelson (De Haan, Bailey), 34. Strait (Grabner, Nelson)
Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 18:53 min, 2 góly, 4 strely na bránku, 2 trestné minúty, 2 bodyčeky, 1 zblokovaná strela, vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu

Toronto – Montreal 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Góly: 5. Franson (Kadri, Lupul), 34. Kessel (Raymond), 38. Raymond (Kadri, Rielly), 55. Van Riemsdyk (Bozak), 60. Lupul (Kuľomin) – 18. Gallagher (Pacioretty, Markov), 40. B. Gionta (Bouillon), 50. Desharnais (Subban)

Carolina – Florida 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 24. Riley Nash (Dvořák), 43. Siomin (E. Staal), 49. Siomin (E. Staal) – 36. Goc (Huberdeau, Gilbert), 55. Kulikov (Bjugstad, Kopecký)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 23:22 min, 2 zblokované strely súpera, Tomáš Kopecký (Florida) odohral 15:09 min, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 2 plusové body, 1 zblokovaná strela, 1 bodyček

Nashville – Colorado 4:5 (0:3, 1:0, 3:2)
Góly: 35. Hörnqvist (Fisher, Legwand), 49. C. Smith (Spaling, Josi), 53. Ellis, 58. Josi (Stalberg, Ellis) – 7. Holden (MacKinnon, Stastny), 12. Hejda (Mitchell, Talbot), 13. Landeskog (Stastny, MacKinnon), 43. Holden (Mitchell, McLeod), 47. Duchene (Holden, O'Reilly)

Phoenix – New Jersey 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Góly: 3. Szwarz (Chipchura, Yandle), 14. Halpern (Moss, Hanzal), 35. Hanzal (Yandle, Vrbata) – 19. Clowe (Ryder, Gelinas), 58. Jágr (Clowe, Greene)

St. Louis – Anaheim 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Góly: 50. Jackman (Tarasenko, Sobotka), 55. Schwartz (Oshie, Pietrangelo) – 6. Getzlaf (Perry, Fistric), 23. Beleskey (Bonino), 30. Fowler (Getzlaf, Bonino)

Minnesota – Dallas 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 8. Haula, 35. Suter (T. Mitchell, Brodin), 63. Prosser (Niederreiter, Coyle) – 32. Garbutt (Fiddler, Peverley), 50. Chiasson (Goligoski, Seguin)

Vancouver – Calgary 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 25. Kesler (Kassian, Higgins), 52. Y. Weber (Edler, Kessler), rozhodujúci nájazd premenil Higgins – 22. Giordano (Stempniak), 45. Stajan (Bouma)