Meszároš strelil gól a asistoval, Flyers to nestačilo. Halák vzal prehru na seba

Jeden gól a jedna asistencia slovenského obrancu Andreja Meszároša nestačili Philadelphii k úspechu vo štvrtkovom zápase zámorskej hokejovej NHL.

17.01.2014 06:53
Andrej Meszároš Foto: ,
Slovenský obranca Philadelphie Flyers Andrej Meszároš oslavuje gól so spoluhráčom Markom Streitom.

Flyers prehrali doma s Nashvillom 3:4 po samostatných nájazdoch. Meszároš sa strelecky presadil 5 sekúnd pred záverom druhej tretiny, vyrovnal tým na 2:2 a má v tomto súťažnom ročníku produktivitu 2+10. Predators uspeli v nájazdoch v tejto sezóne prvý raz, potrebovali na to siedmy pokus v lotérii.

Zostrih zápasu Philadelphia - Nashville

„Vypracovali sme si šance a hrali dobre. V závere sa nám podarilo vyrovnať, no súper si postrážil zisk dvoch bodov,“ uviedol po zápase kapitán domácich Claude Giroux.

Zadák Zdeno Chára sa v prvom zápase po vymenovaní za vlajkonosiča slovenskej výpravy na ZOH v Soči radoval z triumfu Bostonu 4:2 na klzisku Dallasu Stars. Mal jednu plusku, odsedel si dve minúty, sám vyrobil dve presilovky Bruins a pobudol v hre 26:26 min, jednoznačne najviac zo svojho tímu.

„Vedel som, že tento zápas bude veľmi vyrovnaný. Našťastie sme ho zvládli a dokráčali k dvom bodom,“ povedal po stretnutí dvojbodový Milan Lucic. Spokojnosť s výkonom svojich zverencov vyjadril tréner Claude Julien: „Chlapci hrali na vysokej úrovni. Spokojný som s oslabeniami aj presilovkami.“

Zostrih zápasu Dallas - Boston

Jaroslav Halák dostal v domácom stretnutí St. Louis Blues proti Los Angeles Kings tri góly z tridsiatich striel, jeho tím prehral 1:4. Hostia pečatili pri power-play súpera.

„Za tretí inkasovaný gól beriem vinu na svoje plecia. Prehrali sme kvôli mne,“ uviedol po súboji Halák, ktorý v 45. min urobil veľkú chybu – pri presilovke Blues sa snažil odohrať puk pri mantineli, no získal ho center Trevor Lewis a po obkorčuľovaní bránky zvýšil na 3:1. Ocenenie pre prvú hviezdu zápasu získal brankár Kings Jonathan Quick, ktorý zneškodnil 28 z 29 striel súpera. „Za posledné roky sa z týchto tímov stávajú rivali. Vždy je však dôležité len víťazstvo. Dnešný triumf si ceníme o to viac, že išlo práve o St. Louis,“ povedal Quick.

Zostrih zápasu St. Louis - Los Angeles

V bránke Montrealu Canadiens nedostal na ľade Ottawy Senators príležitosť Peter Budaj. Konkurent Carey Price predviedol 40 efektívnych zákrokov proti 44 strelám a hostia triumfovali 5:4 po predĺžení, hoci priebežne klesli z náskoku 3:0 na 3:4.

Zo slovenských korčuliarov si v tento deň okrem Meszároša a Cháru zahrali aj Tomáš Jurčo (Detroit Red Wings), Tomáš Kopecký (Florida Panthers), Richard Pánik (Tampa Bay Lightning) a Martin Marinčin (Edmonton Oilers), ich mužstvá bez výnimky prehrali.

Sumáre NHL:

New York Rangers – Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 55. Zuccarello (Brassard, Pouliot)
Tomáš Jurčo (Detroit) odohral 13:11 min, mal 3 strely a 1 mínusový bod.

Philadelphia – Nashville 3:4 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 2. B. Schenn (Simmonds, MESZÁROŠ), 40. MESZÁROŠ (Simmonds, Streit), 59. Simmonds (Hartnell, Timonen) – 11. Nyström (G. Bourque, S. Weber), 17. Legwand (Fisher, S. Weber), 46. S. Weber (Legwand, Josi), rozhodujúci sam. nájazd Josi
Andrej Meszároš (Philadelphia) strelil 1 gól, mal 1 asistenciu, 3 strely a odohral 18:45 min.

Florida – San Jose 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 40. J. Thornton (B. Burns, Pavelski), 45. Nieto (T. Kennedy, Marleau), 52. Pavelski (B. Burns, B. Stuart)
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:37 min a mal 2 strely.

Ottawa – Montreal 4:5 po predĺžení (2:3, 2:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 18. C. MacArthur (Karlsson, Cowen), 19. Karlsson (Spezza, Cowen), 38. Ryan (Greening), 39. Turris (C. MacArthur, Karlsson) – 3. Plekanec (Moen, Gorges), 15. Pacioretty (Desharnais, A. Markov), 16. Desharnais (Gallagher, Jemelin), 52. Plekanec (B. Gionta, Gorges), 61. Subban

Tampa Bay – New York Islanders 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 6. St. Louis (V. Filppula, T. Johnson) – 39. Vanek (Nielsen, Tavares), rozhodujúci sam. nájazd Nielsen
Richard Pánik (Tampa) odohral 10:54 a mal 2 strelecké pokusy.

Minnesota – Edmonton 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 11. Pominville (Mikael Granlund, Scandella), 37. Prosser (Pominville), 39. Fontaine (Brodziak, Cooke), 41. Zucker (Heatley, Coyle) – 23. Eberle
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 17:12 min, mal 1 mínusový bod a 2 trestné minúty.

St. Louis – Los Angeles 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Góly: 26. Oshie (z tr. strieľania) – 3. Muzzin (Fraser, J. Nolan), 43. Lewis (Vojnov, Quick), 45. Lewis (Doughty, Stoll), 60. J. Carter (Kopitar, Vojnov)
Jaroslav Halák (St. Louis) mal 27 úspešných zákrokov.

Dallas – Boston 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Góly: 42. E. Cole (Seguin, Goligoski), 59. Jamie Benn (Seguin, Connauton) – 40. Krejčí (Lucic), 44. Marchand (P. Bergeron), 56. Lucic (Krejčí, Krug), 60. P. Bergeron (G. Campbell, R. Smith)
Zdeno Chára (Boston) mal 2 strely, 1 plusový bod, 2 trestné minúty a odohral 26:26 min

Calgary – Winnipeg 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Góly: 41. Giordano (Byron, Stempniak), 52. Bouma (Wideman) – 6. B. Little (Michael Frolík, Ladd), 9. Byfuglien (O. Jokinen, Thorburn), 30. Scheifele (Wheeler, Thorburn), 38. O. Jokinen (Ladd, B. Little), 43. Trouba (Wheeler, Scheifele)

Colorado – New Jersey 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 9. R. O'Reilly (Bordeleau, B. Malone), rozhodujúci sam. nájazd Duchene – 49. Boucher (Loktionov, Merrill)

Phoenix – Vancouver 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 13. Vermette (Yandle, Ekman-Larsson)