Meszároš je vo forme. Hviezda zápasu sa zaskvela tromi asistenciami

Slovenský obranca Philadelphie sa zaskvel v súboji s Montrealom. Flyers pomohol k víťazstvu 3:1 a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

09.01.2014 06:57
andrej meszaros Foto: ,
Andrej Meszároš.

Dvadsaťosemročný bek sa tak podpísal pod všetky tri góly Flyers. V bránke hostí odchytal celý zápas Meszárošov krajan Peter Budaj, ktorý kryl 24 z 27 pokusov „letcov“, čo znamená 88,9-percentnú úspešnosť.

Prvá formácia Colorada rozhodla o víťazstve Avalanche nad Ottawou 4:3 po predĺžení. Jej center Paul Stastny strelil gól a pridal dve asistencie, kapitán Gabriel Landeskog mal tri prihrávky a český zadák Jan Hejda, ktorý sa nezmestil do nominácie na ZOH v Soči, raz skóroval.

V drese Senators sa dvoma asistenciami prezentoval švédsky obranca Erik Karlsson, mali preňho poradové čísla 30. a 31. v tomto ročníku.

Sumáre

PHILADELPHIA – MONTREAL 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Góly: 7. Couturier (Lecavalier, MESZÁROŠ), 15. Rinaldo (Schenn, MESZÁROŠ), 29. Raffl (MESZÁROŠ, Schenn) – 38. Plekanec (Gionta).
Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 16 minút a pripísal si tri asistencie a dve strely na bránku
Peter Budaj (Montreal) odchytal celý zápas, kryl 24 z 27 pokusov

Videozostrih zápasu Philadelphia - Montreal

CHICAGO – NY RANGERS 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Góly: 27. Toews (Sharp, Deith), 29. Bollig (Kruger) – 6. Richards (Callahan, Staal), 10. Zuccarello (Delzotto, Lundqvist), 55. Haqelin (Staal, Richards).
Michal Handzuš (Chicago) odohral 12 minút
Marián Hossa (Chicago) odohral 17 minút a vyslal tri strely

Videozostrih zápasu Chicago - NY Rangers

COLORADO – OTTAWA 4:3 pp (2:1, 0:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 3. Mcginn (Johnson, Holden), 5. Hejda (Landeskoq, Stastny), 58. Stastny (Landeskoq, Barrie), 61. Barrie (Stastny, Landeskoq) – 16. Macarthur (Ryan), 33. Spezza (Macarthur, Karlsson), 35. Turris (Stone, Karlsson).

Videozostrih zápasu Colorado - Ottawa
Viac na túto tému: #Michal Handzuš #Marián Hossa #Montreal Canadiens #Peter Budaj #Andrej Meszároš #Chicago Blackhawks #Colorado Avalanche #Philadelphia Flyers #Ottawa Senators #NY Rangers