Skvelý Malkin sa po zranení uviedol dvoma gólmi

Hokejisti tímu Pittsburgh Penguins zdolali v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL Winnipeg Jets 6:5 s veľkým prispením navrátilca do zostavy Jevgenija Malkin.

05.01.2014 23:17 , aktualizované: 06.01.2014 08:54
Jevgenij Malkin, Evander Kane Foto: ,
Útočník Pittsburghu Jevgenij Malkin sa teší z gólu. Vpravo Evander Kane z Winnipegu.

Ten „oslávil“ návrat na súťažný ľad po zranení a deväťzápasovej pauze tromi bodmi, keď k dvom gólom pridal aj asistenciu a ocenenie prvej hviezdy stretnutia. V zápase ďalší dvaja hráči dosiahli bilancii 2+1, v drese domácich James Neal a za hostí Evander Kane.

Malkin v 22. min znížil svojim desiatym gólom v sezóne na 1:2 a jedenástym presným zásahom vyrovnal v 49. min na 5:5. Rozhodnutie priniesol gól Matta Niskanena z 53. min. „Mám za sebou náročný zápas a cítim sa trochu unavený. Moji spoluhráči v útoku urobili kus dobrej práce a väčšinu času sme strávili v útočnej tretine,“ povedal pre NHL.com Malkin.

Videozostrih zápasu Pittsburgh - Winnipeg

Tréner „tučniakov“ Dan Bylsma mal dvojnásobný dôvod na radosť, pretože s tímom dosiahol 232. víťazstvo a v tomto ukazovateli sa vyrovnal Eddiemu Johnstonovi na čele klubovej histórie. Pittsburgh v domácom prostredí neprehral už 12 duelov, naposledy neuspel pred vlastnými fanúšikmi 13. novembra 2013 s Philadel­phiou (1:2). Penguins v nedeľu prišli o peknú domácu sériu, keď až do presného zásahu Jacoba Troubu v 2. min neprehrávali v Consol Energy Center dlhých 438 minút a 19 sekúnd, naposledy ešte 27. novembra s Torontom.

Napínavý duel videli diváci v kalifornskom Anaheime. Domáci hráči prehrávali dvakrát v dueli s Vancouverom (0:2 a 2:3), v predposlednej minúte riadneho hracieho času si gólom na 3:3 vynútili predĺženie, v ktorom o ich triumfe rozhodol len 1,3 s pred záverečnou sirénou útočník Corey Perry.

Slovenský obranca Andrej Sekera odohral pri víťazstve Caroliny nad Nashvillom 2:1 viac ako 24 minút a prezentoval sa jednou strelou. Obhajca Stanleyho pohára Chicago Blackhawks doma podľahol San Jose po samostatných nájazdoch 2:3. Proti „žralokom“ sa nepresadil ani jeden z dua slovenských útočníkov v drese domácich. Marián Hossa strávil na ľade 19:33 min a brankára súpera ohrozil dvomi strelami, Michal Handzuš hral 15:48 min a zaznamenal jeden strelecký pokus.

V dueli Edmonton – Tampa Bay (5:3) na seba narazili dvaja Slováci. Obranca Oilers Martin Marinčin odohral 17:14 min, Richard Pánik z tímu „bleskov“ pobudol na ľade 9:11 min a do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku Edmontonu.

Sumár NHL:

Pittsburgh – Winnipeg 6:5 (0:2, 4:3, 2:0)
Góly: 22. Malkin (J. Jokinen), 25. J. Neal (Letang, Crosby), 25. J. Neal, 32. J. Jokinen (Malkin, Orpik), 49. Malkin (J. Neal), 53. M. Niskanen (Maatta, Kunitz) – 2. Trouba (O. Jokinen, Pardy), 20. Scheifele (E. Kane, Bogosian), 27. Wheeler (B. Little), 38. E. Kane, 40. E. Kane (Scheifele, Frolík)

Carolina – Nashville 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 5. Siomin (Skinner, T. Ruutu), 57. Skinner (T. Ruutu, Siomin) – 47. Hornqvist (Fisher, Weber)

Chicago – San Jose 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 42. Hjalmarsson (Toews, Sharp), 45. Rozsíval (Kruger)- 11. Demers (Couture, Nieto), 52. B. Burns (J. Thornton, Vlasic), rozhodujúci sam. nájazd Couture

Edmonton – Tampa Bay 5:3 (3:1, 0:2, 2:0)
Góly: 5. Eberle (Nugent-Hopkins, T. Hall), 7. Eberle (Gagner, Smyth), 16. Gazdic (Justin Schultz, Ryan Jones), 49. B. Gordon (Hemský, Smyth), 51. T. Hall (Ference, Gagner) – 3. Kučerov (Matt Carle, Gudas), 29. V. Hedman (Palát, T. Johnson), 35. V. Filppula (Matta Carle, Purcell)

Anaheim – Vancouver 4:3 po predĺžení (0:2, 2:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 21. S. Koivu (Silfverbeg, Cogliano), 37. Beleskey (K. Pamieri), 59. Bonino (Winnik), 65. C. Perry (Getzlaf, Bonino) – 10. Kesler (H. Sedin, D. Sedin), 12. H. Sedin (Garrison, D. Sedin), 42. Bieksa (H. Sedin, D. Sedin)