Kopecký a Pánik skórovali, Halák vychytal triumf proti bývalému tímu

Vo štvrtkových zápasoch zámorskej NHL bodovali dvaja slovenskí hokejisti. Útočník Floridy Tomáš Kopecký prispel gólom k víťazstvu nad Ottawou 4:2. Rovnakým výsledkom sa skončil duel Tampa Bay - Nashville, za domácich skóroval Richard Pánik. Brankár St. Louis Jaroslav Halák sa podieľal na výhre 5:1 nad svojím bývalým zamestnávateľom Montrealom a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu.

20.12.2013 06:50 , aktualizované: 07:19
Zákrok brankára St, Louis Jaroslava Haláka v... Foto: SITA/AP, Chris Lee
Jaroslav Halák, St. Louis Zákrok brankára St, Louis Jaroslava Haláka v zápase proti Montrealu.

Florida pokračuje vo výborných výkonoch, zvíťazila už v piatom zápase v rade, čo sa jej naposledy podarilo v marci 2012. „Je nákazlivé, keď vyhrávate. A taktiež je nákazlivé aj to, keď prehrávate, no v negatívnom smere. Sezónu sme nezačali práve úspešne, no teraz sa nám dari a predvádzame peknú hru,“ povedal autor víťazného presného zásahu Floridy Tom Gilbert. Kopeckého tretí gól v sezóne, ktorým uzavrel víťazstvo 4:2, padol v prečíslení dvoch proti jednému. Okrem toho vyslal počas 16 a pol minúty na brankára Craiga Andersona štyri strely a pripísal si aj dve trestné minúty.

Zostrih zápasu Ottawa - Florida

Tampa zvíťazila v treťom zápase v sérii, Pánik bodoval po ôsmich dueloch. Gól si pripísal šikovným tečovaním strely Erica Brewera. Veľkú zásluhu na víťazstve Lightning má aj brankár Anders Lidback, autor 30 zákrokov.

Zostrih zápasu Tampa Bay - Nashville

Hokejistom St. Louis sa v zápasoch s Montrealom darí, v druhom tohtosezónnom dueli vyhrali Blues 5:1 a v ostatných piatich s Canadiens neprehrali. Halák, niekdajšia opora Canadiens, sa prezentoval 25 zákrokmi a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu. Slovenskému brankárovi prekazil čisté konto Brendan Gallagher.

Montreal draftoval odchovanca ružinovského hokeja v roku 2003. V súbojoch proti Canadiens doteraz inkasoval v priemere 0,98 gólu na jeden duel a mal 96 % úspešnosť zákrokov. „Stretávame sa len dvakrát do roka. Teším sa, že sme dnes vyhrali. Dôležité bolo, že sme hrali celých šesťdesiat minút,“ povedal po zápase pre klubový web Halák

Jednotka Blues predviedla viacero skvelých zákrokov a tím podržala v dôležitých chvíľach. Jeho výkon chválil aj spoluhráč Alexander Steen. „Jaro chytal skutočne dobre, bol dôležitou súčasťou nášho tímu,“ uviedol Steen.

Zostrih zápasu St. Louis - Montreal

Tretí zápas v zámorskej profilige absolvoval útočník Detroitu Tomáš Jurčo, bodové štatistiky si však nerozšíril. Vo víťaznom zápase proti Calgary (3:2 po predĺžení) odohral 11:29 min a trikrát ohrozil bránku Flames. Jeho krajan Tomáš Tatar strávil na ľade takmer 16 minút. O výhre Detroitu rozhodol v predĺžení Daniel Alfredsson, ktorý zaznamenal dva góly.

Obranca Zdeno Chára patril tradične medzi najvyťaženejších hráčov Bostonu, ako jediný zo slovenských aktérov štvrtkových zápasov sa však netešil z výhry svojho tímu. Bruins prehrali na ľade Buffala 2:4, obrovitý zadák odohral 25:09 min a pripísal si na svoje konto päť striel.

Sumáre NHL:

Buffalo – Boston 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 17. Flynn (Sulzer, Ehrhoff), 38. M. Foligno (McBain, D'Agostini ), 55. Stafford (Leino, Ott), 56. T. Myers (Flynn, M. Foligno) – 22. Marchand (Boychuk), 24. Marchand (P. Bergeron)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:09 min, mal päť striel a mínusku.

Philadelphia – Columbus 5:4 (0:1, 0:2, 5:1)
Góly: 45. Voráček (C. Giroux, Streit), 46. Coburn, 56. E. Gustafsson (Simmonds, C. Giroux), 57. C. Giroux (Raffl, Voráček), 59. C. Giroux (Streit, Voráček) – 16. C. Atkinson (R. Murray), 25. Skille (Letestu, Nikitin), 40. N. Foligno (J. Johnson, Dubinsky), 49. Comeau (Anisimov)

Pittsburgh – Minnesota 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Góly: 1. Kunitz (P. Dupuis, Crosby), 22. Sutter (Maatta, Vitale), 24. M. Niskanen (J. Jokinen, J. Neal), 31. Kunitz (Crosby, M. Niskanen), 48. Maatta – 32. Pominville (Niederreiter, Suter), 44. Heatley (Ch. Coyle, Ballard)

Toronto – Phoenix 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 16. Bodie (Franson, Holland), rozhodujúci sam. nájazd Lupul – 56. M. Hanzal (Klesla, Vrbata)

Detroit – Calgary 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 1. D. Alfredsson (Daciuk, Kronwall), 32. J. Andersson (D. Alfredsson, Daciuk), 62. D. Alfredsson (Daciuk, Kronwall) – 6. M. Backlund (Cammalleri, Brodie), 36. Giordano (Glencross, Cammalleri)
Tomáš Jurčo odohral 11:29 min, mal tri strely a dve trestné minúty, Tomáš Tatar (obaja Detroit) odohral 15:45 min.

Ottawa – Florida 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Góly: 10. Ch. Neil (MacArthur, Methot), 20. Spezza (Karlsson, C. Anderson) – 6. Hayes (Matthias, Barch), 38. Barkov (Gilbert, B. Campbell), 58. Gilbert (Fleischmann, M. Goc), 59. KOPECKÝ
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 16:32 min, strelil gól v oslabení a mal päť striel.

Tampa Bay – Nashville 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Góly: 3. Killorn (Hedman, Cote), 20. M. St. Louis (S. Salo, Killorn), 29. Purcell (Filppula, Carle), 34. PÁNIK (Brewer, Šustr) – 27. C. Smith (Cullen, Weber), 34. C. Smith (Cullen, Ellis)
Richard Pánik (Tampa Bay) odohral 9:09 min, strelil gól a mal štyri strely.

St. Louis – Montreal 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Góly: 5. Steen (Oshie), 8. Steen (D. Roy, Berglund), 14. Ch. Stewart (Morrow, Jackman), 53. Schwartz (Oshie, Shattenkirk), 58. Lapierre (Cracknell) – 33. Gallagher (Desharnais)
Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý zápas, zneškodnil 25 z 26 striel súpera a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu.

Dallas – Vancouver 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 5. Benn (Seguin, Connauton), 5. Sceviour (Peverley, E. Cole), 37. E. Cole (Peverley), 43. Ničuškin (E. Cole, Seguin) – 8. Ch. Higgins (Santorelli, Bieksa)

Colorado – Edmonton 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Góly: 22. Barrie (P. Stastny, Duchene), 35. O'Reilly (MacKinnon, Duchene), 39. Talbot (Cliche), 60. Duchene (Talbot, Hejda) – 15. T. Hall (Petry, Nugent-Hopkins), 33. Nugent-Hopkins (T. Hall)

Los Angeles – San Jose 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 26. A. Martinez (Toffoli), 32. Toffoli (Vojnov, M. Jones), 41. J. Carter (D. King, Regehr), 47. D. King (J. Carter, Regehr) – 58. Marleau (Havlát)