Meszároš strelil prvý gól v sezóne, Chára rozhodol, Halák striedal

Víťazný gól Zdena Cháru, prvý gól sezóny v podaní Andreja Meszároša, ale aj predčasný odchod z ľadu Jaroslava Haláka priniesli sobotňajšie zápasy NHL.

07.12.2013 23:18 , aktualizované: 08.12.2013 08:04
andrej meszaros Foto: ,
Andrej Meszároš.

Strelou zápästím 13 sekúnd pred naplnením 60. minrozhodol kapitán Bostonu Chára o víťazstve svojho tímu nad Pittsburghom 3:2. Pritom Boston prehrával v TD Garden ešte minútu a pol pred koncom 1:2.

„Bol to nesmierne náročný zápas najmä na fyzickú hru. Bolo v tom veľa emócií, živelného hokeja s množstvom šancí, čiže zápas typický pre play off. Celý čas sme doťahovali náskok súpera, ale nevzdali sme to a nakoniec nám zostal čas aj na víťazný gól,“ cituje prvú hviezdu Zdena Cháru server NHL.

Tridsaťšesťročný trenčiansky rodák odkorčuľoval 25:35 min a okrem víťazného zásahu si pripísal aj tri plusové body a dve trestné minúty. Celkovo má Chára v tejto sezóne na konte 12 kanadských bodov za 7 gólov a 5 asistencií.

Ďalší slovenský obranca Andrej Meszároš si v sobotu otvoril strelecký účet v tejto sezóne. Považskobystrický rodák dával v 19. min prvý gól zápasu Dallas – Philadelphia. Keďže však zostal jediným strelcom svojho tímu, Flyers podľahli na ľade Dallasu 1:5.

Domáce „hviezdy“ rozhodli o svojom triumfe v závere druhej tretiny, keď v rozpätí 62 sekúnd strelili tri góly a z 1:1 sa odpútali na 4:1. Pravým hetrikom v rozpätí 17 minút sa zaskvel mladý kanadský útočník Tyler Seguin, ktorý pridal aj asistenciu. Rovnako štyri body si pripísal ďalší mladík v zostave Dallasu, iba 18-ročný Rus Valerij Ničuškin.

Brankárovi St. Louis Jaroslavovi Halákovi nevyšiel súboj proti Anaheimu. Z úvodných ôsmich striel hostí pustil za svoj chrbát až tri a po 7:29 min musel prepustiť miesto v bránke Brianovi Elliottovi. Ten do konca zápasu kapituloval už len raz, ale Anaheim nakoniec pečatil zaslúžené víťazstvo 5:2 gólom do prázdnej bránky.

Hokejisti St. Louis utrpeli len druhú prehru v riadnom hracom čase na domácom ľade v tejto sezóne. Hosťujúci kapitán Ryan Getzlaf strelil gól, pridal aj asistenciu a predĺžil sériu zápasov, v ktorých bodoval, na trinásť. „Proti silným tímom máme veľkú motiváciu. Vyšiel nám začiatok a potom sme mali zápas pod kontrolou. Ryan Getzlaf je pravý líder,“ pochválil tréner Anaheimu Bruce Boudreau.

Z minisúboja Tomáša Tatara a Tomáša Kopeckého vyšiel prekvapujúco víťazne útočník Floridy Kopecký. Panthers zvíťazili na ľade Detroitu 2:1, keď domácich jednoznačne prestrieľali 37:23. Slovenskí útočníci zostali bez bodu. Richard Pánik nenastúpil v tíme Tampy v domácom súboji proti Winnipegu. Hostia zvíťazili 2:1 po predĺžení.

Druhý zápas v NHL odohral za Edmonton 21-ročný slovenský obranca Martin Marinčin. Oilers prehrali s Calgary 1:2 po predĺžení, keď rozhodol Čech Jiří Hudler. Marinčin strávil na ľade 15:58 min a skončil zápas s mínusovým bodom.

Sumáre NHL

Dallas – Philadelphia 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Góly: 21. Seguin (Jamie Benn, Ničuškin), 38. Seguin (Goligoski, Ničuškin), 38. Seguin (Ničuškin), 39. Ničuškin (Seguin, Goligoski), 56. Eakin (Roussel) – 19. Meszároš

Boston – Pittsburgh 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Góly: 11. R. Smith (P. Bergeron), 59. Krejčí (Lucic, Iginla), 60. CHÁRA (R. Smith, Marchand) – 7. Kunitz (Crosby, Niskanen), 14. Neal (Niskanen, Despres)

Montreal – Buffalo 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Góly: 21. Prust (R. White, Moen), 38. Plekanec (Prust, Moen), 39. Galchenyuk (Markov, Plekanec) – 29. Ennis (Ehrhoff), 45. Girgensons (Ennis, Tallinder)

Ottawa – Toronto 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 0:2, 2:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 10. MacArthur (Zibanejad, Spezza), 43. Condra (Greening), 51. E. Karlsson (Zibanejad, Spezza) – 2. Van Riemsdyk (Kuľomin), 24. Kessel (Van Riemsdyk), 32. Gardiner (Kessel, Van Riemsdyk), rozhodujúci nájazd Van Riemsdyk

Detroit – Florida 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 5. Cleary (Abdelkader, Emmerton) – 23. Hayes (Matthias, Olsen), 44. Huberdeau (Gilbert, Matthias)

Tampa Bay – Winnipeg 1:2 po predĺž. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 40. N. Thompson (Gudas, St. Louis) – 6. Wheeler (Trouba, Clitsome), 62. Scheifele (Wheeler)

Washington – Nashville 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Góly: 7. Brouwer (Fehr, Grabovskij), 14. Ovečkin (Nicklas Bäckström), 17. Alzner (Green, Nicklas Bäckström), 44. Schmidt (Erat, J. Ward), 55. Fehr (Grabovskij) – 20. Josi (S. Weber), 44. Nystrom (Stalberg, Josi)

NY Rangers – New Jersey 3:4 po predĺž. (1:0, 1:1, 1:2 – 0:1)
Góly: 4. M. Richards (Zuccarello, Falk), 21. Zuccarello (Callahan, Girardi), 60. Kreider (Callahan, McDonagh) – 27. Janssen (Tim Sestito, Brodeur), 46. Zajac (Jágr, Zubrus), 56. Ryder (Sestito), 62. Gelinas (Eliáš, Jágr)

St. Louis – Anaheim 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
Góly: 42. Schwartz (Oshie, B. Jackman), 47. Berglund (Lapierre, Shattenkirk) – 2. Cogliano (Winnik, S. Koivu), 6. Perry (Getzlaf, Bonino), 8. Getzlaf, 38. Bonino (Maroon, T. Jackman), 59. Cogliano (Fistric)

Edmonton – Calgary 1:2 po predĺž. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 60. T. Hall (Perron, Nugent-Hopkins) – 16. Stempniak (Stajan), 64. Hudler

Los Angeles – NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 33. Kopitar (Martinez), 51. D. Brown (Stoll, Williams), 59. Toffoli (M. Richards, Doughty)