Halák vytvoril rekord Blues, návrat Handzuša, Chára skóroval

Všetci štyria slovenskí hokejisti, ktorí sa predstavili v pondelok v zápasoch zámorskej NHL, sa tešili z výhier svojich tímov.

26.11.2013 08:28 , aktualizované: 10:33
halák, Zucker Foto: ,
Jaroslav Halák likviduje pokus Jasona Zuckera z Minnesoty.

Brankár Jaroslav Halák zo St. Louis sa stal prvou hviezdou súboja s Minnesotou, keď vychytal čisté konto a pomohol tímu k výhre 3:0. Bratislavčan kryl 22 striel hráčov Wild a dosiahol 28. shutout v kariére. S osemnástimi nulami v drese St. Louis vytvoril Halák nový klubový rekord. V 30. sekunde duelu ho síce prekonal Zach Parise, ale rozhodcovia neuznali zásah ako gól pre hru vysokou hokejkou. Parise súboj nedohral pre zranenie pri snahe zblokovať strelu Alexandra Steena, ktorý dal v stretnutí dva góly. Blues vyhrali štvrtý zápas v rade.

Videosumár zápasu St. Louis - Minnesota

„V prvých dvoch tretinách som nemal veľa práce, strely na moju bránku išli len sporadicky. Musel som byť pozorný, vzhľadom na dianie na ľade to nebolo jednoduché. V tretej tretine nás súper trocha zatlačil, ale podarilo sa mi vyriešiť všetky situácie. Mali sme náskok a hrali našu hru,“ povedal Halák.

Zdeno Chára strelil v 55. min piaty gól v sezóne, po ktorom viedol Boston nad Pittsburghom 3:2. Napokon to nebol víťazný zásah, keďže 0,3 sekundy pred koncom vyrovnal Sidney Crosby. O výhre Bruins rozhodol v predĺžení už po 34 sekundách Torey Krug. Chára odohral 25:38 min a presadil sa z jednej strely. Boston je lídrom Východnej konferencie. „Podobnú situáciu, že sme inkasovali v závere riadneho hracieho času vyrovnávajúci gól, sme zažili v minulosti viackrát. Vôbec nás to nerozhodilo, zostali sme pokojní a sústredili sa na predĺženie. Väčšinu tímov by to zničilo, my sme boli hladnejší po víťazstve,“ uviedol tréner Bruins Claude Julien.

Videosumár zápasu Boston - Pittsburgh

Do zostavy Chicaga sa vrátil po zranení Michal Handzuš, stále v nej však absentoval Marián Hossa. Blackhawks vyhrali na ľade Edmontonu 5:1 a ukončili trojzápasovú sériu výhier Oilers. V jedenástom súboji v rade bodoval Patrick Kane. Chicago je najlepším tímom celej NHL, z 25 stretnutí získalo 38 bodov. Handzuš odohral takmer 13 minút.

Videosumár zápasu Edmonton - Chicago

Tampa Bay zdolala New York Rangers hladko 5:0, za prvú hviezdu súboja vyhlásili Martina St. Louisa, ktorý strelil dva góly a pridal asistenciu. Druhý shutout sezóny vychytal Ben Bishop, ktorý v štyroch súbojoch s Rangers ešte neprehral. Lightnings sa radovali z výhry po štyroch neúspechoch v rade. Richard Pánik odohral vyše 14 minút a dvakrát ohrozil bránku Rangers. Florida vyhrala tretí duel z posledných piatich, bez zraneného Tomáša Kopeckého si poradila s Philadelphiou 3:1. V zostave Flyers, ktorí nebodovali prvýkrát z posledných ôsmich stretnutí, absentoval Andrej Meszároš.

Videosumár zápasu Tampa - NY Rangers

Toronto podalo nečakane slabý výkon proti Columbusu a s Blue Jackets prehralo hladko 0:6. Brankár Sergej Bobrovskij sa tešil z piateho shutoutu v kariére, úspešne vyriešil osemnásť striel hráčov Maple Leafs. „Nedostali sme sa vôbec do zápasu, hrali sme, akoby sme nemali na nohách korčule, ale topánky. Dnes to bol pre nás zápas, v ktorom bolo všetko frustrujúce. Nedokázali sme si prihrať a ani poriadne vystreliť,“ priznal tréner Maple Leafs Randy Carlyle.

Videosumár zápasu Toronto - Columbus

Český brankár Ondřej Pavelec vychytal 100. víťazstvo v NHL a priviedol Winnipeg k výhre 3:1 nad New Jersey. Jets uspeli po prehrách v predchádzajúcich štyroch dueloch. „Všetci dnes pracovali poctivo. Spoluhráči zblokovali množstvo striel a tiež nám pomohlo, že sme dali prvý gól. Stovka výhier je pekné číslo, ale nič neznamená. Dôležité sú dnešné body, keďže sme už takmer zabudli, ako sa vyhráva,“ vyhlásil Pavelec. Nashville pripravil tretiu prehru za sebou pre Phoenix, keď ho zdolal 4:2. Opäť bol úspešný český brankár, Marek Mazanec pri piatom štarte v lige vychytal štvrtú výhru. Nashville, ktorý viedol po prvej tretine 3:0, neumožnil súperovi podobný obrat ako 31. októbra, keď Phoenix po takmer podobnom priebehu otočil výsledok a vyhral 5:4 po samostatných nájazdoch. Coyotes sa teraz priblížili len na rozdiel gólu. „Súper nás dostal v tretej tretine pod tlak, ale podržal nás brankár Mazanec,“ povedal tréner Nashvillu Barry Trotz. Los Angeles vyhralo na ľade Vancouveru 3:2 po predĺžení.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej NHL:

Boston – Pittsburgh 4:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 1:2 – 1:0)
Góly: 13. L. Eriksson (Soderberg), 16. R. Smith (Soderberg, L. Eriksson), 55. CHÁRA (Krejčí, Lucic), 61. Krug (Marchand, L. Eriksson) – 21. Neal (J. Jokinen, Malkin), 52. Neal (J. Jokinen, Niskanen), 60. Crosby (Kunitz, Neal)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:38 min, mal 1 strelu a dal 1 gól.

Toronto – Columbus 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Góly: 11. Atkinson (Calvert, Anisimov), 11. Umberger (Letestu, R. Murray), 24. Skille (Letestu), 27. R. Murray (Johansen, Wisniewski), 50. Johansen (Foligno), 52. Johansen (Foligno, Wisniewski)

New Jersey – Winnipeg 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 51. Eliáš (A. Greene, Bernier) – 17. Scheifele (Michael Frolík, Byfuglien), 28. E. Kane (O. Jokinen), 60. Setoguchi (B. Little, Byfuglien)

Tampa Bay – New York Rangers 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Góly: 3. Kučerov (Purcell, E. Brewer), 4. St. Louis (V. Filppula, Hedman), 24. St. Louis (V. Filppula, Šustr), 37. Purcell, 59. Purcell (St. Louis, Killorn)
Richard Pánik (Tampa) odohral 14:35 min, mal 2 strelecké pokusy.

Florida – Philadelphia 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 24. Bergenheim (Hayes, Olsen), 34. Bergenheim (M. Goc, Gudbranson), 56. Gudbranson (Upshall, B. Boyes) – 48. Simmonds (Hartnell, Giroux)

St. Louis – Minnesota 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 2. Sobotka (Colaiacovo, J. Schwartz), 14. Steen (Bouwmeester, Oshie), 59. Steen
Jaroslav Halák (St. Louis) mal 22 úspešných zákrokov a stal sa prvou hviezdou stretnutia.

Nashville – Phoenix 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Góly: 2. Spaling (Cullen, C. Smith), 9. Fisher (C. Wilson, Nyström), 19. G. Bourque (Stalberg, Legwand), 60. S. Weber – 30. Boedker (Vermette, Chipchura), 33. T. Kennedy (Hanzal, R. Vrbata)

Edmonton – Chicago 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Góly: 29. J. Schultz (Nugent-Hopkins, T. Hall) – 6. Toews (Saad, Keith), 9. P. Kane (Shaw, Keith), 22. Oduya (Kruger, Bollig), 26. Shaw (Morin), 59. Shaw (Leddy, Saad) Michal Handzuš (Chicago) odohral 12:57 min

Vancouver – Los Angeles 2:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)
Góly: 38. Tanev (Higgins, Weise), 47. H. Sedin (D. Sedin, Garrison) – 14. Clifford (Vey, Toffoli), 58. M. Richards (J. Carter, D. King), 61. Kopitar (Vojnov, Regehr)

Viac na túto tému: #gól #Halák #chára #rekord blues