Kopecký má prvý bod, Hossa strelil dva góly, Halák vychytal Pittsburgh

Slovenský hokejista Tomáš Kopecký si v 17. dueli sezóny pripísal v drese Floridy prvý kanadský bod v tejto sezóne zámorskej NHL.

09.11.2013 23:15 , aktualizované: 10.11.2013 07:44
Ottawa - Florida Foto: ,
Brankár Ottawy Robin Lehner zasahuje po akcii Krisa Versteega z Floridy.

Tridsaťjedenročný vicemajster sveta 2012 prihral Nickovi Bjugstadovi na presný zásah v 5. min, ktorým znížil nepriaznivý stav na ľade Ottawy na 1:2. Florida napokon podľahla domácemu tímu tesne 2:3.

Zostrih zápasu Ottawa - Florida

Zdeno Chára otvoril skóre zápasu Boston – Toronto (3:1) a stal sa prvou hviezdou tohto duelu. Tridsaťšesťročný kapitán Bruins strávil na ľade 28:04 min a ku gólu pridal aj štyri strely, dva bodyčeky a dva zblokované puky. Pre Cháru to bol tretí gól sezóny, pričom všetky padli v presilových hrách.

Zostrih zápasu Boston - Toronto

Marián Hossa prispel dvoma gólmi k triumfu Chicaga na ľade Dallasu 5:2. Boli to siedmy a ôsmy zásah sezóny v podaní 34-ročného krídelníka. Hossu vyhlásili za druhú hviezdu, zranený Michal Handzuš sa na ľad nedostal.

Prvý gól Mariána Hossu

„Pri našom prvom góle som sa snažil uvoľniť a Toews ma našiel nádhernou prihrávkou. Za bránkou urobil vynikajúcu prácu,“ povedal o vyrovnávajúcom góle na 1:1 Marián Hossa. Vo výbornom svetle sa previedol aj Patrick Sharp, ktorý asistoval pri prvých štyroch góloch svojho mužstva. „Mali sme mnoho výborných príležitostí, no nepremieňali sme ich. Duel sa mohol vyvíjať inak,“ poznamenal skúsený kouč Dallasu Lindy Ruff. Víťazný gól Chicaga zaznamenal Patrick Kane v presilovke v závere II. tretiny.

Druhý gól Mariána Hossu

Brankár Jaroslav Halák už deviaty raz v tomto súťažnom ročníku priviedol St. Louis k víťazstvu. Tentoraz vychytal skvelých útočníkov Pittsburghu na čele s najproduktív­nejším hráčom súťaže Sidneym Crosbym. Hokejisti St. Louis zvíťazili nad Pittsburghom 2:1. Blues uspeli už v jedenástom zápase z úvodných pätnástich v novej sezóne, Halák sa na triumfe podieľal 19 úspešnými zákrokmi. St. Louis zdolalo Pittsburgh v riadnom hracom čase prvýkrát od decembra 2006.

Zostrih zápasu St. Louis - Pittsburgh

Z mikrosúboja dvoch najmladších členov slovenskej légie v NHL vyšiel víťazne Richard Pánik. Jeho Tampa Bay zvíťazila na ľade Tatarovho Detroitu 3:2 po predĺžení a Pánik asistoval pri víťaznom góle z hokejky Teddyho Purcella v 64. min. Pre 22-ročného martinského rodáka to bola siedma asistencia v sezóne. Pánik aj Tatar si v stretnutí pripísali po jednej strele na bránku. Lightning uspeli v Detroite po dlhých devätnástich rokoch, keď predtým v Joe Louis Arene zvíťazili v januári 1994. V nasle­dujúcich jedenástich stretnutiach u Red Wings zaznamenali desať prehier v riadnom hracom čase a jednu v nadstavení.

„To bolo v minulosti. Teraz je tu úplne nový realizačný tím a iní hráči. Potrebujeme víťazstva aj odtiaľ ak chceme pomýšľať na play-off,“ povedal tréner Lighting Jon Cooper. Prvýkrát sa do Detroitu vrátil fínsky útočník Valtteri Filppula, ktorý sa po odchode z organizácie Red Wings dohodol v lete na spolupráci s Tampou. Generálny manažérom floridského mužstva je dlhoročný kapitán Detroitu Steve Yzerman.

Zostrih zápasu Detroit - Tampa Bay

Carolina prehrala doma s Minnesotou 2:3 po predĺžení. Slovenský obranca v službách Hurricanes Andrej Sekera nebodoval, ale v druhej tretine v rozpätí piatich minút dvakrát zohrieval trestnú lavicu.

Produktivitu si nevylepšil ani útočník Marián Gáborík, hoci jeho Columbus zdolal na domácom ľade New York Islanders 5:2. V zostave hostí chýbal zranený obranca Ľubomír Višňovský. Hokejisti Philadelphie zvíťazili v stretnutí dvoch trápiacich sa tímov nad Edmontonom 4:2. Flyers položili základ úspechu v prvej tretine, v ktorej získali dvojgólový náskok.

Hokejisti Philadelphie zvíťazili v ďalšom sobotňajšom stretnutí dvoch trápiacich sa tímov nad Edmontonom 4:2. Flyers položili základ úspechu v prvej tretine, v ktorej získali dvojgólový náskok. Slovenský obranca Andrej Meszároš sledoval po nevydarenom predchádzajúcom súboji s New Jersey duel s Oilers len z tribúny.

Philadelphia - Edmonton

Hráči Philadelphie mali po štvrtkovej prehre schôdzku a jej výsledky sa ukázali aj na ľade. Kapitán tímu Claude Giroux strelil prvý gól v sezóne. Spolu s predchádzajúcim ročníkom sa dočkal presného zásahu až po 21 dueloch.

Sumáre NHL

Ottawa – Florida 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Góly: 2. Turris (B. Ryan), 3. Zibanejad, 26. Macarthur (E. Karlsson, Turris) – 5. Bjugstad (T. KOPECKÝ), 52. M. Goc (Gilroy, Boyes)

Philadelphia – Edmonton 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Góly: 12. Rosehill (Streit, Grossmann), 18. Hartnell (Streit, Coburn), 52. Giroux (Voráček), 57. Lecavalier (B. Schenn, Read) – 39. Perron (Hemský), 54. Hall (Gagner, Larsen)

Boston – Toronto 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 16. CHÁRA (Iginla, Krug), 42. Bergeron (Soderberg, R. Smith), 60. Bergeron (Eriksson, Marchand) – 37. Lupul (Ranger).
Zdeno CHÁRA (BOS) odohral 28:04 min, 1 gól, 4 strely

Detroit – Tampa Bay 2:3 po predĺž. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 4. Zetterberg, 56. Zetterberg (Dekeyser) – 11. Malone (carle, Thompson), 33. Stamkos (Hedman), 64. Purcell (PÁNIK).
Tomáš TATAR (DET) odohral 14:58 min, 1 strela
Richard PÁNIK (TAM) odohral 13:41 min, 1 asistencia, 1 strela, +1

Carolina – Minnesota 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 5. Murphy (Bowman, Peters), 28. Tlustý (Semin, Bellemore) – 4. Pominville (Suter), 32. Fontaine (Scandella, Spurgeon), rozhod. nájazd M. Koivu.
Andrej SEKERA odohral 24:18 min, 2 strely, 4 tr. min, –1

Columbus – New York Islanders 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Góly: 7. Dubinsky (Letestu, Ťutin), 30. Johansen (Dubinsky), 41. Umberger (Wisniewski, Johansen), 44. Atkinson (Johansen, Dubinsky), 59. Wisniewski (Bobrovskij) – 20. Nielsen (Boulton, MacDonald), 34. Hickey (Tavares, Donovan).
Marián GÁBORÍK (CBJ) odohral 17:21 min, 3 strely, –1

St. Louis – Pittsburgh 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 23. Reaves (Lapierre, Steen), 51. Shattenkirk (Jackman, Schwartz) – 29. J. Jokinen (Malkin, Neal).
Jaroslav HALÁK (STL) odchytal celý zápas, kryl 19 z 20 striel sú­pera

Dallas – Chicago 2:5 (1:1, 1:2, 0:2) Góly: 7. Eakin (Horcoff, Daley), 27. Seguin (Benn) – 17. HOSSA (Toews, Sharp), 31. Toews (P. Kane, Sharp), 39. P. Kane (Shaw, Sharp), 59. HOSSA (Sharp, Oduya), 59. Hjalmarsson (Oduya).
Marián HOSSA (CHI) odohral 17:05 min, strelil 2 góly, 6 striel, +1

Phoenix – Washington 4:3 po nájazdoch (1:0, 0:3, 2:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 10. Doan (Hanzal, Yandle), 57. Korpikoski (Vermette, Schlemko), 59. Doan (Ekman-Larsson, Yandle), rozh. sam. nájazd Vermette – 21. Brouwer (Green, Neuvirth), 24. Carlson (JOhansson, Ovečkin), 37. Ward (Latta, Chimera).

Los Angeles – Vancouver 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Góly: 13. J. Nolan (Vey, Martinez), 20. Toffoli (Doughty, M. Richards), 31. M. Richards (King, Toffoli), 32. Williams (Kopitar, Voynov), 33. Toffoli (M. Richards, King) – 29. Hamhuis (Bieksa, Kesler).