Getzlaf sa dočkal prvého hetriku, Selänne 1400. zápasu

Hetrik útočníka Anaheimu Ryana Getzlafa bol hlavnou udalosťou piatkovej noci v Národnej hokejovej lige. V súboji prvého s posledným Anaheim zdolal Buffalo hladko 6:2 a kapitán Getzlaf k tomu prispel tromi gólmi a asistenciou v rozpätí 17 minút úvodnej tretiny.

09.11.2013 08:20
Ryan Getzlaf Foto: ,
Ryan Getzlaf oslavuje so spoluhráčmi gól v sieti Buffala.

Celkovo sa v tomto stretnutí mimoriadne darilo prvému útoku Anaheimu v zložení Perry, Getzlaf, Penner, ktorý sa zaskvel štyrmi gólmi a šiestimi asistenciami. Útočník Ducks Fín Teemu Selänne odohral 1400. zápas v kariére v základnej časti NHL, ale ani jedna zo striel 43-ročného fínskeho veterána sa neujala.

Métu 1400 zápasov dosiahol ako tretí Európan po Jaromírovi Jágrovi a Nicklasovi Lidströmovi. Práve Selänne bol doteraz jediným hráčom v histórii Anaheimu, ktorý sa dočkal hetriku už v prvej tretine – 10. novembra 1997 ho predviedol v zápase proti San Jose. Informuje o tom server nhl.com.

Slovenskí hokejisti do štyroch piatkových zápasov vôbec nezasiahli. Žiaril však český brankár v službách Winnipegu Ondřej Pavelec. Chytil všetkých 41 striel, ktoré smerovali na neho z hokejok hráčov Nashville a výrazne sa tak pričinil o víťazstvo Jets 5:0.

Domáci zničili súpera štyrmi gólmi už v úvodnej časti hry. „Bol som na začiatku trochu nervózny, lebo predtým som pár zápasov vynechal. Chcel som pomôcť spoluhráčom k víťazstvu a zostať koncentrovaný do konca zápasu. Som rád, že mi to vyšlo,“ komentoval Pavelec, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Pre 26-ročného rodáka z Kladna to bol prvý shutout od 1. marca 2012 a celkovo jedenásty v NHL.

Toronto – New Jersey 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 49. Kessel (Franson), rozhodujúci nájazd premenil Van Riemsdyk – 56. Ryder (Gelinas, Greene)

Winnipeg – Nashville 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
Góly: 4. Bryan Little (Ladd, Wheeler), 7. O . Jokinen (E. Kane, Ellerby), 9. Tangradi (Byfuglien, Clitsome), 17. Setoguchi (O. Jokinen), 50. Bryan Little (Ladd, Wheeler)

Colorado – Calgary 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Góly: 6. R. O'Reilly (Parenteau, Hejda), 22. P. Stastny (E. Johnson, Benoit), 28. Mitchell (MacKinnon, Sarich), 60. Duchene (R. O'Reilly) – 27. Cammaleri (Backlund, Hudler), 30. Cammalleri (Hudler, Backlund)

Anaheim – Buffalo 6:2 (4:1, 2:1, 0:0)
Góly: 3. Getzlaf (Fowler, Penner), 10. Fowler (Penner, Getzlaf), 17. Getzlaf, 20. Getzlaf (Perry, Penner), 25. Penner (Perry), 39. Cogliano (Rakell, Winnik) – 14. Grigorenko (McCormick, Stafford), 34. Grigorenko (Tropp, McCormick)